Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Durum izleme ve kestirimci bakım çözümleri ile tasarruf edin

igus akıllı plastikler ile ürün hizmet ömrünü uzatın ve bakım maliyetlerini azaltın

Dijitalleşme olmadan otomasyon olmaz: Direkt yolu ise, maksimum güvenilirlikle hızlı entegrasyon sunan i.Sense ile durum izlemedir. Öte yandan, üretim tesislerinizi Nesnelerin İnterneti (IoT) ile tamamen ağa bağlamak istiyorsanız,i.Cee ile kestirimci bakım tam olarak doğru seçimdir.

Akıllı plastikler – hareketli kablo kanal sistemleri, chainflex kablolar ve akıllı sensörlerle donatılmış kaymalı yataklar – ile igus, karmaşık otomasyon çözümlerini mümkün olduğunca kolay bir şekilde Endüstri 4.0 ile uyumlu hale getirme hedefini takip ediyor.
Şimdi kişisel bir tanıtım talep edin
Tesis arıza sürelerini önlemek ve bakımı planlanabilir hale getirmek mi istiyorsunuz? Bunun igus ile nasıl çalıştığını bu videoda görebilirsiniz...


İçerikler:


akıllı haberler 2022

2023 smart plastics haberleri ...

... şimdi robot zincirleri için kırılma durumu izleme i.Sense TR.B gibi tüm yeni 2023 smart plastics ürünlerini veya ilk kez akıllı, çok yönlü yeni superwisehizmetini burada deneyimleyin:
Endüstri 4.0: 2023 akıllı plastik haberleri - genel bakış


Durum izleme (i.Sense)


Durum izleme, kendi kendini izleyen akıllı plastik bir ürün oluşturmak için birçok igus® ürününü birleştirmenin en hızlı ve en basit yoludur. Sensörler, önceden tanımlanmış sınırlar dahilindeki değerleri ( sıcaklık, kuvvetler ve ses dalgaları/titreşimler gibi) ölçmek için yerleştirilir. Sınırların dışına çıkan değerler olduğunda bir uyarı veya en azından bir bildirim verilir. Bu bilgiler, sistemin bakımı veya kapatılması gibi sonraki adımların atılması için temel sağlar. İstendiği gibi, tanımlanmış sınırların dışındaki değerler, onarımı pahalı olan hasarı önlemek için doğrudan sistemin kapanmasını tetikleyebilir. igus® olarak, durum izlemeden bahsetmek için "i.Sense" terimini kullanırız.
 
Durum izlemeye gidin

Kestirimci bakım (i.Cee)


Kestirimci bakımda dinamik kullanım ömrü hesaplaması yapılmasını sağlayan ve igus® ürünleri için en iyi bakım zamanlarını belirleyen bir sistem oluşturmak için sensörler, yazılım ve durum izleme unsurları kullanılır. Bu sayede, kestirimci bakım akıllı enerji beslemesi ve yatak teknolojisi için kapsamlı bir konsept elde ederken bir sonraki adım olarak değerlendirilir. Bu kestirimci bakım sistemine "i.Cee" denir ve çok çeşitli tasarımlarda kullanılması üst düzey bireysellik sağlar. Amaç her zaman sistem ve kullanıcı güvenliğini ve ürün kullanım ömrünü en üst düzeye çıkarmaktır.   
Kestirimci bakım sistemimize "i.Cee" adını veriyoruz.
Kestirimci bakıma gidin.
akıllı plastik infografik


Bu ürünler akıllı plastik teknolojisiyle donatılabilirler


Genel akıllı plastiklere genel bakış

Broşür size hızlı bir genel değerlendirme yapma fırsatı sunar


Konuya genel bakış:
  • Durum izleme (i.Sense)
  • Durum izleme ürünleri
  • Durum izleme uygulama örnekleri
  • Kestirimci bakım (i.Cee)
  • Kestirimci bakım uygulama örnekleri
  • Kestirimci bakım veri akışları
Broşürü indirin

Ne istersiniz?


 
Kestirimci bakım akıllı plastik ürünler  Bir  çarpışmayı önlemek adına enerji besleme sisteminiz için bir kapatma işlevi mi arıyorsunuz?
Kestirimci bakım akıllı plastik ürünler Enerji kaynağınızı izlemek için yazılımlardan kaçınmaya mı çalışıyorsunuz?
Kestirimci bakım akıllı plastik ürünler Durum raporlarının LED'lerle gösterilmesini mi istiyorsunuz?


Kestirimci bakım akıllı plastik ürünler Kullandığınız igus® ürünlerinizin kullanım ömrünün her zaman görüntülenmesini mi istiyorsunuz?


Kestirimci bakım akıllı plastik ürünler igus® ürünlerinizden birine ne zaman bakım yapılması gerektiğini bilmek mi istiyorsunuz?


Kestirimci bakım akıllı plastik ürünler Planlanmamış arıza nedeniyle durma süresinden kaçınmak mı istiyorsunuz?


Kestirimci bakım akıllı plastik ürünler Enerji besleme ve kaymalı yatak teknolojinizin Endüstri 4.0'a uygun olmasını ister misiniz?


Kestirimci bakım panosu Gelecekte ne olacağını hemen şimdi görmek ister misiniz?Kestirimci bakım haberleri Haberlere genel bakış kısmında bulunan Smart Factory'de daha fazla kestirimci bakım alanı özelliği bulabilirsiniz.

Endüstri 4.0: başarıyla uygulandı

Vinçler Takım tezgahı Ağaç işleri sektörü Malzeme taşıma Robot Bilimi Dökme yük elleçleme Açık Deniz Endüstrisi Tüm uygulamaları keşfedin

Otomotiv üretimi

Otomotiv üretiminde kestirimci bakım Otomotiv üretiminde konveyör bant hiç durmaz. Bu üretim hatlarında öngörülü bakım tarzında akıllı üretim konseptleri uzun zamandır kurulmuştur.
Daha fazlasını öğrenin

Vinç endüstrisi

Vinçlerin durum izlemesi Ağır yükler, uzun kullanım süreleri ve çok çeşitli hava koşullarına uygundur – vinçler harika bir performans sunmalıdır. Bunu her zaman sağlamak için güvenilir durum izleme konseptlerine ihtiyaç vardır.
Daha fazlasını öğrenin

Pis su ve kanalizasyon arıtma tesisleri

Atık su arıtma tesislerinin akıllı durum izlemesi Atık su arıtma tesisleri, kullanılan bileşenlerden çok şey talep eder: sürekli çalışma, hava ve kir. Akıllı enerji zinciri sistemlerimiz, akla gelebilecek tüm koşullar altında her zaman hatasız çalışma için tasarlanmıştır.
Daha fazlasını öğrenin

 


 

Ekmek sarma makinesi

Ekmek sarma makinesi Gerekli GHD Şartnameleri bölümü Baş Elektrik Mühendisi Dipl.-Ing Oliver Tausch,"igus® CF.Q durum izleme sistemi, yüksek verimli makinelerin arızalanmasını önleyebilir", diyor.

Avusturya otomotiv ürünleri tedarikçisi

Avusturya otomotiv ürünleri tedarikçisi Avusturyalı bir otomobil parçaları tedarikçisi, motor bloklarını otomatik olarak taşıyan gezer köprü vinçleri için igus'un akıllı plastik ürünlerini kullanıyor.

Alüminyum oksit üretimi

AOS'ta EC.P "Kablo sisteminin hareketi toz veya kir nedeniyle aşırı derecede engellenirse, itme/çekme izleme sistemi herhangi bir hasar meydana gelmeden önce sistemi kapatır.

Tren yıkama istasyonu

akıllı plastik tren yıkama istasyonu igus i.Cee ile kestirimci bakım sayesinde her zaman temiz trenler ve güvenli enerji kaynağı.

Lineer robotlar

akıllı plastikler Güdel Akıllı plastik sensörlerin enerji besleme sistemine entegrasyonu nedeniyle, müşterinin durum izleme sistemine veri gönderilir.  

Pis su arıtma tesisi

Pis su arıtma tesislerinde kullanılan akıllı plastikler Hasarı fark etmenin zor olduğu ve genellikle sadece çok geç olduğunda fark edildiği özellikle yavaş uygulamalarda durum izleme sayesinde kötü sürprizlerle karşılaşmazsınız.

akıllı plastikler SSS

SSS ve entegrasyon

igus akıllı plastikleri nelerdir? Endüstri 4.0 nedir? Blogumuzda bu konuda en sık sorulan sorulara yanıt bulacaksınız:


Akıllı plastikler için 3D CAD portal

Hareketli Kablo Kanallarını 3D CAD portalında tasarlayın

Akıllı enerji zinciri sistemlerini daha hızlı tasarlayın. Tüm akıllı bileşenler için CAD modelleri.

Akıllı e-chain sistemlerimiz, içecek makineleri ve CNC makinelerinden çelik fabrikalarına kadar dünya çapında yüz binlerce uygulamada zaten güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır. Desteklenmeyen uzunluklar sorunsuz bir şekilde köprülenebilir ve çok çeşitli endüstriler için uzun seyahatler düşünülebilir. 
Akıllı bileşenlerde 3D CAD portalına

Daha fazla bilgi materyali:

akıllı plastik kataloğu

Akıllı plastiklerle ilgili tüm bilgileri ve rakamları içeren en son ürün kataloğumuzdan güncel bilgileri alabilirsiniz: 
►İnteraktif kataloğa göz atın

Test edildi!

Kullanım ömrü algoritması için yeterli veri toplamak amacıyla her yıl 3.000'den fazla test gerçekleştirilmektedir. 

Geri dönüşüm programı

Hangi üreticiden olursa olsun, igus'tan Hareketli Kablo Kanallarınızı geri dönüştürmesini isteyin. Nasıl çalışır?

Online seminer

Hoparlörlerimizin deneyimlemenin keyfini çıkarın:
Etkileşimli✓ Bilgilendirici✓ Ücretsiz✓

Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h


"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.