Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Limanlarda kıyı güç beslemesi için enerji besleme sistemleri

Giderek daha fazla liman, halk arasında artan çevre bilinciyle karşı karşıya kalmaktadır. Daha katı kurallar onları daha çevre dostu teknolojiler kullanmaya zorlamaktadır. Rıhtımdaki gemilere kıyıdan güç sağlamak için özelleştirilmiş enerji besleme sistemlerimiz, hava kirliliğini, gürültüyü ve titreşimi azaltmak için sunulan bir çözümdür. Uluslararası bir standart ile, farklı gemi tiplerinin dünyanın farklı limanlarında kıyıdan güç ile beslenebilmesini sağlanmaktadır. IEC 80005-1, orta gerilim bağlantıları için standardı tanımlarken, IEC 80005-3 ise düşük gerilim bağlantıları için olan standardı tanımlamaktadır.

Kullanıcı raporu

Kıyı güç bağlantıları

Yılda 3.000 kıyı güç bağlantısı

Mongstad açık deniz üssü, Norveç'te en sık kullanılan üslerden biridir. Kıyı gücü e-spool, günde iki kez değişen gemilere güvenilir bir şekilde kıyıdan güç beslemesi sağlamaktadır. 10 metrelik bir konteynere entegre edilmiş olup, istenildiği gibi konumlandırılabilir.
Konteyner terminali

Bahreyn'de FSU için kıyı güç kablosu yönetim sistemi

Bahreyn'deki yeni açık deniz LNG terminali için Schneider Electric ve igus® bir Yüzer Depolama Ünitesi (FSU) için dünyanın ilk kıyı güç kaynağı sistemini geliştirdi. Sistemin temel bileşeni, iniş aşaması ile FSU arasında esnek bir kablo besleme sistemiydi.
Becker Marine Systems için igus kıyı güç iskelesi

Becker Marine Systems için kıyı güç iskelesi

Becker Marine Systems şirketine ait yüzer sıvılaştırılmış gaz santrali "Hummel", limandaki yolcu gemilerine güç sağlamaktadır. Hem kablo besleme sistemi hem de yolcu iskelesi olarak hizmet veren igus® kıyı güç iskelesi ile, mavna iskeleye bağlanır ve kablolar konektörlerle yönlendirilir.

Konteyner terminallerinde kullanım

İskele duvarındaki elleçleme kapasitesi terminalin kârlı olup olmadığını belirler. Günlük varış ve kalkışlar nedeniyle, gemilerin yanaşma pozisyonlarının esnek bir şekilde planlanması kesinlikle gereklidir.

Gemideki kablo yönetim sistemi çeşitli yerlere yerleştirilebildiğinden ve maksimum uzatma uzunluğu sınırlı olduğundan (35-55m), iskeledeki sabit kıyı güç bağlantıları bağlantı alanını kısıtlar.  igus mobil SPO teknolojisi, terminaliniz için esneklik sunar ve maliyetlerden tasarruf etmenize yardımcı olur.
Konteyner terminali

Konteyner Terminalleri için Mobil Kıyı Güç Çıkışı

Teknolojinizi geliştirin, maliyetleri azaltın - sonunda, gemilerizi kıyı gücüne göre değil de kıyı gücünü gemilerinize göre ayarlamak için bir çözüm geliştirildi. Her bir gemiyi kendinden tahrikli tek bir soket ile tüm rıhtım yanaşma alanı boyunca herhangi bir yere bağlayabilirsiniz. Kurulum ve bakım maliyetlerini azaltırken tam esneklik elde edin.

Test sahamızda canlı bir gösterim için sektör uzmanımıza katılarak sistem hakkında daha fazla bilgi edinin.
 
Bugün randevunuzu alın

Gemide kıyı güç çözümleri

Konteyner taşımacılığı için IEC 80005-1 standardı, kablo besleme sisteminin gemiye monte edilmesi gerektiğini ifade eder. Konteyner gemileri dünyanın tüm denizlerinde seyrederek son derece zorlu koşullar altında rüzgar ve hava koşullarına dayanmaktadır.
Kablo kılavuz sistemi, geminin kıç tarafına yakın bir konteyner alanında 40'HC'lik bir konteynerde yarı mobil bir sistem olarak veya makine dairesinin konumuna bağlı olarak genellikle geminin ortasına yerleştirilmiş kalıcı bir sistem olarak gemide taşınır.igus e-spool gerekli özellikleri karşılamakta olup kullanımı esnektir ve az bakım gerektirir.
Konteyner gemisi

e-spool kıyı gücü

Yenilikçi enerji besleme teknolojisi

e-spool kıyı gücü, sistem boyunca kesintisiz bir kablo seyri sağlamak için bir kayar bilezik yerine bir twisterchain modülü ile donatılmış motorlu bir kablo tamburudur. Az sayıda hassas elektrikli bileşen içerdiğinden ve deniz suyuna, soğuğa, ısıya ve titreşime dayanıklı olduğundan az bakım gerektirir ve denetlenmesi kolaydır.
e-spool kıyı gücü, kontrol kabininden konnektöre doğrudan, kesintisiz bir kablo kılavuz sistemi sunar ve zorlu hava koşulları için idealdir.
 
Şimdi daha fazlasını öğrenin ve yardım alın

Kıyı güç kaynağı için sistem çözümlerimiz

e-chain makarası

e-chain makarası

 • Mevcut ve yeni kıyı güç bağlantıları için esneklik
 • Korumalı kablo kılavuzu
 • Güvenliği ve dayanıklılığı artırır
e-spool kıyı gücü

e-spool kıyı gücü

 • Kayma halkasız sistem
 • Deniz suyuna, soğuğa, sıcağa ve titreşime karşı dayanıklı
 • Az bakım gerektiren ve denetim dostu
e-spool® kıyı gücü

Mobil SPO için uzun hareket mesafeleri

450 m ve daha fazla hareket mesafesi

Kanıtlanmış teknoloji, daha uzun kullanım ömrü, uygun maliyetli

Modüler tasarım

e-dağıtıcı

Gelgit gücü beslemesi için e-dağıtıcı

 • Modüler ve kompakt sistem
 • Güç beslemesinin zaman tasarruflu, kısmi olarak otomatize edilmiş bağlantısı
 • Egzoz gazı ve gürültü yok, yüksek derecede güvenlik
LNG Mavnası için kıyı güç bağlantısı

Açık Deniz Kablo Kanalı

 • Dayanıklı, sağlam ve yine de esnek
 • Kurulum, inceleme ve bakım için optimize edilmiştir
 • Korozyona, deniz suyuna, yağa ve UV ışınlarına karşı dayanıklı
Modüler e-loop hareketli kablo kanalı sistemi

Modüler e-loop hareketli kablo kanalı sistemi

 • Gerektiği gibi açılıp kapatılabilir
 • Tüm parçalar ayrı ayrı değiştirilebilir
 • Basit bakım

Açık deniz ve LNG alanları için özel gereksinimler

Açık deniz terminalleri ve gemiler, özellikle zorlu hava koşulları ve değişen yanaşma pozisyonları ile birlikte hareketli kablo kanalı çözümlerinin esnekliği ve güvenilirliği konusunda yüksek gerekliliklere sahiptir. Öte yandan LNG terminalleri, uzun mesafeler, zorlu çevre koşulları ve operasyonel olarak süreli hazır olmanın getirdiği zorluklarla başa çıkabilen sağlam ve az bakım gerektiren kıyı güç kaynağı sistemlerine ihtiyaç duymaktadır ve OSC enerji kaynağı sistemi bunun için idealdir. Her iki alanda da gelgit, rüzgar ve dalgalara bağlı hareketleri telafi edebilecek ve acil durum mekanizmaları uygulayabilecek sistemlere ihtiyaç vardır. Benzer bir sistem Bahreyn'deki FSU kullanıcı raporumuzda da bulunabilir.

açık denizlere yönelik zincir

Yenilikçi enerji besleme teknolojisi

OSC açık deniz zinciri, zorlu koşullarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş sağlam ve esnek bir hareketli kablo kanalıdır. Plastik bir hareketli kablo kanalının avantajlarını yüksek mukavemetli bir çekme halatıyla birleştirmekte olup, modüler tasarımı söz konusu projeye uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Yüksek derecede esneklik ve güvenilirlik gerektiren açık denizlerdeki terminal ve gemilerin yanı sıra kıyı güç kaynağı için sağlam ve az bakım gerektiren çözümlere ihtiyaç duyan LNG terminalleri için de idealdir.
Açık denizlere yönelik zincir hakkında daha fazla bilgi

Hizmetler


İlgili web siteleri
"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.