Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
igus® - hareketi iyileştirin

motion plastics® ile elli yılı aşkın deneyim

Dünyamız zamanın başlangıcından bu yana hareket hâlinde. Teknik ilerlemeler makinelerimizi giderek hızlandırmakta ve hareketlerini giderek daha hassas hâle getirmekte. Bu da makine bileşeneri açısından yeni zorluklar ortaya koymakta. Henüz daha 1964 yılında igus'un kurucusu olan Günter Base'in aklında düşük aşınmaya sahip yüksek performanslı polimerlerden üretilmiş hareketli ürünler geliştirme fikri vardı. Biz buna bugün motion plastics diyoruz. motion plastics ürünleri aynı zamanda çevresel olarak da iyileştirmeler sağlıyor. Üretilen plastiklerin yaşam döngüsü değerlendirmesi iyi bir seviyede. Üretim sürecinde çelikten üretilmiş benzer ürünlere göre % 50 ve alüminyumdan üretilenlere göre % 70 daha az mineral yağı kullanılıyor. Her yıl çevreye salınan 54,4 milyar ton yağlayıcı göz önüne alındığında igus'un yağlama gerektirmeyen polimerleri çevrenin korunmasına ek bir katkı sağlıyor.


Günter Blase masasında

Her şey böyle başladı

Günter Blase, ilk müşterisine "Bana en zor parçanızı verin, mutlaka bir çözüm bulacağım", dedi. Verilen bu söz, şirketin şiarı hâline geldi ve o günden beri igus'un önemli bir parçası oldu.

igus güneş sistemi

En başından beri çevik

Müşteri merkezli igus güneş sistemi, şirketimizin felsefesine derinden kök salmıştır. Değerlerimiz ve davranışlarımız üzerinde etkisi büyük.  

igus bileşenlerine sahip ekskavatör

50'yi aşkın endüstride problem çözücü

motion plastics 72 ülkede ve 50'den fazla endüstride, müşterilerimizin gündelik hayatını kolaylaştırıyor ve uygulamalarını iyileştiriyor. Müşterilerimiz arasında küçük şirketlerin yanı sıra tüm dünyada başarı yakalamış şirketler yer alıyor.

Enerji besleme sistemleri için igus test laboratuvarı

motion plastics, teknolojinin ta kendisi

Endüstrinin en büyük laboratuvarında elli yıldan uzun bir süredir motion plastics üzerine yapılan araştırmalar, vaadimizi yerine getirmemizi sağlayan son derece dayanıklı malzemelerin ortaya çıkmasını sağladı: "Cost down, service life up".

Tom Krause, bir SLS 3D yazıcının önündeyken

İnovasyon, insanlardan gelir

igus çalışanları her zaman müşterilerinin fikirlerini ve önerilerini dinlemeye hazırdır. En başarılı yeniliklerden bazıları işte bu şekilde ortaya çıktı. Şu anda plastikten üretilmiş ilk akıllı kaymaı yatağı ve bir robot kolu içerisinde barındırıyorlar.

Bir kişi trende tablet üzerinden robot kolu yönlendirirken

igus dijital

Ücretsiz igus çevrimiçi araçları 24 saat hizmete hazır ve şirketin ürünlerinin yapılandırılmasını ve simüle edilmesini son derece kolaylaştırıyorlar.  Akıllı plastikler denilen zeki ürünler, bakım ihtiyaçlarını kendileri söylüyor.

igus fabrika binasının dışı

Güneş sarısı, açık ve esnek

igus güneş sisteminin merkezinde müşteri yer alır: Köln merkez binamız da Nicholas Grimshaw tarafından bu kılavuz ilkeye uygun olarak tasarlanmıştır.

iform takım üretimi: otomasyon alanı

Şirket içi takım üretimi

Geliştirme, üretim ve numune alımından CT taraması ile kalite kontrole kadar: enjeksiyon kalıplama takımlarımızın üretimi tamamen tarafımızdan yapılmaktadır.


Sürdürebilirliğe katkılarımız

Hafif ve yağlama gerektirmeyen polimer ürünlerimiz kaynaklardan tasarruf sağlayan ve uygun maliyetli bir şekilde hareket etmek için pek çok imkan sunuyor. Sürekli olarak daha iyi çözümleri, malzemeleri ve ürün özelliklerini araştırıyoruz. Ama ürünlerimizin dışında çevremizi korumak ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamak için yapabileceğimiz daha pek çok şey var. Bu nedenle hangi üreticiden olursa olsun eski plastik hareketli kablo kanallarını geri alıyor ve geri dönüştürüyoruz. Geleceği düşünerek plastik atığı mineral yağına geri dönüştüren bir teknoloji geliştiren bir start-up'ı araştırıyoruz.

Topraktaki bitki

Ekibimizin bir parçası olun!

igus, merkezi Köln-Porz'da bulunan ve şubeleri tüm dünyaya yayılmış, sahibi tarafından bizzat yönetilen bir şirket. Her zaman öğrenmeye istekli, bağımsız düşünme yetisine sahip ve aynı zamanda doğru soruları sorabilen yeni personel arayışındayız. Ekip üyelerinin fikirlerini ve düşüncelerini açıkça dile getirerek dürüst bir şekilde birlikte çalıştığı, müşteri için en iyi çözümü bulmayı denediği kendini adamış bir ekibin parçası olun.

Boş pozisyonlar
igus fabrikasındaki igus personeli

igus blogu

Doğrudan lineer teknoloji ve 3D baskının yanı sıra ürünlerimiz ve endüstri kolları ile ilgili engin mesleki bilgi birikimine sahip uzmanlarımızdan profesyonel enerji besleme kabloları, Düşük Maliyetli Otomasyon ve yataklar hakkında her şeyi öğrenin.  Bir göz atın ve ilham alın!

 

igus blogu logosu