Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Hafif, esnek ve aşınmaya dayanıklı - protezler ve ortezler için kaymalı yataklar

Protezler ve ortopedik diş telleri hayatı kolaylaştırmak ve kişisel hareketliliği arttırmak için tasarlanmıştır; buna bağlı olarak da karşılamaları gereken gereksinimler yüksektir. Materyal, üzerine binen hatırı sayılır yüklere dayanmalı ve kullanıcıyı yoracak kadar ağır olmamalıdır. Her yerde kullanılabilir olmalıdır: tuzlu veya klorlu suda yüzerken, kumda, yüksek ve düşük sıcaklıklarda. Kremlerin ve tıbbi ürünlerin malzemenin işlevselliğini bozmaması veya üzerine aşırı baskı yapmaması sağlanmalıdır. igus polimerlerinden yapılan yataklar, tam olarak bu tür uygulamalar için yapılmıştır ve zorlu gereksinimleri olan yapılar için idealdir.

iglidur kaymalı yatakların avantajları:

  • Tutma bırakma etkisi yok
  • Şok emici
  • Düşük sürtünme katsayısı
  • Sessiz çalışma
  • Darbelere ve kenar yüklerine dirençli
  • Ortama karşı dirençlidir
  • Kire dayanıklı
  • Yağlama gerektirmez

Protezlerde ve ortezlerde sık kullanılan ürünler

iglidur W300 kaymalı yataklar

iglidur W300

Sürekli kullanım sırasında uzun kullanım ömrü için

Düşük sürtünme katsayısı, son derece yüksek aşınma direnci

Pürüzlü ve paslanmaz çelik miller için uygundur

Kire dayanıklı

iglidur çubuk stoğu

iglidur çubuk stoğu

Yuvarlak çubuk, tüp ve plaka hâlinde iglidur® malzemeleri

Şu anda arasından seçim yapabileceğiniz 25 iglidur® malzemesi mevcuttur

Kesilen kısmın çıkartılması gerekmeden istenen boyutta kesilir

Minimum sipariş miktarı olmadan işleme

igus® tarafından özel gereksinimlerinize göre özel olarak üretilmiş çeşitli özel yataklar

Size özel bileşen

Gerekli tasarım ve malzemede minimum sipariş miktarı yoktur

Hızlı üretim

Küçük ve yüksek hacimli üretimin yanı sıra prototipler için de uygun

Geniş yüksek performanslı malzeme seçenekleri


Ücretsiz numuneler

Spor ekipmanlarında teknolojiyi nasıl geliştireceğinizi ve maliyetleri nasıl azaltacağınızı kendiniz görün. Kaymalı yatak ve lineer teknoloji için ücretsiz numune kutularımızı sipariş edin veya istediğiniz şekil, miktar veya malzemeden bir parça isteyin.

Müşterilerimizin uygulama örnekleri

iglidur yataklı Otto Bock HealthCare GmbH kalça eklemi protezi

Kalça protezinde %95 daha az aşınma

iglidur Z yatakları, kalça protezinin ana eksenlerinde mükemmel sönümleme ile bakım gerektirmeyen, son derece dayanıklı yatak noktaları sağlar. Salınım hareketi sırasında protezde ortaya çıkan kuvvetler yataklar tarafından oynama payında fark edilir herhangi bir artış olmadan güvenilir şekilde iletilir. igus test laboratuvarındaki testler şunu göstermiştir: Bu amaç için kullanılan iglidur malzemesi PA66 ve PTFE'den %95 daha az aşınma sergilemektedir.
iglidur® yataklara sahip Vincent Systems GmbH el protezi parmakları

Elektrikli el protezi ile yumuşak hareketler

Parmak ve el protezlerinde kaymalı yataklara duyulan yüksek gereksinimler. Düşük sürtünme katsayılarına sahip olmaları, ek yağlama gerektirmemeleri, yumuşak miller için uygun olmalı, titreşimi sönümlemeli ve kimyasal maddelere karşı dirençli olmaları gerekiyor. Aynı zamanda işlevsel ve estetik bir tasarıma da sahip olmaları lazım. Hareket sırasında kullanılan tüm akslar bu nedenle iglidur® J yataklar ile donatıldı.
iglidur® piston segmanlarına sahip Otto Bock HealthCare GmbH diz eklemi protezleri

Hızlı montaj ve uzun kullanım ömrü

Bu eklem protezi, açıklıkları ve esnek malzemeleri sayesinde pistona klipsle sabitlenebilen iglidur® J piston segmanları ile donatılmıştır. Bu, montajı son derece kolaylaştırmakta ve montaj süresini azaltmaktadır. Daha önce pistona iglidur® çok daha hızlı aşınan PTFE kılavuz bantlar takılıyordu, ancak, ve bu yüzden daha sık değiştirilmeleri gerekiyordu.

Hizmet ömrü ve aşınma ile ilgili olarak igus laboratuvarında test edilmiştir

Tüm ürünler, sektörün en büyüğü olan igus test laboratuvarında gerçek yaşam koşulları altında aşınma ve dayanıklılık açısından test edilmektedir. Sonuçlar online hizmet ömrü hesaplama araçlarımıza aktarılır ve dayanıklılık yönünden kesin tahminler yapılmasını sağlar.

igus, talep üzerine spesifik koşullar altında ürün kullanımını kontrol etmek için müşteri testleri gerçekleştirmektedir.
 
igus test laboratuvarı hakkında daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Protez ve ortez broşürü

PDF formatında ürün broşürü

 Protezler ve ortezler için ürün ve hizmetlerimiz hakkında önemli bilgiler.
Hemen indirin
igus çevrimiçi araçları tablette

igus çevrimiçi araçları

İstenilen ürünü çevrimiçi olarak yapılandırın, kullanım ömrünü hesaplayın, işlem maliyetlerini azaltın
Şimdi izle
Tıp teknolojisi

İlgili web sitesi: Tıp Teknolojisi

X-ray robotları, laboratuvar ekipmanları, tekerlekli sandalyeler, medikal mobilyalar, ... için polimer çözümleri
Tıp Teknolojisi websitesine git"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.