Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
Tech up & cost down
Yenilenebilir enerji için
motion plastics

Uzun süreli enerji üretimi için bakım gerektirmeyen ve güvenilir çözümler


Özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretimi, güvenilir ve dayanıklı teknolojik çözümler gerektirir. Bu süreçte farklı sistemler genellikle UV ışınımı, sıcaklık dalgalanmaları, kuvvetli rüzgârlar, kir ve toz gibi açırı çevresel koşullara maruz kalır ve bunlara yıllarca dayanması gerekir.
 
Özel sisteminize göre tasarlanmış, teknolojinizi geliştirmenize, sisteminizi optimize etmenize maliyetleri azaltmanıza yardımcı olabilecek, yüksek performanslı polimerlerden üretilmiş özel çözümler sunuyoruz.

Bir bakışta avantajlarınız

  • Bakım ve yağlama gerektirmez
  • UV dirençli
  • Kirden ve tozdan etkilenmez
  • Hava koşullarına karşı dayanıklı
  • Korozyona karşı dayanıklıdır
  • Tahmin edilebilir uzun kullanım ömrü
  • Müşteriye özel çözümler


Endüstri çözümleri


Öne çıkan 3 ürün, 3 dakikalık bu videoda

Güneş enerjisi endüstrisi için 2020 inovasyonlarımız

Tech up, Cost down - örneğin yağlama gerektirmeyen, tek eksenli güneş izleyiciler için özel olarak tasarlanmış muylu yataklar ve aktüatörler için rot başı yatakları.
 
Bunların yanı sıra diğer ürün inovasyonlarımız hakkında daha fazla bilgiyi 400 m2'lik ticaret fuarı standımızda bulabilirsiniz. Ürünlerimizi endüstri uzmanımız ile birlikte veya sanal olarak kendiniz keşfedebilirsiniz. Bireysel danışmanlık hizmeti ile birlikte rehberli sanal tur için hemen randevu alın:

Dijital tur için hemen yerinizi ayırın

Müşterilerimiz tarafından başarıyla kullanılmakta

Fotovoltaik izleme sistemleri

Tüm hava koşullarına dayanır: kaymalı yataklar Fotovoltaik izleyicilerde

TecnoSun Solar Systems AG izleme sistemleri, alçak kurulum yüksekliği sayesinde uygun maliyetleri ile oldukça ikna edici. Çekme segmanı için şirketin her tür hava koşulunda onlarca yıl çalışmaya devam edecek, düşük bakım gerektiren yataklara ihtiyacı vardı. Aradıkları şeyi igus'ta buldular: kuru çalışan iglidur P kaymalı yataklar bakım gerektirmez, kire ve aşırı hava koşullarına karşı dirençlidir ve kalın kar katmaı ile kaplanmış olsalar bile ağır yüklere dayanırlar.

Fotovoltaik izleme sistemleri

Güneş paneli temizlik ekipmanları için temiz yatak çözümleri

TG hyLIFT GmbH, boyu 100 metreye varan güneş panelleri boyunca yuvarlanan ve ince toz, kuş pislikleri ve likenleri temizleyen uzaktan kumandalı bir temizleyici geliştirdi. Mühendisler tekerleklerde ortama karşı dirençli iglidur P kaymalı yataklara güvendi. Hiza kaçıklıklarını dengelediklerinden ve sürekli suyla ve deterjanla temas hâlindeyken bile güvenilir bir şekilde çalıştıklarından dönen fırçada aşınmaya dayanıklı igubal sabit flanşlı yataklar kullanılıyor. Kuru çalışmaları sayesinde igus bileşenleri hemen hemen hiç bakım gerektirmez.Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h