Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Gezi tekneleri ve yatlar için kaymalı yataklar ve lineer kılavuzlar

Rüzgar ve dalgaların neden olduğu güçlü kuvvetler, değişen hava koşulları ve aşındırıcı tuzlu su: yatlar ve gezi teknelerindeki dış bileşenler zorlu koşullara maruz kalmaktadır. Kuru çalışan kaymalı yataklarımız ve lineer kılavuzlarımız, herhangi bir yağlama gerektirmedikleri, bakım gerektirmedikleri, korozyona uğramadıkları ve hafif oldukları için tam da bu noktada kullanılmaktadır. igus, minimum sipariş miktarı olmadan stoktan 24 saat içinde ya da özelleştirilmiş uygulamalar için gerekli şekilde yapılandırılmış çözümler sunmaktadır.

Kullanım alanları

igus ürünlerine sahip yelkenli tekne

Yelkenliler

Makaralı camadan, sarma flok, pupa palangası ve daha fazlasına yönelik rulman teknolojisi
Şimdi keşfedin
igus ürünlerine sahip yat

Yatlar

Çapa dolapları ve vinçler, basamak uzatmaları, kayar tavanlar ve daha fazlasına yönelik rulman teknolojisi
Şimdi keşfedin
igus ürünlerine sahip motorlu tekne

Sürat tekneleri

Flap, dümen sistemi, koltuk ayarlayıcıları ve daha fazlasına yönelik rulman teknolojisi
Şimdi keşfedin

Tekne iç mekanları

İç tasarım için ürünler

İster kayar masalar, ister yatak bazaları ya da mobil duş kabinleri olsun: sınırlı alanları mükemmel bir şekilde kullanmak için teknelerin iç mekanlarında kompakt, mobil ünitelere ihtiyaç vardır. Bu güvenilir hareketi sağlamak için doğru rulman teknolojisine ve enerji tedarik sistemine sahibiz.

▶ Şimdi keşfedin

Başarı öyküleri

yelkenli tekne Seascape 24'te kullanılan igubal KARM rot başı

Boşluksuz çift istikamet dümeni

Seascape 24 yelkenli teknesinin dümen sisteminde yeke, tahrik şaftları ve dümen kanatları arasındaki bağlantılarda igubal rot başları kullanılmıştır. Sağlam, oldukça düşük sürtünmeye sahip, boşluksuz ve korozyonsuz olmaları onları bu uygulama için mükemmel bir bileşen haline getirmektedir.
Pegazus teknesinde kullanılan drylin WJRM kayar kontrol sistemi

Kayar kontrol konsolu

Anotlanmış alüminyumdan yapılan çift kılavuz üzerine monte edilmiş drylin WJRM makaralı yataklar sayesinde, bu motorlu teknede sürücü konsolunun konumu kabin ve kokpit arasında değiştirilebilmektedir. Lineer sistemin kurulumu kolaydır ve hiçbir bakım gerektirmez.
Yenilikçi yapısal tasarıma sahip mataforalı tekne

Güvenilir rotasyon

Bir pergel vinç kullanılarak sandalın arka garaja kaldırılması: yenilikçi yapısal tasarım ile bu hareket için PRT döner halkalı yataklar kullanılmaktadır. Aşınmaya dayanıklı plastikten yapılmış kayar elemanlarıyla, tuzlu su ortamlarında kullanım için idealdirler - sessiz ve hafif olup, sorunsuz çalışırlar.
Ocean Power hidrojeneratör

Akım ile mükemmel uyum

Ocean Power şirketi, hidrojeneratörünün lineer olarak indirilmesi için igubal ESTM yastık blok rulmanları kullanmaktadır. Bunlar 20 dereceye kadar dönüşü, yani akıma göre ayarlama yapmayı mümkün kılmaktadır. Küresel bilya, kısıtlayıcı kuvvetleri önleyerek her zaman düşük sürtünmeli hareket sağlar.
iglidur P, düşük nem emilimi, düşük sürtünme katsayısı ve yüksek yük kapasitesiyle ödüllendirilmiştir.

Tekne vincinde kullanılan sağlam yataklar

Bu vinçler, Florida Fort Meyers'ta tekneleri sudan çıkarmak için kullanılmaktadır. Her ikisinde de iglidur P kaymalı yataklar, tekneleri tamamen sudan çıkarmak için kaldırma ve indirme hareketi gerçekleştiren halatlı vincin tahrik şaftında doğrudan kullanılmaktadır.
Yat

Asansör sisteminde güvenilir yönlendirme

Sandal yata, jet ski suya nasıl girer? Bir bitki üretim şirketi bu sorunun cevabını biliyor. Yatlar için kaldırma sistemleri tasarlayan bu şirket, hareketli kablo kanalları, drylin profil kılavuzları ve iglidur kaymalı yatakları kullanıyor.

Tekneler için en iyi ürünler

Profil kılavuzu

Profil kılavuzlar

 • Kire karşı dayanıklı ve sağlamdır
 • Kolay montaj
 • Hafiftir ve sessiz çalışır
drylin

Mil kılavuzları

 • Sıcaklığa dayanıklıdır
 • Kimyasallara dayanıklı
 • Yağlama ve bakım gerektirmez
Döndürme halkası yatakları

Döndürme halkası yatakları

 • Isıya karşı dayanıklı
 • Kimyasallara dayanıklı
 • Aşınmaya dayanıklıdır
readychain

Kuruluma hazır hareketli kablo kanalı sistemleri

 • Arızaya dayanıklı kablolar
 • Güçlü ve bakım gerektirmeyen hareketli kablo kanalları
 • Enerji beslemenin kolay yolu
drylin N alçak profilli lineer kılavuzlar

Düşük profilli kılavuz sistemleri

 • 6 mm ile 12 mm arasında düşük montaj yüksekliği
 • Hafif
 • 17 mm'den 80 mm'ye kadar dört ray genişliği
iglidur P

Manşonlu yataklar

 • Bakım gerektirmez ve uygun maliyetlidir
 • Düşük su emilimi
 • Yüksek yük kapasitesi

Ücretsiz numuneler

Kaymalı yatak kutusu

En önemli iglidur malzemelerinden üretilmiş 38 adet plastik yatak, uygulamanız için mükemmel malzemeyi bulmanızı sağlayacak şablonlar ile
Sipariş verin!

drylin W örnek kutusu

Gönderdiğimiz numune kutusuyla drylin® W profil kılavuzlarımızın avantajlarını kendiniz görün.
Sipariş verin!

drylin lineer kılavuzlar ile Kendin Yap (DIY) fikirleri

Uzatılabilir tekne anteni
Uzatılabilir raf


"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.