Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

igus Hakkında

igus, merkezi Köln, Almanya'da bulunan hareket için yüksek performanslı polimer üreticisidir. 1964'ten beri smart plastics olarak adlandırılan, – yağlama gerektirmeyen plastiklerden yenilikçi ürünler – geliştirmekte ve üretmekteyiz. Bu ürünler, müşterilerimizin teknolojilerini geliştirmelerine ve maliyetleri düşürmelerine yardımcı olan hareketli kablo kanalları, kablolar, kaymalı yataklar, kılavuz vida teknolojisi, robotlar ve akıllı sensörlerdir. Çoğu ürün, şirketin adını aldığı enjeksiyon kalıplama işlemi kullanılarak üretilmektedir; igus = "Industriespritzguss " (endüstriyel enjeksiyon kalıplama).

Hedeflerimiz

igus hakkında daha fazla bilgi:     ► Neyi savunuyoruz ve birbirimize nasıl davranıyoruz     ► igus 2023: Rakamlar ve Bilgiler

Hareket eden ne varsa geliştirin

Hareketli plastikler dünyası

Dünya sürekli hareket halindedir. Hareketin var olduğu her yerde müşterilerimize teknik yenilikler sunuyoruz: hareket eden her şeyi geliştirebiliriz!

Bu ilke, üretim çabalarımızı yönlendiren yol göstericidir. Aşınmaya karşı dayanıklı, yüksek performanslı polimerlerle geliştirdiğimiz ürünler sayesinde, Almanya'da üretilmiş ürünler ile dünyanın her yerinde hareket kabiliyetini geliştiriyoruz. Motion plastics ürünlerimiz, enerji besleme sistemleri, kablolar, rulman teknolojisi, lineer teknoloji, bar stok, 3D baskı, Düşük Maliyetli Otomasyon ve smart plastics alanlarından ürünlerdir.
Motion plastics ürünlerini şimdi keşfedin

Motion plastics sayesinde geliştirilmiş uygulamalar

Hareket her yerdedir. Müşterilerimize heyecan verici projelerde eşlik etme fırsatı bulduğumuz her gün bunu deneyimliyoruz. Bugün dünya çapında 80'den fazla ülkeden ve 50'den fazla farklı sektörden 188.000 şirkete hizmet vermekteyiz.

Otomotiv veya ambalaj sektöründe, demiryolu veya tarım teknolojilerinde, takım tezgahı yapımında veya yenilenebilir enerji alanında hareket eden her şeyi geliştiriyoruz. Birlikte her uygulama için en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz.
 
Uygulama örneklerine git

motion plastics avantajı: uzun hizmet ömrü

Yüksek performanslı plastiklerden üretilen ürünlerimiz size büyük bir avantaj sunar - uzun bir hizmet ömrü. Bu sizin için, motion plastics ürünlerimizle makinelerinizi ve uygulamalarınızı daha uzun süre kullanarak bakım ve maliyetleri azaltabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Bunu yapmak için, ürünlerimizi test laboratuvarımızda kapsamlı bir şekilde test ediyor ve seçili ürününüz için hizmet ömrünü önceden hesaplayabilmeniz için size verileri sağlıyoruz. Bu yüzden motion plastics ürünlerimizin vaat ettiklerini yerine getirdiklerinden emin olabilirsiniz!
 
Hizmet ömrü ve diğer avantajlar hakkında daha fazla bilgi

Sıfır plastik atık

Hareketli plastikler ne kadar sürdürülebilir?

Plastik işleyen bir şirket olarak kaynakları sürdürülebilir şekilde kullanmayı ve çevreyi korumayı görevimiz olarak görüyoruz. motion plastics ürünlerimiz, üretimleri sırasında, kullanım sürecinde ve hizmet ömürleri sona erdiğinde buna önemli oranda katkı sağlayabilirler.

Bizim için özellikle iki konu çok önemli: CO2 nötrlüğü, yani iklim üzerine doğrudan etki ve sıfır plastik atık, ürünlerimizin geri dönüştürülebilirliği.
igus'ta sürdürülebilirlik hakkında daha fazla bilgi edinin

Plastiklerin geri dönüştürülmesi ve daha fazlası

Geri dönüşüm, çeşitli önlemlerle sürdürdüğümüz sıfır plastik atık hedefimizde önemli bir rol oynamaktadır. Teknik ve endüstriyel plastikler chainge geri dönüşüm platformumuzla kolaylıkla geri dönüştürülebilmekte ve geri dönüştürülen ürünler alınıp satılabilmektedir. igus:bike platformumuzda geri dönüştürülmüş plastikten üretilen bisikletler ve bisiklet bileşenleri sunmaktayız. Plastiğin kimyasal geri dönüşümünü sağlayan yeni HydroPRS teknolojisini tanıtıyoruz. Stajyer şirketimiz reguse, ömrü biten atılmış elektrikli aletlerin geri dönüşümüne adanmıştır. Ayrıca geri dönüştürülmüş malzemelerden ürünler çeşitli ürünler de sunmaktayız.
 
igus'ta geri dönüşüm hakkında daha fazla bilgi

Anlaşması en kolay şirket

motion plastics ve igus enjoyneering ile mükemmel mühendislik artık çocuk oyuncağı

Makine ve sistemleri kolaylıkla geliştirin ve tasarlayın. İş yerinde keyif ve eğlence ile. Yaratıcılığı ve teknik bilgiyi geliştiren ve genişleten işbirlikçi bir süreç. Kısacası: Teknoloyiji yükseltmek artık daha kolay - işte enjoyneering'in anlamı tam olarak budur. Bu konsepti, motion plastics ürünlerimizle ilgili gerçek yenilikleri ve dijital devrimleri içeren Hannover Messe 2023'te sunduk. Enjoyneering, mühendislerin ve teknisyenlerin teknik potansiyellerini eğlenerek kolaylıkla açığa çıkarmalarını ve iguverse ile problem çözmede yeni bir çığır açmalarını sağlamalıdır.
 
Şimdi igus enjoyneering®'i keşfedin

Dünya çapında destek

igus tüm dünyada igus'un motion plastics ürünleri Almanya'da üretilmiştir, ancak 188.000 müşterimiz yalnızca Almanya'da değil, dünyanın birçok farklı yerindedir. 80'den fazla ülkede temsilciliğimiz bulunmakla beraber, bu ülkelerin 15'inde fabrikamız mevcut; 30 igus yan kuruluşu ve başka birçok satış iş ortağına da sahibiz. Nerede olursanız olun size yerinde tavsiye ve destek sağlamayı bu şekilde başarıyoruz.

Hızlı ve güvenilir teslimat


igus olarak size her şeyi tek bir kaynaktan sunuyoruz Bu, stoktaki 1.000.000'dan fazla varyasyon ile 243.000 ürün demektir. Bu ürünleri çok kısa bir süre içinde sevkiyata hazır hale getirebilir ve teslim edebiliriz - ve eğer işlerin çok hızlı tamamlanması gerekiyorsa, birlikte bir çözüm bulabiliriz.

igus ödüllü bir şirkettir

igus ödüller Uzun yıllardır bir dizi ödül ve armağan almanın onurunu yaşadık. Ne de olsa bu ödüller, çalışanlarımızın ve ürünlerimizin performansı için veriliyor. Örneğin, Gizli Şampiyon olarak aday gösterilmemiz, NRW Business Award, aile dostu bir şirket olarak tanınmamız ve iF tasarım ödülleri ile özellikle gurur duyuyoruz.


Neyi temsil ediyoruz ve nasıl etkileşime geçiyoruz

igus güneş sistemi

Güneş sistemimiz kültürümüzün merkezinde yer alır. Hayır, burada gezegen sisteminden bahsetmiyoruz. igus güneş enerjisi sistemi, düşüncelerimizi ve eylemlerimizi yansıtan organizasyonel bir şemadır. Merkezde, güneş dünya için ne kadar önemli ise bizim için de o kadar önemli olan müşterilerimiz yer almakta olup, güneş dünyaya nasıl ışık ve sıcaklık sağlıyorsa, müşterilerimiz de bize talep, inisiyatif ve gelir sağlamaktadır. Müşterilerin gereksinimlerini karşılayan ve sorunlarına genellikle yeniliklerle doğru çözümler bulan çalışma arkadaşlarımız ve ekiplerimiz de, müşterilerin etrafında yaşar ve yaratırlar. Çalışanlarımızın başarısı müşterilerimizin başarısından gelir. Şirket olarak, çalışma arkadaşlarımızın keyifle ve en iyi şekilde çalışabilecekleri ortamı yaratmak bizim işimiz.
 

Geleceğe doğru merakla ilerlemek

3.800 m2 alanda yapılan araştırmalar, müşteri fikirlerine açık bir bakış açısı ve hem şirket içi fuarımız IMPS'de, hem de dünya çapındaki birçok fuarda sergilediğimiz yeni ürünler ... bizim için inovasyonun anlamı budur. Teknolojiyi geliştirmek ve maliyetleri düşürmek için müşterilerimizle birlikte yeni çözümler bulmak ve bunları hızla hayata geçirmek istiyoruz.

Sadece mevcut sorunları değil, geleceğin zorluklarını da göz önünde bulunduruyoruz. Örneğin dijitalleşme, tüm igus yapılarına hakimdir ve inovasyonla yakından iç içedir.

Bir igus iş ortağı olun

Her zaman bizimle uzun vadeli çalışmak ve birlikte büyümek isteyen yeni iş ortakları arıyoruz - ister tedarikçi ister bayi olarak. Elbette, en iyi çözümü bulmak için birlikte çabaladığımız müşteriler çabalarımızın odak noktasıdır.
Bir igus iş ortağı olun

igus tarafından imzalanan Çeşitlilik Sözleşmesi

Çeşitliliğe ve hoşgörüye değer veriyoruz

igus, "Çeşitlilik Sözleşmesini" resmi olarak imzalamıştır. Bu durum, işyerinde çeşitlilik ve hoşgörüyü açıkça işaret etmektedir. Kendimizi, çalışanlarımızı ve iş ortaklarımızı saygılı, takdir edici, önyargısız işbirliğine adıyoruz. 


igus 2023: bilgiler ve rakamlar

igus satış

1.115 milyar €

Satış
igus dünya çapında çalışan sayısı

4.600

Dünya çapında çalışan
igus lokasyonları ve distribütörleri

31

Lokasyonlar ve 50 distribütör: 80'den fazla ülkede temsil edilmektedir
igus müşterileri

188.000

müşteri
igus parçaları

243.000

Stok ürün
igus enjeksiyon kalıplama makineleri

800

Enjeksiyon kalıbı makineleri
Kuruluş15 Ekim 1964 tarihinde, Margret ve Günter Blase tarafından Köln'de (Mülheim) kurulmuştur; %100 aile şirketidir
Köln'deki bir evin arka bahçesinden dünyaya – igus'un tarihi hakkında daha fazla bilgi
CEOFrank Blase, CEO Yeni İşler & Operasyon
Michael Blaß, CEO e-chain sistemleri
Artur Peplinski, igus international CEO'su
Dr. Thilo Schultes, CEO Hızlı Büyüyen İş Birimleri
Tobias Vogel, CEO Rulmanlar & Lineer Teknoloji
Sektördeki en büyük test laboratuvarıToplam alan: 3.800 m²; Test/yıl: 15.000
SertifikaKalite ve çevre yönetimi
DIN EN ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001:2015, ISO 50001:2018
Diğer sertifikalar ve onay mühürleri
"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.