Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19

3D baskı enjeksiyon kalıbı aletleri sayesinde uygun maliyetli ve özel üretim bileşenler

Enjeksiyon kalıpları çoğunlukla çelikten üretilmektedir ve yalnızca daha büyük miktarda üretim durumunda maliyetini karşılar. igus® maliyetlerinizde %80'e varan tasarruf sağlayan bir alternatif, 3D baskı enjeksiyon kalıbı aletlerinin kullanıldığı bir teknoloji sunmaktadır. Bağımsız parçaları en küçük miktarlarda dahi yüksek performanslı plastiklerden hızlı ve ekonomik bir şekilde imal ederek üretin. İster yüksek sıcaklıklı uygulama, ister ağır iş uygulaması olsun, mevcut 50 iglidur® malzemesi arasından dilediğinizi özgürce seçebilirsiniz.

3D baskı enjeksiyon kalıbı aletlerinin avantajları

igus®, enjeksiyon kalıbı aletlerini 3D basarak bakım gerektirmeyen plastik kaymalı yatakları ve diğer aşınma parçalarını idilediğiniz şekilde ve dilediğiniz malzemeden hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde sağlayabilmektedir. Basit şekiller için söz konusu özel parça 4 günde sevkıyata hazırlanır. Tercih ettiğiniz iglidur® malzemesine bağlı olarak aletin hızlı bir şekilde üretilebilmesi ve enjeksiyon kalıbı makinelerimizde doğrudan kullanılabilmesi için uygun 3D baskı süreci ve ejeksiyon kalıbı malzemesi seçilir. Özel malzeme özellikleri sayesinde seçilen kalıp malzemeleri, enjeksiyon kalıbı sürecinin yüksek sıcaklıklarına dayanır, böylece tek bir 3D baskı kalıbı ile 500 parçaya kadar üretim yapılabilir.

Kaymalı yataklı 3D baskı enjeksiyon kalıbı aleti

Kaymalı yataklı 3D baskı enjeksiyon kalıbı aleti

 

Neden 3D baskı aletler?

igus® fabrikasında mevcut enjeksiyon kalıbı makineleri

igus® fabrikasında mevcut enjeksiyon kalıbı makineleri

 

3D baskı yardımıyla enjeksiyon kalıpları %80'e varan daha düşük maliyetlerle üretilebilmektedir. Sonuç olarak 3D baskı kalıplar özellikle küçük partiler ve numuneler için ilgi uyandırmakta ve yalnızca 1 adet veya daha üzeri miktarlar için hizmete alınabilmektedir. Uygulamanız için uygun malzemenin seçildiği 50 malzemeden oluşan tüm iglidur® yelpazesi, bu şekilde üretilmiş bakım gerektirmeyen plastik kaymalı yataklar için kullanılabilmektedir (örn. 250 C'ye varan kesintisiz uygulama sıcaklığı için iglidur® G - genel amaçlı ürün, iglidur® X ve çok daha fazlası).

Doğrudan 3D baskıya kıyasla 3D baskı enjeksiyon kalıpları özellikle hangi durumlarda kullanmaya değerdir?

Üretim öncesi parçalar orijinal malzemeden verimli şekilde ve düşük maliyette imal edilecekse, 3D baskı kalıptan üretilmiş parçaların ve daha sonra geleneksel seri kalıp ile seri olarak üretilen parçaların malzeme özellikleri çok benzer olduğundan 3D baskı enjeksiyon kalıpları bu iş için son derece uygundur. Kaymalı yatak malzemeleri özel malzeme özelliklerine sahip olmasına (örn. iletkenlik, su altında kullanım, KTW uyumluluğu, yüksek sıcaklık vb.) ve 3D yazıcıda işlenememesine rağmen 3D baskı enjeksiyon kalıpları bu iş için doğru tercihtir.

Özel üretim kaymalı yataklar

Özel üretim kaymalı yataklar

 

Doğrudan 3D baskının daha uygun olduğu durumlar var mı?

igus® filamanlı 3D yazıcı

3D yazıcı, igus® filamanları ile özel şekiller basar

 

Örneğin teslimatın 24 saatten maksimum 3 güne kadar son derece hızlı olması gereken durumlar için daha uygundur. Bunun yanı sıra bileşen daha karmaşık hâle geldikçe, bileşenlerin doğrudan 3D baskı ile üretilmesi daha avantajlıdır. Aletsiz üretim sayesinde bileşenin karmaşıklığı herhangi bir ek maliyet oluşturmaz. 5 gr'den daha küçük parçalarda ne kadar karmaşık veya ne kadar basit olursa olsun 3D baskı dört haneli miktarlarda bile en uygun maliyetli yöntem olabilmektedir. 3D baskıda size özel özel üretim parçaları çevrimiçi ve hızlı bir şekilde sipariş etmek için igus® 3D baskı hizmetini kullanabilirsiniz. 3D baskı için iglidur® yüksek performanslı plastikler de filamanlar hâlinde mevcuttur ve yüksek aşınma dayanımları ve son derece iyi sürtünme katsayıları sayesinde özellikle hareketli uygulamalar için uygundur.

Başka bir sorunuz mu var?

Sorularınızı bizzat yanıtlamaktan mutluluk duyarız

Bize +49 2203 9649 8254 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

igus® 3D baskı hizmetine git

Logo 3D baskı hizmeti  

Şimdi uygulamanıza uygun bileşenleri yazdırmak için igus® 3D baskı hizmetini kullanabilirsiniz.

Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h