Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Kanıtlanmış, öngörülebilir, test edilmiş - test laboratuvarımız

Teknoloji artırın, maliyeti düşürün - igus olarak malzeme ve ürünlerimizi bu düşünceye göre üretmekteyiz. Bu şekilde size makinelerinizin ve uygulamalarınızın çalışma süresini uzatan, bakım işlerini ortadan kaldıran ve maliyetleri azaltan uzun bir hizmet ömrü sunmaktayız. Mühendislerimiz iş parçası kalitesi ve güvenliğini (yani iş parçasının esnekliği ve hizmet ömrü) geliştirme sürecinde önemli birer kriter olarak görmektedir. Her igus ürünü, satışa sunulmadan önce kapsamlı bir şekilde test edilir. Bu amaçla 1985 yılından beri kendi test laboratuvarımızı işletmekteyiz. Sadece alan olarak sektördeki en büyük tribopolimer test laboratuvarı olmakla kalmayıp, aynı zamanda en fazla sayıda ürün testi ve test prosedürünü yürütmektedir.

Uzun ömür garantili

Ne test edilir?

Uygulamaları ve malzemeleri test ettiğimiz tesislerimiz toplam 3.800m²'lik bir alanı kaplamaktadır. Her iş sektörünün kendi test laboratuvarı vardır ve bazı ürün alanlarını da birlikte test etmekteyiz. Örneğin 1.500m²'lik alan, ürettiğimiz hareketli kablo kanallarındaki chainflex kabloları test etmeye ayrılmıştır. Özellikle uzun mesafeler için 2.000m²'lik açık alan mevcuttur. iglidur kaymalı yataklar, drylin lineer yataklar ve Düşük Maliyetli Otomasyon bileşenlerimiz 300 m²'nin üzerinde bir alanda test edilmiştir. İkincisi kalite güvencesi ile kısmen gerçek koşullar altında olmak üzere.

Temiz oda uyumlu yeni ürünleri daha hızlı geliştirebilmek için Fraunhofer IPA ile işbirliği içinde ISO Sınıf 1 temiz oda sistemine sahip kendi temiz oda laboratuvarımızı işletmekteyiz. Test alanımız bir dış mekan test alanı, gürültü testleri için bir laboratuvar ve -40°C'lik iklim odası ile tamamlanmaktadır. En gerçekçi koşulları elde etmek için müşteri uygulamalarını test etmekte ve sektör testleri gerçekleştirmekteyiz.

Test verilerine ne olur?

Test verilerinin kullanımı geliştirme aşamasından sonra durmaz. 2001'den beri yenilikçi online araçlar ve 2016'dan beri test laboratuvarımızın sonuçlarının verilerine dayanan sensör tabanlı smart plastics ürünlerini geliştirmekteyiz. Söz konusu online araçlar ile ürünlerimizin ekonomik verimliliği ve güvenliği 24 saat online olarak hızlı ve kolay bir şekilde belirlenebilmektedir. Bu da, müşterilerimiz için yüksek düzeyde şeffaflık anlamına gelmekte olup, karşılaştıkları sorun için en uygun maliyetli ve işe yarayan çözümü bulmalarını sağlamaktadır. Aşağıdakiler dahil 40'tan fazla araç ücretsiz olarak kullanımınıza sunulmuştur:
Test laboratuvarında ve igus çevrimiçi aracında test
Uzun hareket açık hava testi
Dr.-Müh. Ralf Selzer, igus'ta kaymalı yataklar Araştırma ve Geliştirme Başkanı

Test laboratuvarında kaç test yapılıyor?

Her yıl çok sayıda test tesisinde çok sayıda test ve malzeme incelemesi yapılmaktadır:

  • 15.000'den fazla testten, e-chains ve chainflex için yaklaşık 4.000 ve dry-tech® için yaklaşık 11.000 (dönen, döndürülen, doğrusal, yuvarlanan, ısıtılan, su   altında vb.)
  • Rulmanlar için 450 test teçhizatı
  • 10 milyar e-chain® döngüsü
  • 3.500 test edilmiş kablo
  • 400 müşteriye özel inceleme

Tribo-polimerler nelerdir?

Triboloji, sürtünme ve aşınma bilimidir. Tribolojik olarak optimize edilmiş plastikler, minimum sürtünme davranışı ve düşük aşınma oranları sergileyen plastiklerdir. Baz polimerler, katı yağlayıcılar ve takviyeler, kuru teknoloji ürünlerimizde, metalden yapılmış olanlardan farklı olarak, ek yağlama gerektirmeyen, istenen tüm özellikler karşılanır ve sadece en ufak bir sürtünme, ısı üretimi ve aşınma meydana gelecek şekilde birleştirilir. " -Dr.-Müh. Ralf Selzer, kaymalı yatakların Araştırma ve Geliştirme Başkanı

Triboloji, motion plastics ürünlerimizin temelidir


Aşınmaya dayanıklı malzemelerin ve bakım gerektirmeyen bileşenlerin kullanılması yalnızca para tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aşınmaya bağlı ekipman arızası veya kapsamlı bakım çalışması riskini de azaltır. igus , tüm makine mühendisleri için en iyi koşullar olan triboloji alanında önemli bir bilgi birikimi ve test laboratuvarında büyük miktarda veri elde etmiştir. Nedeni: Günümüzde makineler genellikle üç vardiyalı işletimde tam olarak kullanılmaktadır. Giderek artan zorluklar ışığında tribolojik olarak optimize bileşeni bulmaya çalışmak , her makine mühendisi için yerinde harcanmış zaman demektir. 

igus test laboratuvarının farklı alanları

iglidur kaymalı yataklar

Kaymalı yatak test donanımı

e-chains enerji kaynakları

Enerji zincirleri test donanımı

chainflex kablolar

Kablolar için test donanımı

robolink düşük maliyetli otomasyon

robolink test tertibatı

... uygulama alanına göre"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.