Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Kanıtlanmış, öngörülebilir, test edilmiş - test laboratuvarımız

"Daha uzun ömürlü plastikler®" - igus® malzemeleri bu kılavuz ilkesine uygun olarak üretilmektedir. Ürünlerimiz, makinelerin ve uygulamaların kullanım ömrünü uzatmak, bakımı ortadan kaldırmak ve maliyetleri düşürmek için büyük bir tutkuyla tasarlanmıştır. Mühendislerimiz için iş parçalarının kalitesi ve güvenliği,  yani dayanıklılıkları ve hizmet ömürleri, geliştirmede önemli bir kriterdir. Bunun için sektördeki alan olarak en büyük test laboratuvarını işletiyor ve en fazla ürün testini ve test prosedürünü gerçekleştiriyoruz.

Ne test edilir?

Uygulamaları ve malzemeleri test etme tesislerimiz toplam 3.800m²'lik bir alanı kaplamaktadır. Her iş sektörünün kendi test laboratuvarı vardır, ancak bazı ürünleri tek bir alanda birlikte test ediyoruz. Örneğin 1.500m², kendi enerji zincirlerimizde chainflex kabloları test etmeye ayrılmıştır. Özellikle uzun mesafeler için 2.000m² açık alan mevcuttur. iglidur kaymalı yataklar, drylin lineer yataklar ve Düşük Maliyetli Otomasyon bileşenlerimiz 300 m²'nin üzerinde bir alanda test edilmiştir. İkincisi gerçek koşullar altında test edilir.

Yeni temiz oda uyumlu ürünleri daha hızlı geliştirebilmek için Fraunhofer IPA ile işbirliği içinde ISO Sınıf 1 temiz oda sistemiyle kendi temiz oda laboratuvarımızı işletiyoruz. Dış mekan test alanı, gürültü testleri için bir laboratuvar ve -40°C'lik iklim odası test alanımızı tamamlamaktadır. Maksimum gerçekçi koşulları elde etmek için müşteri uygulamalarını test ediyor ve endüstri testleri yapıyoruz.

Test verilerine ne olur?

Test laboratuvarından elde edilen verilerin çeşitli test yöntemleri ile kullanılması geliştirme sonrasında dahi durmaz. Malzemelerimizin ve ürünlerimizin yeni ve daha da geliştirilmesi için gerekli oldukları açıktır. Ancak müşterilerimiz aynı zamanda deneyimlerimize, test sonuçlarımıza ve ortaya çıkan malzeme teknolojisine ayrıntılı bir biçimde erişebilme avantajına da sahiptir: Web'de igus, ürünleri seçmenize ve satın almanıza yardımcı olacak çok sayıda ücretsiz araç sunmaktadır:

Test laboratuvarında ve igus çevrimiçi aracında test
Uzun hareket açık hava testi
Dr.-Müh. Ralf Selzer, igus'ta kaymalı yataklar Araştırma ve Geliştirme Başkanı

Test laboratuvarında kaç test yapılıyor?

Her yıl çok sayıda test tesisinde çok sayıda test ve malzeme incelemesi yapılmaktadır:

  • 15.000'den fazla testten, e-chains ve chainflex için yaklaşık 4.000 ve dry-tech® için yaklaşık 11.000 (dönen, döndürülen, doğrusal, yuvarlanan, ısıtılan, su   altında vb.)
  • Rulmanlar için 450 test teçhizatı
  • 10 milyar e-chain® döngüsü
  • 3.500 test edilmiş kablo
  • 400 müşteriye özel inceleme

Tribo-polimerler nelerdir?

Triboloji, sürtünme ve aşınma bilimidir. Tribolojik olarak optimize edilmiş plastikler, minimum sürtünme davranışı ve düşük aşınma oranları sergileyen plastiklerdir. Baz polimerler, katı yağlayıcılar ve takviyeler, kuru teknoloji ürünlerimizde, metalden yapılmış olanlardan farklı olarak, ek yağlama gerektirmeyen, istenen tüm özellikler karşılanır ve sadece en ufak bir sürtünme, ısı üretimi ve aşınma meydana gelecek şekilde birleştirilir. " -Dr.-Müh. Ralf Selzer, kaymalı yatakların Araştırma ve Geliştirme Başkanı


Triboloji, motion plastics ürünlerimizin temelidir


Aşınmaya dayanıklı malzemelerin ve bakım gerektirmeyen bileşenlerin kullanılması yalnızca para tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aşınmaya bağlı ekipman arızası veya kapsamlı bakım çalışması riskini de azaltır. igus , tüm makine mühendisleri için en iyi koşullar olan triboloji alanında önemli bir bilgi birikimi ve test laboratuvarında büyük miktarda veri elde etmiştir. Nedeni: Günümüzde makineler genellikle üç vardiyalı işletimde tam olarak kullanılmaktadır. Giderek artan zorluklar ışığında tribolojik olarak optimize bileşeni bulmaya çalışmak , her makine mühendisi için yerinde harcanmış zaman demektir. 


igus test laboratuvarının farklı alanları

iglidur kaymalı yataklar

Kaymalı yatak test donanımı

e-chains enerji kaynakları

Enerji zincirleri test donanımı

robolink Düşük Maliyetli Otomasyon

robolink test tertibatı

... uygulama alanına göre


The terms "igus", "Apiro", "CFRIP", "chainflex", "conprotect", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-loop", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-spool", "e-skin", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "plastics for longer life", "print2mold", "readycable", "readychain", "ReBeL", "robolink", "speedigus", "tribofilament", "triflex", "xirodur" and "xiros" are legally protected trademarks of the igus® GmbH/Cologne in the Federal Republic of Germany, and, where applicable, in some foreign countries. igus® GmbH points out that it does not sell any products of the companies Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosh Rexroth, SEW, Siemens, Stöber and all other drive manufacturers mentioned on this website. The products offered by igus® are those of igus® GmbH.