Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Trikotaj makineleri

1

Hareketli kablo kanalı, çeşitli kablolar, lineer kılavuz sistem

2

Hareketli kablo kanalı, çeşitli kablolar

Çoraplar ayakları sıcak tutar, eşarplar ve şapkalar soğukalgınlığına karşı korur. Trikolar, özellikle kış aylarında alınan giysilerdir. Yaz aylarında ise hafif rüzgara karşı koruma amaçlı kullanılırlar.
Örme, tekstil üretmek için kullanılan iki işlemden biridir, diğeri ise dokumadır. Dokuma, ipliklerin dik bir açıyla çaprazlanması ve bu sayede tekstil ürününün oluşturulması anlamına gelirken, örgüde dikiş yapmak için en az iki iğne kullanılır ve zamanla bir tekstil ürünü oluşur. Örgüde bir giysi tek parça olarak yapılabilir veya sonraki satışa yönelik süreçte örme tekstili ortaya çıkabilir.
 
Milattan sonraki ilk yüzyıllarda örgü teknikleri zaten kullanılıyordu; uzunca bir süre ticareti yapıldı ve bugün bile son yıllarda yeniden canlanan popüler bir hobi olmaya devam ediyor. Örneğin, giderek artan sayıda halka açık örgü etkinlikleri düzenleniyor ve hatta örgü kendini bir sanat formu olarak da kanıtladı.
Modern tekstil üretiminde el örgüsü ise elbette geçmişte kaldı. İlk (başlangıçta hala elle çalıştırılan) örgü makineleri, 19. yüzyılın sonlarına doğru piyasaya çıktı. Günümüzde örme makinelerinde bir dizi farklı tekstil ürünleri (giysi, ev tekstili veya yalıtım malzemeleri gibi endüstriyel tekstiller) üretilmektedir. Yuvarlak ve düz örgü makineleri bulunmaktadır.
 
Mekanik örgü, manuel örgü ile tamamen aynı şekilde çalışır, aynı prensibe dayanır. Bir iplik ile art arda dikiş oluşturmak için en az iki iğne kullanılır. Bir araya getirildiğinde, bu dikişlerle dokuma kumaş veya hatta bitmiş bir giysi üretilir. Ancak, sadece iki iğne yerine, örgü makinelerinde eksiksiz bir iğne yatağı bulunur. Yuvarlak örgü makinelerinde, dikişleri dairesel bir "tüp" deseninde atmak için çok sayıda iğne kullanılır - örneğin çoraplar bu şekilde yapılır.
 
 Düz örme makinesinde , dikişler, kancalı iğneler üzerinde arka arkaya asılır ve hareketli bir araba vasıtasıyla atılır. Çoğu düz örgü makinesinin tasarımı aynıdır. İğne yatağı ve taşıma kılavuzu bir taban üzerinde durur. İplik rulolarının bulunduğu makara tablası makinenin üst kısmında yer alır. Bu video size nasıl çalıştığını anlamanız için iyi bir genel bakış sunar.

Düz örgü makineleri ayrıca çeşitli tiplerine göre sınıflandırılabilir:

Tek göstergeli: bu makineler yalnızca tek göstergeyle üretim yapabilir ve bu nedenle tek tip iplik kullanır.

Çok göstergeli: isminden de anlaşılacağı gibi, burada pek çok gösterge üretilebilir. Çok göstergeli makinalar oldukça esnektir.

Jacquard: ayrıca, iki renkli ya da çok renkli desenler kumaşlara dokunur.

Intarsia: desenin kumaşın sadece bir tarafından görülebileceği anlamına gelen özel bir tekniktir.

düz örgü makineleri için igus® avantajları

Tekstil endüstrisinde kalite, hassasiyet ve temizlik esastır. Bu, arızaya karşı koruma özellikleri ve hiç yağlayıcı bulunmaması nedeniyle trikotaj makinelerinde igus® ürünlerinin kullanılmasına yardımcı olur. En sevdiğiniz kıyafetlerinizden birini, çok kez yıkadıktan sonra bile temizlenmeyen kayganlaştırıcı lekesiyle görmekten daha kötü ne olabilir?
 
E2/000 serisinden hareketli kablo kanalları sürücü için son derece güvenilir bir enerji kaynağı olduğundan, taşıyıcı sürücüsü için idealdir. Taşıyıcı kılavuzu, hiç yağlayıcı içermeyen drylin® N lineer kılavuz sistemi kullanılarak hassas bir şekilde uygulanabilir. Her iki ürün grubu da yüksek hız, aşınma direnci ve sessiz çalışma özelliklerine sahiptir. Minimum bakım çabası, arıza sürelerini de sınırlar.
 
igus® e-chain systems® ideal olarak igus® chainflex® kablolarıyla birlikte çalışır. e-chains®'e benzer şekilde, örme makinelerinin ısı, elyaf kalıntısından kaynaklanan toz ve Avivage gibi tekstil işlemede kullanılan kimyasallar gibi ortamlarında karşılaştığı çalışma koşullarının üstesinden gelebilir.


"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.