Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Akışkan teknolojisi için sağlam bileşenler

Pompalar, sayaçlar vb. için kimyasallara ve ortama dayanıklı yatak teknolojisi

Dünyanın farklı yerlerindeki hidrolik ve pnömatik sistem üreticileri ve HVAC tesisleri, igus'un yağsız bileşenlerine güvenmektedir. Bunun nedeni ise basittir; kısa lineer hareketlerden ortamda hızlı dönüş hareketine sahip uygulamalara kadar, tribolojik olarak optimize edilmiş plastiklerimiz aşınma ve yıpranmaya karşı yüksek direnç sunar ve kimyasallara ve sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Dahili katı yağlayıcılar sayesinde harici yağlama gerekmez - bakım için zaman ve para tasarrufu sağlar.

Kullanım alanları

Hidrolik ve pnömatik sistemler

Vana ve pompa teknolojisi, sayaçlar ve tüketicilere yönelik ürünler
 
Şimdi keşfedin

HVAC

Çok kanatlı damperler, akış ölçerler ve fanlara yönelik ürünler
 
Şimdi keşfedin

Akışkan teknolojisi için seçilmiş ürünler

Hidrodinamik uygulamalar ve soğutma suyu regülatörlerine yönelik kaymalı yataklar

Hidrodinamik kaymalı yataklar

Uygulama ortamına bağlı olarak farklı malzemeler, örn.
 • Su altında aşınmaya karşı son derece dayanıklı
 • KTW uyumlu
 • Kimyasallara dayanıklı
 • Yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı
iglidur kılavuz halkaları

iglidur kılavuz halkaları

 • Yağlama gerekmez
 • Düşük bakım gereksinimi
 • Aşınmaya karşı PTFE şeritlerden daha dayanıklı
 • Minimum düzeyde montaj çalışması
 • Çeşitli malzemelerde mevcut
dryspin yüksek helis kılavuz vidalar

dryspin kılavuz vida

 • Yüksek helis,  trapezoit veya metrik vida dişi ile
 • Sol yönlü,  sağ yönlü veya ters vida dişi ile
 • Sessiz çalışır ve harici yağlama gerektirmez
 • Yüksek kimyasal madde direnci
 • Çeşitli malzemelerde mevcut 


Müşterilerimiz tarafından başarıyla kullanımda

LEWA ekonomik akışlı dozajlama diyaframlı pompalar

Piston kolu­piminde daha az aşınma

Kimyasallara ve sıcaklığa dayanıklı iglidur X kaymalı yataklar, LEWA'nın ecoflow dozajlama diyafram pompalarında da kullanılmaktadır. Motora monte edilerek, piston kolu pimi üzerindeki aşınmayı en aza indirir.
iglidur kaymalı yataklarına sahip Chapel Group hidrolik silindiri

Hidrolik silindirlerde kullanım için pirinç burçlara ekonomik alternatif

Chapel Group, özel hidrolik silindirlerinde iglidur G kaymalı yatakları güvenle kullanmaktadır. Kısa teslimat süreleriyle öne çıkmakta olup, daha önce kullanılan pirinç burçlardan çok daha ekonomiktirler ve 20 ila 45 mm çaplarıyla aşınmaya ve hava koşullarına karşı son derece dayanıklıdırlar.
Akışkan teknolojisi müşteri uygulamalarına genel bakış

...diğer başarı hikayeleri

dry-tech yatak ürünlerinin avantajlarını gösterdiği akışkan teknolojisinde müşterilerimizden daha fazla uygulama keşfedin: yüksek sıcaklıklarda ve kimyasallarla temasta uzun hizmet ömrü. Bakım çabası olmaksızın.
 
Şimdi göz atın ve fikir edinin

Kaymalı yataklar için online araçlar

iglidur kaymalı yatakları ihtiyaçlarınıza göre tasarlayın. İstediğiniz şekli ve malzemeyi seçin. iglidur Kaymalı Yatak Tasarımcısı uygulaması ile iglidur malzemelerini birbirleriyle karşılaştırabilir ve hizmet ömürlerini hesaplayabilirsiniz.

iglidur Kaymalı Yatak Tasarımcısı hakkında daha fazla bilgi edinin
 
Doğrudan online araca gidin"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.