Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-262 502 14 08
+90-262 502 14 19

Teleskopik uzatmalar ve eğimli eksenleri bakım gerektirmeyen ve çok daha güvenilir ürünler hâline getirin

Her şey iyi giderken güvenilirlik en önemli unsur olduğunda aradığınız cevap bağımsız, modüler ve yerden tasarruf sağlayan igus® ürünleridir. Düşük aşınma ve bakım gerektirmeyen e-chains® ve son derece esnek chainflex® kablolar, zorlu eğimli uyguamalarda güvenli ve güvenilir enerji beslemelerini garanti eder.
 
Metalden ya da geleneksel bir plastikten üretilmiş kaydırma plakalarına sahip ve yoğun çalışan taşıma noktalarının yanlış veya yetersiz yağlanması, makineyi kısa sürede kullanım dışı bırakabilir. iglidur® yüksek performanslı plastiklerde ise durum tam tersidir. Teleskopik taşıma noktalarında ek yağlama ve bakım gereksinimini ortadan kaldırırlar.
 
Hemen bir igus® uzmanı ile iletişime geçin

 
 

Ücretsiz numune kutusunu hemen isteyin!

Teleskopik uzatmalar ve eğimli eksen uygulamaları için numune kutusu  
Eğimli eksenler ve teleskopik uzatmalar hakkında en önemli bilgiler

Ürünlerimizin kalitesini kendi gözlerinizle görün. Numune kutusu içerisinde teleskopik uzatmalar ve eğimli aksların yer aldığı uygulama alanlarına yönelik igus® ürünleri ve tipik uygulamalar hakkında bilgiler yer almaktadır.
 
Ücretsiz numune kutusunu hemen isteyin

Teleskopik uzatmalar ve eğimli eksenlerde karşılaşılan tipik sorunları çözün

Uygulama örneği: e-chain® desteksiz uzun hatlar konteyner istifleyicide  
Sorun:
Kullanılan bileşenler, desteksiz uzun hatları sınırlar

Bu konteyner istifleyici gibi uygulamalar, enerji beslemesinin bir desteksiz uzun hat üzerinden yapılmasını gerektirir. Ancak kullanılan enerji beslemesi bu uzunluğu sınırlamaktadır. Bu nedenle hem uzun ömürlü hem de dayanıklı enerji beslemeleri gerekmektedir.

E4.1L uygulamada  
Çözüm:
Uzun desteksiz hatlar üzerinden enerji beslemesi

E4.1L, desteksiz uzun hatlar üzerinden optimum kuvvet dağıtımı sunar ve 7000 N'ye kadar çekme ve itme kuvvetlerine dayanır. Bu e-chain® ile 600kg/m'ye varan dolu ağırlıklara ulaşılabilir. Bu nedenle bu e-chain® özellikle desteksiz kullanıma uygundur.

Uzatmalı paletli taşıyıcı uygulama örneği  
Sorun:
Ağır bileşenler, taşıma yükünü azaltır

Taşıma yükü, ağır bileşenler nedeniyle sınırlanabileceği için eğimli eksenler veya bir teleskopik işlevin yer aldığı pek çok uygulamada önemli bir rol oynar. Bu teleskopik iş platformunda amaç, örneğin, sepetin ağırlığını mümkün olduğunca azaltmaktır.

Farklı e-chain® modellerinin karşılaştırmalı değerlendirmesi  
Çözüm:
Bu enerji beslemesi iş ağırlıktan %30'a varan tasarruf sağlayın

E4.1L e-chain® çok daha dayanıklı olmasının yanı sıra çok hafiftir. Yalnızca daha uzun teleskopik uygulamalara olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ağırlıktan %30'a kadar tasarruf sağlanmasına da izin verir. Aynı zamanda montaj alanı değişmeden kalırken önceki modellere kıyasla daha fazla faydalı alan sağlar.

Aşınmış hortumlarla enerji beslemesi  
Sorun:
Hareket nedeniyle malzeme aşınımı

Hidrolik hatlarını yönlendirirken hareketin yanı sıra hortumlara uygulanan yüksek basınç, hortum malzemesinde daha yüksek aşınmanın beklenebileceği anlamına gelir. Her iki faktör de çalışma sırasında bir tehlike oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda arızaya da yol açabilir.

e-chain® ile hidrolik hortumları yönlendirin  
Çözüm:
Hortumu koruyan güvenli destek

E4.1L, farklı basınçlar uygulanan hortumlar için güvenli bir destek sağlar ve tasarımı, hortumu özel olarak korur. Hortum sürekli hareket hâlindeyken bile emniyet ve güvenlik artırılırken malzeme aşınımı azaltılır.

Son derece küçük bir alanda Hareketli Kablo Kanalına sahip Grove Manlift  
Sorun:
En küçük montaj alanlarında kabloları ve hortumları yönlendirme

Bir teleskopik uzatma veya kaldırma kızağının yer aldığı uygulamalar durumunda enerji beslemeleri için çok küçük bir alan kalır. Bu, her kablo/hortum ve Hareketli Kablo Kanalı tarafından sağlanamayan son derece dar bükülme yarıçaplarının gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda oldukça uzun kullanım ömrü de istenmektedir.

Boyut karşılaştırması: e-chain® ve kurşun kalem  
Çözüm:
En dar bükülme yarıçapları ve son derece yüksek dayanıklılık

igus® e-chains® ve ilişkili chainflex® kablolar, yerden çok yüksek tasarruf sağlayan enerji beslemesi sağlarken çok dar bükülme yarıçapları sunar. Damarları demet hâlinde sarılmış chainflex® kablolar, aşırı bükülme gerilimi durumunda bile son derece dayanıklıdır.

Yüksek bakım gerektiren teleskopik taşıma noktaları  
Sorun:
Yanlış veya yetersiz yağlama

Teleskopik taşıma noktaları, düzenli bakım ve yağlama gerektirir. Bu, ekipmanın güvenli kalmasını ve düzgün çalışmasını sağlamak için sürekli bakım çalışması yapılmasını kapsar.

iglidur® çubuk stoğu ile yağlama gerektirmeyen yatak  
Çözüm:
iglidur® ile bakım gerektirmeyen teleskopik taşıma noktaları

Teknik iglidur® plastiğin kullanılması, teleskopik taşıma noktalarının yağlama ve bakım ihtiyacını ortadan kaldırır. Malzemenizi kendiniz işleyebilir veya igus®'tan özel tasarım şekiller üretmesini isteyebilirsiniz. iglidur® plastiğin kullanım ömrü çevrimiçi hesapanabilir.

Endüstrinin en büyük test laboratuvarında test edilmiştir

 

e-chains® ve chainflex® kablolar, igus® test laboratuvarında kapsamlı şekilde test edilmektedir. Enerji beslemeleri ve kablolar, gerçek koşullar altında test edilir ve sonuçlar ürünlerimizin dayanıklılığı hakkında kesin tahminler sağlamak amacıyla kullanım ömrünü hesaplamak için araçlarımıza girilir, bununla birlikte igus®'un uzmanlığı yalnızca laboratuvar çalışmalarından meydana gelmez. igus® müşterileri sayesinde pratikte edinilen özel deneyim de en az bir o kadar önemlidir. Sağladıkları geri bildirimler, ürünlerimizin sürekli olarak iyileştirilmesini sağlar.

 

Eğimli eksenler ile uygulama örnekleri

Working platform

This working platform is usually used for underground mining. Up to now, hoses and cables hung loosely from it, which meant they could get caught easily and become damaged.

Working platform    

Transporter

This vehicle was especially designed for the transport of windcraft wings.

Transporter    

Mining application

A versatile applicable commercial vehicle from underground mining that is required for maintenance in different sectors.

Mining application    

Drilling and piling machines

These drilling and piling machines are used in railway construction, for example, to set concrete piles for electric cables.

Drilling and piling machines    

Working platform

This new design permits a variety of multiple tunnel construction processing steps to be performed by one machine.

Working platform    

Başka bir sorunuz mu var?

igus® yüksek performanslı polimerlerin teleskopik uygulamalarda veya eğimli eksenlerde kullanımıyla ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Uzmanlarımız her zaman büyük bir memnuniyetle size tavsiyede bulunacak ve yardımcı olacaktır.
 
Hemen bir uzmanla iletişime geçin

Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h