Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Çelik fabrikalarına yönelik ürünler

Aşırı koşullar altında ısıya ve toza karşı dayanıklı

Çelikhaneler, kok fabrikaları, çelik fabrikaları, dökümhaneler ve haddehanelerden malzeme depolamaya kadar - igus modern, entegre bir çelik fabrikasının tüm gereksinimlerine uygun bir enerji beslemesi çözümü sunuyor.  Isı ve toz oluşumu gibi aşırı koşullar, hassasiyet konusundaki yüksek talepler, uzun hareket mesafeleri ve kısmen yüksek dinamik hareketler, her uygulama için özel çözümler gerektirir.
Neredeyse her gereksinime uygun çözüme sahibiz ve malzemelerimizde çelik ve diğer metallleri tamamen ortadan kaldırıyoruz. Pek çok ağır iş alanında çelik sistemler, hâlihazırda olağanüstü elverişlilikleri nedeniyle yüksek performanslı plastiklerden üretilmiş enerji besleme sistemleri ile başarıyla değiştirildi.
Ne kadar yüksek olursa olsun, tüm gereksinimleri yerine getiriyoruz:
  • Uygun maliyetli, modüler tasarım
  • igus sistem garantisi ile kendini ispatlamış, test edilmiş malzeme
  • Düşük bakım gerektirir, dayanıklıdır
  • Korozyona, kire, kimyasal maddelere ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı
  • Hafif ve yüksek dayanıma sahiptir
  • TÜV tarafından test edilmiştir

Çelik fabrikaları için en iyi ürünler

e-chain E4.1 Hareketli kablo kanalı E4.1
Yüksek yükler, uzun desteksiz mesafeler ve kaydırma uygulamları için uygun.
e-chain 4040HD e-chain serisi 4040HD/5050HD
Yüksek çekme kararlılığı (4040 serisine kıyasla %20 daha fazla çekme dayanımı). Uzun hareket mesafeleri için standart.
rol e-chain® 5050RHD e-chain serisi 4040R/5050R
100 m'ye varan hareket mesafeleri mümkün. 6 m/sn'ye varan hızlara çıkılabilir
e-chain serisi P4.1 e-chain serisi P4.1
1.000 m'den uzun hareket mesafeleri.  5 m/sn'den yüksek hızlar.  Bölmeli profil makarası sayesinde düşük titreşim ve gürültü.
readychain Bağlantıya hazır enerji beslemeleri
Makineleriniz için montaja hazır e-chain systems ve demetlenmiş kablolar. Minimum sipariş adedi yok, 1 - 10 gün arasında teslimat!
chainflex kablolar chainflex kablolar
Hareketli Kablo Kanallarında kullanıma uygun. Farklı onay ve uygunluk belgelerine sahip sayısız kablo tipi.

Kestirimci bakım

smart plastics sistemlerinizin güvenilirliğini artırır.
Akıllı ürünler çalışma sırasında bakım tarihini bildirir ve süreçlerinize sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Akıllı plastik ürünler hakkında daha fazlasını öğrenin

Çelik fabrikasında başarılı uygulama örnekleri

Thyssen Krupp'un sıcak haddeleme fabrikasındaki slab taşıma vincinde enerji beslemesi Slabların taşınması sırasında güvenli enerji beslemesi
Thyssen Krupp'un Duisburg'daki sıcak haddeleme fabrikasında demetlenmiş bir Hareketli Kablo Kanalı, BANG şirketinin 180 tonluk slab taşıma vincine güvenilir bir şekilde enerji besliyor. Dar montaj alanı, yüksek sıcaklıklar ile ağır kire karşı dayanıklılık ve sorunsuz çalışma - bu gereksinimleri kusursuz bir şekilde yerine getiren igus çözümü, kısa bir süre içinde vinç köprüsüne kuruldu.
Corus Rail'in çelik fabrikalarındaki dış vinçlerde enerji beslemesi Ağır iş demek, çelik fabrikası demektir
Demiryolu mühendisliği tedarikçisi "Corus Rail"de gezer köprü vinçler ve dış vinçlerdeki igus Hareketli Kablo Kanalları, eski serbest asılı festoon sistemilerinin yerini alıyor. Zorlu, aşındırıcı ortamlardaki dinamik uygulamalar için özel olarak dayanıklı plastik Hareketli Kablo Kanallarından, alüminyum kılavuz oluklardan ve chainflex kablolardan oluşan tamamen demetlenmiş yeni bir enerji besleme sistemi tasarladık.

Daha fazla bilgi"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.