Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19

Akışkan teknolojisi için bakım ve yağlama gerektirmeyen plastik kaymalı yataklar

Hidrolik ve pnömatik bileşenler makine aksamı ve ekipmanlara güç, hassasiyet, hız ve dinamizm kazandırır. Ekipmanlar ve kurulu bileşenler ile ilgili beklentiler son derece yüksek.
 
iglidur® kaymalı yatakların, igubal® küre yatakların ve drylin® lineer kılavuzların veya kılavuz vidaların akışkanlar mühendisliğinde kullanım yelpazesi sürekli genişlemekte. Ayrıca bağlantı elemanları ve valflerde de değerlerini kanıtlıyorlar. Lineer hareketlerden döndürme uygulamalarına kadar kuru çalışmalarda bakım zahmetinden kurtulmanın yanı sıra aşınma ve yıpranma direnci ile birlikte kimyasal madde ve sıcaklığa karşı direnç sağlıyorlar.
 
  Danışmanlık için hemen bizimle iletişime geçin

dry-tech® numune kutusu  

Sizin için numune kutusu ücretsiz!

Akışkan teknolojisi hakkında her şey

Ürünlerimizin kalitesini kendi gözlerinizle görün. dry-tech® numune kutusu, akışkan teknolojisi için en önemli iglidur® kaymalı yatakları ve tipik uygulama alanları hakkında bilgi içerir.  
 
Ücretsiz numune kutusunu hemen isteyin

Akışkan teknolojisi için igus® polimer ürünler

iglidur® L250 kaymalı yataklar  
iglidur® kaymalı yataklar

 • Yağlama gerekmez
 • Bakım çalışmasını azaltın
 • Uzun kullanım ömrü
 • Uygun maliyetli
 • Çeşitli malzemelerde ve şekillerde mevcut 

iglidur® H370 piston halkası  
iglidur® piston halkaları

 • Yağlama gerekmez
 • Bakım çalışmasını azaltın
 • Aşınmaya karşı PTFE şeritlerden daha dayanıklı
 • Minimum düzeyde montaj çalışması
 • Uygun maliyetli
 • Çeşitli malzemelerde mevcut 

dryspin® yüksek helis kılavuz vida  
dryspin® kılavuz vida

 • Metrik vida dişi, yüksek helis veya trapezoit vida dişi seçenekleri 
 • Ters vida dişi, sol veya sağ yönlü vida dişi seçenekleri 
 • Sessiz çalışır ve yağlama gerektirmez
 • Yüksek kimyasal madde direnci
 • Çeşitli malzemelerde mevcut 

igus® test laboratuvarında gerçek kullanım koşullarına uygunluğu kontrol edilmiştir

 

dry-tech® test laboratuvarına göz atınEndüstrideki en büyük test laboratuvarında iglidur® kaymalı yataklar, igubal® küre yataklar ve drylin® lineer kılavuzlar ve kılavuz vidalar, sınava tabi tutulur. Test sonuçları kullanım ömrü hesaplayıcısınadahil edilerek doğru tahminde bulunulmasını sağlar.Ortam içinde kapsamlı testlerHer yıl 2,750 m²'lik igus® test laboratuvarında son derece çeşitli koşullarda gerçekleştirilen 15.000'den fazla testten elde edilen kapsamlı aşınma verileri, her uygulama alanı için ideal malzemeyi bulmayı kolaylaştırır. iglidur® malzemeleri ile su altında gerçekleştirilen aşınma testleri dahil.
igus® test laboratuvarı hakkında daha fazlasını öğrenin

 

Müşterilerimiz tarafından kullanılan igus® yüksek performanslı polimerler

Dozaj pompalarındaki aşınma minimum düzeyde tutuluyor

LEWA, Ecoflow dozaj pompası için iglidur® X malzemesinden üretilmiş igus® kaymalı yatakları kullanıyor. Piston kolu cıvatasındaki aşınmanın minimum düzeyde tutulmasını garanti eden özelliklere sahip bu yataklar pompa motoruna takılmaktadır.

iglidur® kaymalı yataklar ile bakım gereksinimini azaltın

iglidur® kaymalı yataklar, onları kendinden yağlamalı ve bakım gerektirmeyen yataklar kılan katı yağlayıcılar içerir. Bu, bakım maliyetlerini azaltır ve örneğin kesme valflerinin uzun kullanım ömürleri boyunca güvenilir şekilde çalışmasını garanti eder. Uygulamada valf aktüatörü için bir dryspin® trapezoit kılavuz vida ve kılavuz vida somunu, dozaj valfi için iglidur® kaymalı yataklar ve piston kolu üzerinde bir iglidur® piston halkası kullanılmaktadır.

Pistonun sıkışmadığı bir valf

iglidur® kaymalı yataklara sahip bu valf, meyve parçacıklı dondurmayı paketlere dolduran bir makinede kullanılmaktadır. Bu tam otomatik prosesin güvenilir şekilde çalışması hayati önem taşımaktadır. iglidur® kaymalı yataklar destek halkaları ve kılavuz halkalar olarak kullanıldığından bu yana piston sıkışması meydana gelmemiştir. Bunun yanı sıra kaymalı yataklar, gıda endüstrisinde kullanıma da uygundur.

Kimyasal maddelere karşı dirençlidir ve az adetlerde temin edilebilir

iglidur® X kaymalı yataklar gerçek anlamda Pister Kugelhähne GmbH tarafından üretilen tüm flanşlı bilyeli valflerde ve flanşlı bilyeli kompakt valflerde görülebilir. Yüksek performanslı polimerlerden üretilen kaymalı yatak tercihinde belirleyici olan faktör, bunların kimyasal maddelere karşı olan direnci ve az adetlerde temin edilebilir olmasıydı. iglidur® X malzemesi -100 °C ve 315 °C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir.

Bizimle şimdi iletişime geçin

igus® yüksek performanslı polimerlerin intralojistik veya malzeme taşıma alanlarında kullanımı hakkında herhangi bir sorunuz mu var veya bu konu hakkında bilgi mi istiyorsunuz? Uzmanlarımız size her zaman memnuniyetle yardımcı olacaktır.
 
Danışmanlık için hemen bizimle iletişime geçin
 

Daha fazla bilgi

Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h