Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Kanıtlanmış, öngörülebilir, test edilmiş - test laboratuvarımız

Malzemeler, igus tarafından “Teknolojinizi geliştirin, Maliyetinizi azaltın” sloganına uygun olarak üretilir. Ürünlerimiz, makinelerin ve uygulamaların kullanım ömrünü uzatmak, bakımı ortadan kaldırmak ve maliyetleri düşürmek için büyük bir tutkuyla tasarlanmıştır. Mühendislerimiz için parçaların kalitesi ve güvenliği, yani dayanıklılıkları ve hizmet ömürleri geliştirmede önemli bir kriterdir. Her igus ürünü, satışa sunulmadan önce kapsamlı bir şekilde test edilir. Bu amaçla 1985 yılından beri kendi test laboratuvarımızı işletiyoruz. Sadece alan olarak sektördeki en büyük tribopolimer test laboratuvarı olmakla kalmayıp, aynı zamanda en fazla sayıda ürün testi ve test prosedürünü yürütmektedir.

Ne test edilir?

Uygulamaları ve malzemeleri test etme tesislerimiz toplam 3.800m²'lik bir alanı kaplamaktadır. Her iş sektörünün kendi test laboratuvarı vardır, ancak bazı ürünleri tek bir alanda birlikte test ediyoruz. Örneğin 1.500m², kendi enerji zincirlerimizde chainflex kabloları test etmeye ayrılmıştır. Özellikle uzun mesafeler için 2.000m² açık alan mevcuttur. iglidur kaymalı yataklar, drylin lineer yataklar ve Düşük Maliyetli Otomasyon bileşenlerimiz 300 m²'nin üzerinde bir alanda test edilmiştir. İkincisi gerçek koşullar altında test edilir.

Yeni temiz oda uyumlu ürünleri daha hızlı geliştirebilmek için Fraunhofer IPA ile işbirliği içinde ISO Sınıf 1 temiz oda sistemiyle kendi temiz oda laboratuvarımızı işletiyoruz. Dış mekan test alanı, gürültü testleri için bir laboratuvar ve -40°C'lik iklim odası test alanımızı tamamlamaktadır. Maksimum gerçekçi koşulları elde etmek için müşteri uygulamalarını test ediyor ve endüstri testleri yapıyoruz.

Test verilerine ne olur?

Test verilerinin kullanımı geliştirmeden sonra durmaz. 2001'den beri yenilikçi çevrimiçi araçlar ve 2016'dan beri test laboratuvarı sonuçlarımızın veri tabanına dayanan sensör tabanlı akıllı plastikler geliştiriyoruz. Bu çevrimiçi araçlar ile ürünlerimizin ekonomik açıdan verimliliği ve güvenliği 24 saat online olarak hızlı ve çok kolay bir şekilde belirlenebilmektedir. Bu, müşterilerimiz için yüksek düzeyde şeffaflık anlamına gelmektedir ve karşılaştıkları sorun için en uygun maliyetli, işe yarayan çözümü bulmalarını sağlamaktadır. Sizler için ücretsiz olarak 40'tan fazla araç sunulmaktadır.
Test laboratuvarında ve igus çevrimiçi aracında test
Uzun hareket açık hava testi
Dr.-Müh. Ralf Selzer, igus'ta kaymalı yataklar Araştırma ve Geliştirme Başkanı

Test laboratuvarında kaç test yapılıyor?

Her yıl çok sayıda test tesisinde çok sayıda test ve malzeme incelemesi yapılmaktadır:

  • 15.000'den fazla testten, e-chains ve chainflex için yaklaşık 4.000 ve dry-tech® için yaklaşık 11.000 (dönen, döndürülen, doğrusal, yuvarlanan, ısıtılan, su   altında vb.)
  • Rulmanlar için 450 test teçhizatı
  • 10 milyar e-chain® döngüsü
  • 3.500 test edilmiş kablo
  • 400 müşteriye özel inceleme

Tribo-polimerler nelerdir?

Triboloji, sürtünme ve aşınma bilimidir. Tribolojik olarak optimize edilmiş plastikler, minimum sürtünme davranışı ve düşük aşınma oranları sergileyen plastiklerdir. Baz polimerler, katı yağlayıcılar ve takviyeler, kuru teknoloji ürünlerimizde, metalden yapılmış olanlardan farklı olarak, ek yağlama gerektirmeyen, istenen tüm özellikler karşılanır ve sadece en ufak bir sürtünme, ısı üretimi ve aşınma meydana gelecek şekilde birleştirilir. " -Dr.-Müh. Ralf Selzer, kaymalı yatakların Araştırma ve Geliştirme Başkanı

Triboloji, motion plastics ürünlerimizin temelidir


Aşınmaya dayanıklı malzemelerin ve bakım gerektirmeyen bileşenlerin kullanılması yalnızca para tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aşınmaya bağlı ekipman arızası veya kapsamlı bakım çalışması riskini de azaltır. igus , tüm makine mühendisleri için en iyi koşullar olan triboloji alanında önemli bir bilgi birikimi ve test laboratuvarında büyük miktarda veri elde etmiştir. Nedeni: Günümüzde makineler genellikle üç vardiyalı işletimde tam olarak kullanılmaktadır. Giderek artan zorluklar ışığında tribolojik olarak optimize bileşeni bulmaya çalışmak , her makine mühendisi için yerinde harcanmış zaman demektir. 

igus test laboratuvarının farklı alanları

iglidur kaymalı yataklar

Kaymalı yatak test donanımı

e-chains enerji kaynakları

Enerji zincirleri test donanımı

robolink düşük maliyetli otomasyon

robolink test tertibatı

... uygulama alanına göreThe terms "igus", "Apiro", "chainflex", "CFRIP", "conprotect", "CTD", "drylin", "dry-tech", "dryspin", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-skin", "e-spool", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igutex", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "readychain", "readycable", "ReBeL", "speedigus", "triflex", "robolink", "xirodur", ve "xiros" terimleri, igus® GmbH/Cologne'nin Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve uygun olduğu durumlarda bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.