Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19

igus®'tan akıllı tahrik teknolojisi ve tahrik sistemleri

drylin tahrik teknolojisi trapezoit vida dişi, yüksek helis vida dişi veya dişli bant yoluyla tahrik sağlanan yağlama gerektirmeyen lineer eksenler sunar. Hafif yekpare polimer ünitelerden yekpare paslanmaz çelik çözümlere kadar, igus kullanıcılara kendi özel uygulamaları için uygun çözümler sunar. Tüm sistemlerde strok uzunluğu özgürce seçilebilir ve isteğe bağlı olarak tahrik, el çarkı veya motor ile sağlanır. motion plastics uzmanı igus, lineer otomasyonu tahrik sistemleri ile en yüksek seviyede optimize eder. Tahrik sistemleri, bakım gerektirmeyen bileşenlerden oluşur ve uygun maliyetle sunulur.

Uzun kullanım ömrü, hassasiyet ve güvenilirlikleri ile karakterize edilirler. Yüksek hızlı bir lineer tahrik sistemi, köprü vinç tasarımları için bir z ekseni veya tahrik sisteminiz için genel olarak yağlama gerektirmeyen ve verimli bir alternatif ürün mü arıyorsunuz? Bu soruyu geniş bir özel tahrik çözümleri yelpazesi ile cevaplamaktan mutluluk duyuyoruz. drylin tahrik teknolojisi ayrıca kire karşı dayanıklıdır, hafiftir, sessizdir ve tüm dünyada hemen hemen tüm uygulamalar ve endüstriler için uygundur.

Lineer tahrik teknolojisi

igus tahrikli lineer akslara genel bakış  
Kılavuz vida, dişli bant ve kremayer eksenleri

 • Farklı tahriklerin avantajları ve dezavantajları
 • igus tahrikli lineer aksların sistem yapıları
 • Polimer ve yekpare paslanmaz çelikten üretilmiş çözümler


Tahrikli lineer akslara genel bakış

Çok eksenli sistemler

Çok eksenli lineer robotlar  
XY tablaları, köprü vinçler ve lineer robotlar

 • Demetlenmiş ve kullanıma hazır
 • Modüler tasarımı sayesinde bağımsız olarak yapılandırılabilir
 • Manuel veya elektrikli


Konumlandırma sistemleri ve lineer robotlar

drylin econ giriş düzeyi serisi

drylin econ tahrike sahip uygun maliyetli lineer kılavuzlar  
Verimli ve montaja hazır

 • Enjeksiyon kalıbı ve Klareloxal yöntemi ile üretim sayesinde uygun maliyetli
 • Bulunan mevcut çözümlerin alterntifi
 • Garantili hızlı montaj


drylin econ tahrik teknolojisi hakkında daha fazlasını öğrenin

Tahrik teknolojisinin tanımı

Tahrik teknolojisi terimi, genel olarak kuvvet aktarımı yoluyla hareketin üretilmesine yönelik teknik sistemlerle ilgili disiplini ifade etmektedir. Tahrik teknolojisinin temeli "tahrik" sözcüğüne dayanmasına karşın bu terimin güç aktarma organı olarak bilinen tahrik tipiyle ilgisi yoktur. Daha ziyade tahrik sağlanacak makinelerin enerji beslemesi ve tahrik bileşenlerinin kontrolü veya devresidir.

Yalnızca birkaç adımda demetlenmiş tahrik sistemi

Gereksinimlerinizi girdikten sonra tahrik teknolojisine yönelik çevrimiçi yapılandırıcı size uygun tahrik teknolojisi sistemini sağlayacaktır. Bununla beraber hem motorları hem de motor kontrol sistemi gibi diğer aksesuarları isteme veya sipariş etme fırsatı bulacaksınız.
 

 • Hızlı ve kolay yapılandırma
 • İsteğe bağlı aksesuarlar
 • Ayrıntılı parça listesi
 • Hızlı teslimat


Tahrik teknolojisi sistemini hemen yapılandırın

drylin tahrik teknolojisi yapılandırıcı  

Daha akıllı ve daha hızlı layner değişimi

drylin W ürün yelpazesinde yer alan yenilikçi WJ200UMA muylu yatak sayesinde laynerin artık lineer sisteminiz için gerekli karmaşık söküm çalışmalarını yapmadan çok daha kolay bir şekilde değiştirilmesi mümkün. Ürünle birlikte verilen alet, laynerin saniyeler içinde değiştirilmesini olanak sunar. Bu, çok değerli olan zamanden ve maliyetlerden tasarruf sağlar!
 

 • Ray üzerinde doğrudan ve akıllı bakım
 • iglidur J200'den üretilmiş aşınmaya dayanıklı kaydırma elemanı


WJ200UMA muylu yatak satın al

Laynerleri hızlı ve kolayca değiştirin  

Elektrikli tahrik sistemleri: igus elektrik motorları

İster DC, ister kılavuz vida adımlı veya EC/BLDC motorlar olsun: Geniş seçeneklere sahip motor mağazası ile igus, lineer eksenli sistemleri uygun motor çözümleri ile donatma olanağı sunuyor. Tamamen montaja ve bağlantıya hazır olarak sipariş edilebilen drylin lineer eksenler ile eksiksiz taşıma sistemleri yapılandırılabilir. Güçlü motorlar ile elektrikli tahrik teknolojisinde karşılaştığınız çok çeşitli sorunları çözebilirsiniz.


drylin E elektrik motorları

Elektrik motoru mağazası  

igus tahrik teknolojisinin kullanıldığı seçili müşteri uygulamaları

igus sayesinde seri üretime hazır test cihazı

Bu tahrik sistemi ile kaynak dikişlerinin kalitesini test etmek mümkündür. igus tahrik teknolojisinde bükme kalıbının ayarlanmasını sağlayan drylin SHT lineer ünitesi standart olarak kullanılmaktadır. Bunun neticesinde 5.000 N'lik maksimum kuvvete sahip bükme numuneleri elde edilebilir. "Munsch Kunststoff-Schweißtechnik GmbH", dişli motor biçiminde elektrikli tahrike sahip eksiksiz bir çözüme güveniyor.


Bend testing device

Elektrikli tahrik teknolojisi, otomatik konumlandırma sisteminde

Bu uygulamada 2D ve 3D kameralar, boşlukları otomatik olarak algılamak için ZLW drylin dişli bant eksenlerini kullanıyor. Bu tam otomatik sipariş toplama makineleri, endüstriyel ve ticari amaçlı kullanımının yanı sıra eczanelerde kullanılmaktadır. Son derece yüksek hareket hızı, düşük gürültü üretmesi, bileşenlerin sessiz çalışması ve en iyi mesleki bilgi birikimi ile hızlı himzet sunması nedeniyle iş ortağı olarak igus seçildi.


drylin tahrik teknolojisi, sipariş toplama istasyonunda

Otomatik kokteyl karıştırma makinesi

"Cocktail Avenue", catering ve endüstride bir inovasyon olarak değerlendirilmektedir ve karışık kokteyllerin bulunduğu barın arkasında otomasyon sağlar. Söz konusu teknoloji olduğunda igus, ürün yelpazesinin yapısının güvenilir şekilde çalışmasını garanti eder. ZLW tipi bir drylin dişli bant ekseni, harici yağlayıcı kullanılması gerekmeden tamamen titreşimsiz bir şekilde çalışır ve inatçı kirlerden etkilenmez. Elektrik motoru, motor flanşı ve bağlantı elemanı ile ZLW ekseni üzerine monte edilir. Buna ek olarka lineer modülün hiç eskimeyen tasarımı oldukça etkileyicidir.


Automated cocktail mixing device

igus tahrikli lineer eksenlerin kullanıldığı diğer uygulamalar

Burada müşterilerimizin drylin tahrik teknolojisini kullandığı diğer başarılı uygulama örneklerini bulacaksınız.


drylin tahrik teknolojisi uygulama örnekleri

Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h