Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Teleskopik bum platformları ve sepetli vinçlere yönelik bileşenler

Sepetli vinçler ve teleskopik bum platformları, güvenli enerji tedariki için çok az alan sunar. Bu nedenle, kullanıcılar, aşırı vergilendirilmiş kablolarını ve hortumlarını korumak için igus'un yüksek performanslı polimerlerden yapılmış hareketli kablo kanallarını veya plastik-çelik hareketli kablo kanallarını kullanmayı tercih ederler.
 
Hareketli kablo kanalları ve kabloların yanı sıra polimer kaymalı yataklar, doğrusal yataklar veya kayar plakalar gibi sepetli vinçler ve platformlarında kılavuzluk, transfer ve yatak desteği için tasarlanan igus yedek parçaları, dış mekan uygulamalarında sürekli strese maruz kalan bileşenler için zorlu gereksinimleri karşılar.
 
Hareketli kablo kanalları, vidasız olabildiğinden, titreşimlerden dolayı gevşek veya kayıp parça yoktur. Polimerden yapıldığı için paslanma ve sıkışma olmaz. Dilediğiniz noktadan açılabilir ve sadece birkaç dakika içinde monte edilebilir. Yüksek UV direncine sahip, hareketli kablo kanallarında sürekli dinamik kullanıma uygun şekilde tasarlanmış, 36 aya kadar garantili kablolar. Kaydırma plakalarımızın yanı sıra kaymalı ve lineer yataklarımız hiçbir şekilde bakım ve yağlama gerektirmediğinden, yatak noktalarının greslenmesi veya yeniden greslenmesi gerekmez.

igus hibrit hareketli kablo kanalı ile sepetli vinçlerin ve platformların yenilenmesi

2021 yılındaki yeni ürünler

%40 daha kısa kurulum süresi

Fazlasıyla genişletilmiş ürün yelpazesine sahip E4Q Serisi

▲ Teknolojinizi geliştirin
  • Dikey ve yatay konumlandırılan stoperler sayesinde %20 daha fazla dolgu ağırlığı
  • Boşluksuz ve hareket etmeyecek şekilde kilitlenen bağlantı çubuğu sayesinde %100 daha fazla çekme mukavemeti
▼Maliyetleri azaltın
  • Alet kullanmadan açma ve kapatma
  • Malzemelerin çıkarılması sayesinde %10 daha az ağırlık

E4Q hakkında daha fazlasını öğrenin

E2.1 hareketli kablo kanalını tek seferde açın

Metre olarak satılan chainflex için nakliye tamburu

En düşük sürtünme katsayısına sahip plaka şeritlerTeleskopik bum platformları ve sepetli vinçler için montaja hazır sistem çözümü

Teleskopik bum platformları ve sepetli vinçler için montaja hazır sistem çözümü

Her şey tek bir kaynaktan, güvenilirliği ve hızlı montaj kabiliyeti test edilmiştir

igus marka tak çıkar konnektörler veya gerekli metal bağlantı ek parçalarının yanı sıra hareketli kablo kanallarından, chainflex kablolardan ve hortumlardan oluşan tamamen demetlenmiş enerji besleme sistemleri, kabloların ve hidrolik hortumların teleskopik kollarda güvenli şekilde yönlendirilmesini garanti eder.


Hareketli kablo kanalı sistemleri

Güvenilir ve kolay enerji besleme sistemi

Enerji, veri & medya kabloları ve hortumlarının, sepetli vinçlerde ve teleskopik bum platformlarında güvenli şekilde yönlendirilmesi gerekir. igus hareketli kablo kanalları, yalnızca dış etkilere karşı değil, aynı zamanda farklı kaldırma hızlarında teleskopik kollarda çevrimsel olarak tekrarlayan geri çekme ve uzatma hareketleri sırasında meydana gelen aşınmaya karşı da özel kablo koruması sağlar.

Hibrit hareketli kablo kanalı YE.42

Hibrit hareketli kablo kanalı YE.42

Plastik ve çelikten üretilmiş hibrit hareketli kablo kanalı YE.42, %50 daha hafiftir ve istenen herhangi bir noktadan açılabildiği ve kablo kanalı bağlantıları bağımsız şekilde değiştirilebildiği için montajı kolaydır.

E4.1L Hareketli Kablo Kanalı

E4.1L Hareketli Kablo Kanalı

E4.1L serisi e-chains®, kolay montajı, dayanıklılığı ve düşük ağırlığı tek bir ailede bir araya getiriyor. Çok sayıda aksesuar ile çeşitli boyutlarda stokta mevcuttur.

E2.1 hareketli kablo kanalı

E2.1 hareketli kablo kanalı

E2.1 serisi e-chains®, özellikle son derece dar montaj alanları ve kısa desteksiz hatlar için uygundur. Montajı kolaydır ve dilediğiniz yerden açılabilir.

Hidrolik hortum yönlendirmesi

E2.1 hareketli kablo kanalı

Uzatma bağlantı çubuklarına sahip igus E2 e-chains® ile iki hidrolik hortum için güvenli ve güvenilir yönlendirme. Kamyona monte iş platformları için özel çözüm. Uzatma bağlantı çubuklarına sahip E2 e-chains®, son derece sağlamdır ve yerden tasarruf sağlar.


sepetli vinçler ve platformlar için motion plastics, kendiniz deneyin

Ürünlerimizin kalitesini kendi gözlerinizle görün. Numune kutusu, teleskopik uzatmalarda ve eğimli eksenlerde kullanıma uygun bir dizi igus çözümü içermektedir.

Ücretsiz numune kutusunu hemen isteyin

chainflex kablolar

En küçük yarıçaplar ve yüksek yükler

chainflex kablolar en yüksek bükülme streslerine dayanır ve 4xd kablo çaplarına kadar en küçük bükülme çaplarını mümkün kılar. Tüm chainflex kablolar 36 ay garantiye sahiptir.

Kontrol kablosu CF890/CF891

Kontrol kablosu CF890/CF891

Yağ etkisi altındaki esnek uygulamalar için. Doğrudan güneş ışığı almayan açık alan ve kapalı alan uygulamaları için. Özellikle 10 m'ye varan desteksiz hareket mesafeleri için uygundur.

Kontrol kablosu CF77.UL/CF78.UL

Kontrol kablosu CF890/CF891

Ağır işte kullanıma uygundur ve neredeyse yağa karşı tamamen dayanıklıdır. Normal seviyede UV ışığı alan açık alan ve kapalı alan uygulamaları. 100 m'ye varan desteksiz hareket mesafeleri.

Veriyolu kablosu CFBUS.PUR

Veriyolu kablosu CFBUS.PUR

Orta seviye yük için uygundur ve neredeyse yağa karşı tamamen dayanıklıdır. Doğrudan güneş ışığı almayan açık alan ve kapalı alan uygulamaları. 20 m'ye varan desteksiz hareket mesafeleri.


Yatak teknolojisi

Yoğun bakım gerektiren kaydırma blokları yerine iglidur ile üretilmiş kendinden yağlı yataklar

Yağlama ve bakım ihtiyacı, yüksek maliyetler oluşturur. igus kendinden yağlı plastik kaymalı yataklar sayesinde teleskopik iş platformlarındaki kaydırma plakaları, yağlama ve bakım gerektirmeden çalışacak şekilde tasarlanabilmektedir. Buna ek olarak metal çözümlere göre genellikle çok daha uygun maliyetli ve dayanıklıdırlar.

Kaydırma plakaları

Kaydırma plakaları

Polimer kaydırma plakaları, dinamik uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır ve ek yağlama ve bakım gerektirmezler.


Bakım ve montaj hizmeti

Ayrıca igus'tan bakım ve montaj hizmetleri de alacaksınız. Sistem garantili sistem kuruyor ve aynı zamanda kestirimci bakım olanağı sunuyoruz.

Akıllı ürünler ile kestirimci bakım

Akıllı ürünler ile kestirimci bakım

igus akıllı plastikler, farklı isense sensörlere ve icom ve icom değerlendirme modüllerine sahip ürünler sunar. ayrıca, çalışma durumlarını ölçer, gerekli bakım önlemlerini haber verir ve ekipmanda önemli herhangi bir hasar meydana gelmeden önce çalışmayı durdurur.

Montaj hizmeti ve satış sonrası hizmet

Montaj hizmeti ve satış sonrası hizmet

Montajla biz ilgileniyoruz. Şeffaf bir şekilde hesaplanabilen montaj maliyetleri ve talep üzerine, igus marka tam enerji beslemesi için bir servis anlaşması.


Tipik sorunlar ve bunlar için çözümlerimiz

Uzatmalı paletli taşıyıcı uygulama örneği

Sorun:
Ağır bileşenler, taşıma yükünü azaltır

Taşıma yükü, ağır bileşenler nedeniyle sınırlanabileceği için eğimli eksenler veya bir teleskopik işlevin yer aldığı pek çok uygulamada önemli bir rol oynar. Bu teleskopik iş platformunda amaç, örneğin, sepetin ağırlığını mümkün olduğunca azaltmaktır.

E4.1L Hareketli Kablo Kanalı

Çözüm:
Bu enerji beslemesi iş ağırlıktan %30'a varan tasarruf sağlayın

E4.1L e-chain® çok daha dayanıklı olmasının yanı sıra çok hafiftir. Yalnızca daha uzun teleskopik uygulamalara olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ağırlıktan %30'a kadar tasarruf sağlanmasına da izin verir. Aynı zamanda montaj alanı değişmeden kalırken önceki modellere kıyasla daha fazla faydalı alan sağlar.

Uygulama örneği: e-chain® desteksiz uzun hatlar konteyner istifleyicide

Sorun:
Kullanılan bileşenler, desteksiz uzun hatları sınırlar

Bu konteyner istifleyici gibi uygulamalar, enerji beslemesinin bir desteksiz uzun hat üzerinden yapılmasını gerektirir. Ancak kullanılan enerji beslemesi bu uzunluğu sınırlamaktadır. Bu nedenle hem uzun ömürlü hem de dayanıklı enerji beslemeleri gerekmektedir.

E4.1L uygulamada

Çözüm:
Uzun desteksiz hatlar üzerinden enerji beslemesi

E4.1L, desteksiz uzun hatlar üzerinden optimum kuvvet dağıtımı sunar ve 7000 N'ye kadar çekme ve itme kuvvetlerine dayanır. Bu e-chain® ile 600kg/m'ye varan dolu ağırlıklara ulaşılabilir. Bu nedenle bu e-chain® özellikle desteksiz kullanıma uygundur.

Aşınmış hortumlarla enerji beslemesi

Sorun:
Hareket nedeniyle malzeme aşınımı

Hidrolik hatlarını yönlendirirken hareketin yanı sıra hortumlara uygulanan yüksek basınç, hortum malzemesinde daha yüksek aşınmanın beklenebileceği anlamına gelir. Her iki faktör de çalışma sırasında bir tehlike oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda arızaya da yol açabilir.

e-chain® ile hidrolik hortumları yönlendirin

Çözüm:
Hortumu koruyan güvenli destek

E4.1L, farklı basınçlar uygulanan hortumlar için güvenli bir destek sağlar ve tasarımı, hortumu özel olarak korur. Hortum sürekli hareket hâlindeyken bile emniyet ve güvenlik artırılırken malzeme aşınımı azaltılır.

Son derece küçük bir alanda Hareketli Kablo Kanalına sahip Grove Manlift

Sorun:
En küçük montaj alanlarında kabloları ve hortumları yönlendirme

Bir teleskopik uzatma veya kaldırma kızağının yer aldığı uygulamalar durumunda enerji beslemeleri için çok küçük bir alan kalır. Bu, her kablo/hortum ve Hareketli Kablo Kanalı tarafından sağlanamayan son derece dar bükülme yarıçaplarının gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda oldukça uzun kullanım ömrü de istenmektedir.

Boyut karşılaştırması: e-chain® ve kurşun kalem

Çözüm:
En dar bükülme yarıçapları ve son derece yüksek dayanıklılık

igus® e-chains® ve ilişkili chainflex® kablolar, yerden çok yüksek tasarruf sağlayan enerji beslemesi sağlarken çok dar bükülme yarıçapları sunar. Damarları demet hâlinde sarılmış chainflex® kablolar, aşırı bükülme gerilimi durumunda bile son derece dayanıklıdır.

Yüksek bakım gerektiren teleskopik taşıma noktaları

Sorun:
Yanlış veya yetersiz yağlama

Teleskopik taşıma noktaları, düzenli bakım ve yağlama gerektirir. Bu, ekipmanın güvenli kalmasını ve düzgün çalışmasını sağlamak için sürekli bakım çalışması yapılmasını kapsar.

iglidur® çubuk stoğu ile yağlama gerektirmeyen yatak

Çözüm:
iglidur® ile bakım gerektirmeyen teleskopik taşıma noktaları

Teknik iglidur® plastiğin kullanılması, teleskopik taşıma noktalarının yağlama ve bakım ihtiyacını ortadan kaldırır. Malzemenizi kendiniz işleyebilir veya igus®'tan özel tasarım şekiller üretmesini isteyebilirsiniz. iglidur® plastiğin kullanım ömrü çevrimiçi hesapanabilir.


igus ürünleri ile en büyüleyici projeler

Daha fazla bilgi

"Sepetli vinçler ve teleskopik ekipmanlar için çözümler" broşürü

"Sepetli vinçler ve teleskopik ekipmanlar için çözümler" broşürünü indirin (PDF)

igus test laboratuvarı

Test edilmiş kalite. e-chains ve kablolar için yılda 4.100'den fazla ve kaymalı yataklar için 12.000'den fazla test


The terms "igus", "Apiro", "CFRIP", "chainflex", "conprotect", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-loop", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-spool", "e-skin", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "plastics for longer life", "print2mold", "readycable", "readychain", "ReBeL", "robolink", "speedigus", "tribofilament", "triflex", "xirodur" and "xiros" are legally protected trademarks of the igus® GmbH/Cologne in the Federal Republic of Germany, and, where applicable, in some foreign countries. igus® GmbH points out that it does not sell any products of the companies Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosh Rexroth, SEW, Siemens, Stöber and all other drive manufacturers mentioned on this website. The products offered by igus® are those of igus® GmbH.