Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Havacılık ve uzay ürünleri

moton plastics - bulutların üzerinde her bir gram önemlidir

Havacılık endüstrisi birçok farklı alandan oluşur: uçağın kendisi (örneğin uçak, helikopter veya drone/İHA), yer desteği (GSE) dahil havalimanı çevresi ve uzay teknolojisi.  Burada, çeşitli segmentlerin farklı gereksinimleri vardır. Düşük ağırlık, uzun kullanım ömrü, sessiz çalışma ve mükemmel dayanıklılık bu gereksinimlerin en önemlileri arasındadır ve motion plastics ürünlerimiz bunları karşılar. Ayrıca FAR 25.853 yangından korunma standardına da uygundurlar. Geniş ürün yelpazemiz, tüm segmentlerde uygun maliyetli çözümler sunar - her zaman  sloganımıza uygun olarak: Teknolojinizi Geliştirin Maliyetleri Azaltın.
 

Kullanım alanları

Uçak

İster uçak içi ister helikopter motoru olsun: FAR sertifikalı malzemelerden üretilen ürünlerimiz, düşük ağırlıkları ve yüksek güvenlikleri ile öne çıkıyor.

Şimdi keşfedin

Dronlar/İHA'lar

İster sabit kanatlı uçak isterse otomatik şarj istasyonları olsun: drone uygulamanız için özelleştirilmiş ve bireysel sistemler sunuyoruz.

Şimdi keşfedin

Havaalanı ve GSE

Yolcu körükleri ve buz çözme araçları için, havaalanı altyapı uygulamanız için güvenilir, uygun maliyetli hareketli kablo kanalı ve yatak teknolojisi çözümleri bulacağız.

Şimdi keşfedin

Uzay teknolojisi

İster Mars keşif aracı ister uydu yer istasyonu olsun: yüksek performanslı polimerlerden yapılan ürünlerimiz uzayın en yüksek taleplerine bile dayanır.

Şimdi keşfedin

Tanıtım belgesi ve numune kutusu

Tanıtım belgesi havacılık

Uçak kabinlerinde plastik maddelerin yanıcılığı: standartlar ve gereklilikler nelerdir?

Uçak içlerinde kullanılan plastikler, katı yangından korunma koşullarını karşılamalıdır. Burada, üreticiyle ilgili spesifikasyonların yanı sıra genel ve sektöre özel kurallar vardır. Bu kuralları ve tasarımcıların mühendislik ürünü plastiklerle neden daha kolay çalıştıklarını öğrenmek için teknik incelemeyi okuyun.

Hemen indirin
Havacılık ve uzay numune kutusu

Havacılık ve uzay için ürün numuneleri

Satın almadan önce ürünleri birebir görün ve tanıyın: havacılık ve uzay alanındaki tüm alanlar için en önemli ürünleri içeren numune kutusunu sipariş edin. Düşük profilli bir kılavuz sistemi, kaymalı yataklar ve bir bilyalı rulman, döner halka yatakları için laynerler, somunlu bir kılavuz vida, bir veri yolu kablosu, bir e-chain ve genel uygulamalar hakkında bilgi içeren bir broşür içermektedir.

Sipariş verin!

Başarı öyküleri

MSG Production AS şirketinden buz çözme ve yıkama sistemi

-40 derecede kullanımda olan hareketli kablo kanalları

Zamandan tasarruf etmek, gecikmeleri ve dolayısıyla uçakların buzunu çözme ve yıkama maliyetlerini azaltmak için MSG Production AS, tam otomatik hepsi bir arada bir konsept geliştirdi. Norveçli şirket, tamamen igus'un hareketli plastiklerinin sağladığı avantajlara güveniyor: E2 ve E4 serisi enerji zincirleri güvenilir kablo kılavuzluğu sağlar ve igubal yastık blok yatakları temizleme memelerinin montajını sağlar.
GESTRA radar sistemi

GESTRA radar sistemde enerji tedariği

GESTRA, Fraunhofer enstitüsü tarafından geliştirilen ve uzay enkazlarını aramak ve haritalamak için kullanılan radar tabanlı bir sistemdir. Geliştirme ortağı AlpinaTec GmbH şirketi, yüksek hassasiyetli üç eksenli konumlandırma sistemi için igus'un kompakt e-chain sistemlerini tercih etmektedir. Bu şekilde, güvenilir enerji tedariği ve dar bir alandaki çok çeşitli ortam kablolarının sorunsuz bir şekilde yönlendirilmesi sağlanmaktadır.
Havacılık uygulamalarına genel bakış

... ve daha birçok başarı öyküsü

40'tan fazla uygulama örneğinden oluşan bu seçkide, enerji zincirlerimizin ve rulman ürünlerimizin farklı ihtiyaçları karşıladıkları havacılık ve uzay sektöründe nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Burada yüksek yükler, aşırı sıcaklık farklılıkları, kapalı alanlar veya düşük ağırlık gerektiren durumlarda karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek gerekiyordu.

Daha fazla bilgi

Havacılık ürün broşürü

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında tüm önemli bilgiler
Hemen indirin

XXL numune kutusu

Denemek artık çok kolay: igus corner ile istediğiniz ürün numuneleri her zaman elinizin altında.
Hemen istekte bulunun
Hangi iglidur plastikleri havacılık ve uzay-havacılık alanıında yangından korunma ve yanıcılık gereksinimlerini karşılar? Kutuda drone sistemleri nelerdir ve hareketli plastiklerimiz bunlar için neden ideal bileşenlerdir? igus blogunda, havacılık endüstrisindeki igus ürünleriyle ilgili sorulara ilginç yanıtlar yer almaktadır.
Hemen göz atın!"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.