Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Teleskopik bom platformları ve sepetli vinçlere yönelik bileşenler

Sepetli vinçler ve teleskopik bom platformları, güvenli enerji beslemesi için çok az alan sunar, bu nedenle kullanıcılar, oldukça fazla vergi ödedikleri kablolarını ve hortumlarını korumak için yüksek performanslı polimerlerden yapılmış enerji zincirlerini veya igus'un plastik-çelik hibrit enerji zincirlerini kullanmayı tercih ederler.
 
Enerji zincirleri ve kabloların yanı sıra polimer kaymalı yataklar, doğrusal yataklar veya kayar plakalar gibi sepetli vinçler ve platformlarda kılavuzluk, transfer ve yatak desteği için tasarlanan igus bileşenleri, dış mekan uygulamalarında sürekli gerilime maruz kalan bileşenler için zorlu gereksinimleri karşılar.
 
Hareketli kablo kanalları vidasız monte edilebildiğinden titreşimler nedeniyle hiçbir parça gevşemez veya kaybolmaz. Polimerden yapıldığı için paslanma ve sıkışma olmaz. Dilediğiniz noktadan açılabilir ve sadece birkaç dakika içinde monte edilebilir. Kablolar; yüksek UV direncine sahip, hareketli kablo kanallarında sürekli dinamik kullanıma uygun şekilde tasarlanmış, 36 aya kadar garantilidir. Kaydırma plakalarımızın yanı sıra kaymalı ve lineer yataklarımız da hiçbir şekilde bakım ve yağlama gerektirmediğinden, yatak noktalarının yeniden greslenmesi gerekmez.
Eksiksiz hibrit enerji zinciri YE setini şimdi keşfedin
igus hibrit hareketli kablo kanalı ile sepetli vinçlerin ve platformların yenilenmesi

haberler 2022
Yeni boyutlarda hibrit enerji zincirleri
Büyük çaplar için modüler uzatma traversi sistemi

Tüm 2022 haberlerini gördünüz mü? Genel bakışa buradan ulaşabilirsiniz.

haberler 2022

Teleskopik bom platformları ve sepetli vinçler için montaja hazır sistem çözümü

Teleskopik bum platformları ve sepetli vinçler için montaja hazır sistem çözümü

Her şey tek bir kaynaktan, güvenilirliği ve hızlı montaj kabiliyeti test edilmiştir

igus'un tam donanımlı enerji besleme sistemleri , teleskopik kollarda kabloların ve hidrolik hortumların güvenli bir şekilde yönlendirilmesini sağlar. Enerji zincirleri; chainflex kablolardan, hortumlardan, ayrıca uygun geçmeli konektörlerden ve gerekli metal bağlantılardan oluşurlar.

Hareketli kablo kanalı sistemleri

Güvenilir ve kolay enerji besleme sistemi

Veri, medya kabloları ve hortumların, sepetli vinçlerde ve teleskopik bum platformlarında enerjiyi güvenli şekilde yönlendirilmesi gerekir. igus hareketli kablo kanalları, yalnızca dış etkilere karşı değil, aynı zamanda farklı kaldırma hızlarında teleskopik kollarda çevrimsel olarak tekrarlayan geri çekme ve uzatma hareketleri sırasında meydana gelen aşınmaya karşı da özel kablo koruması sağlar.Çalışma ömrü hesaplayıcı ile hemen hemen tüm igus e-chainlerinde 36 aya kadar garanti  alabilirsiniz.

YE.1 hibrit enerji zinciri

Hibrit hareketli kablo kanalı YE.42 Polimer ve çelikten yapılmış YE.1, sadece çelikten yapılmış bir zincirden %50 daha hafiftir ve herhangi bir noktadan açılabilir olduğu ve zincir baklaları değiştirilebildiği için montajı kolaydır.

E4.1L hareketli kablo kanalı

E4.1L Hareketli Kablo Kanalı E4.1L e-chainler kurulum kolaylığı, dayanıklılık ve düşük ağırlığı tek bir ürün yelpazesinde birleştirir Çok sayıda aksesuar ile çeşitli boyutlarda stokta mevcuttur.

E2.1 hareketli kablo kanalı

E2.1 hareketli kablo kanalı E2.1 e-chainler, özellikle çok dar kurulum alanları ve kısa, desteksiz uzunluklar için uygundur. Montajı kolay ve açılabilir.

Hidrolik hortum yönlendirmesi

E2.1 hareketli kablo kanalı Uzatma bağlantı çubuklarına sahip igus E2 e-chains® ile iki hidrolik hortum için güvenli ve güvenilir yönlendirme. Kamyona monte iş platformları için özel çözüm. Uzatma bağlantı çubuklarına sahip E2 e-chains®, son derece sağlamdır ve yerden tasarruf sağlar.

Sepetli vinçler ve platformlar için motion plastics, kendiniz deneyin


Ürünlerimizin kalitesini kendiniz görün. Sepetli vinç numune kutusu, teleskopik uzatmalarda ve eğimli eksenlerde kullanım için olan ürünlerimizden oluşur.
Ücretsiz numune kutusunu hemen isteyin

chainflex kablolar

En küçük yarıçaplar ve yüksek yükler

chainflex kablolar en yüksek bükülme streslerine dayanır ve 4xd kablo çaplarına kadar en küçük bükülme çaplarını mümkün kılar. Tüm chainflex kabloların 36 aya kadar garantisi vardır.

Kontrol kablosu CF890/CF891

Kontrol kablosu CF890/CF891 Yağ etkisi altındaki esnek uygulamalar için. Doğrudan güneş ışığı almayan açık alan ve kapalı alan uygulamaları için. Özellikle 10m'ye kadar olan desteksiz uzunluklar için.
 
Kontrol kablosu CF890
Kontrol kablosu CF891

Kontrol kablosu CF77.UL/CF78.UL

Kontrol kablosu CF890/CF891 Ağır iş uygulamaları için olup yağa karşı neredeyse tam direnç sağlar. Ortalama güneş radyasyonuna maruz kalan iç ve dış mekan uygulamaları için. 100 m'ye kadar desteksiz uzunluklar.
 
Kontrol kablosu CF77.UL
Kontrol kablosu CF78.UL

Veriyolu kablosu CFBUS.PUR

Veriyolu kablosu CFBUS.PUR Orta seviye yük için uygundur ve neredeyse yağa karşı tamamen dayanıklıdır. Doğrudan güneş ışığı almayan açık alan ve kapalı alan uygulamaları için. 20m'ye kadar desteksiz uzunluklar. 
 
Taşıt kablosu CFBUS.PUR

Yatak teknolojisi

Yoğun bakım gerektiren kaydırma blokları yerine iglidur ile üretilmiş kendinden yağlı yataklar

Yağlama ve bakım ihtiyacı, yüksek maliyetler oluşturur. Kendinden yağlamalı polimer kaymalı yataklarımız ile teleskopik çalışma platformlarındaki kayar plakalar, yağlama ve bakım gerektirmeden çalışacak şekilde tasarlanabilir. Buna ek olarak metal çözümlere göre genellikle çok daha uygun maliyetli ve dayanıklıdırlar.

Kaydırma plakaları

Kaydırma plakaları

Polimer kaydırma plakaları, dinamik uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır ve ek yağlama ve bakım gerektirmezler.

Bakım ve montaj hizmeti

Ayrıca igus'tan bakım ve montaj hizmetleri de alabilirsiniz. Akıllı plastiklerimiz, enerji zinciri  sistemlerini ve akıllı yatak noktalarını öngörücü bakımla garantili olarak donatma ve kurma imkanı sunuyor.

Akıllı ürünler ile kestirimci bakım

Akıllı ürünler ile kestirimci bakım

Akıllı plastiklerimizle, enerji zinciri sistemlerinin ve yatak noktalarının durumunu ölçen, gerekli bakımları raporlayan ve ayrıca sistemde büyük bir hasar oluşmadan önce çalışmayı durduran özel sensörler (isense) ve değerlendirme modülleri (icom ve icom.plus) sağlıyoruz.
Montaj hizmeti ve satış sonrası hizmet

Kurulum ve satış sonrası servis

Kurulumla biz ilgileneceğiz. igus'tan net olarak hesaplanabilen montaj maliyetleri ve talep doğrultusunda tüm enerji besleme sistemini içeren bir servis sözleşmesi.

Tipik sorunlar ve bunlar için çözümlerimiz

Uzatmalı paletli taşıyıcı uygulama örneği

Sorun:
Ağır bileşenler, taşıma yükünü azaltır

Taşıma yükü, ağır bileşenler nedeniyle sınırlanabileceği için eğimli eksenler veya bir teleskopik işlevin yer aldığı pek çok uygulamada önemli bir rol oynar. Bu teleskopik iş platformunda amaç, örneğin, sepetin ağırlığını mümkün olduğunca azaltmaktır.
E4.1L Hareketli Kablo Kanalı

Çözüm:
bu enerji kaynağı ile ağırlıktan %30'a kadar tasarruf edin 

E4.1L e-chain , oldukça sağlam ve hafiftir. Yalnızca daha uzun teleskopik uygulamalara olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ağırlıktan %30'a kadar tasarruf sağlanmasına da izin verir. Aynı zamanda, kurulum alanı sabit kalırken, e-chain önceki modellere göre daha fazla kullanım alanı sağlar.
Aşınmış hortumlarla enerji beslemesi

Sorun:
Hareket nedeniyle malzeme aşınımı

Hidrolik hatlarını yönlendirirken hareketin yanı sıra hortumlara uygulanan yüksek basınç, hortum malzemesinde daha yüksek aşınmanın beklenebileceği anlamına gelir. Her iki faktör de çalışma sırasında bir tehlike oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda arızaya da yol açabilir.
e-chain® ile hidrolik hortumları yönlendirin

Çözüm:
Hortumu koruyan güvenli destek

igus e-chainler, farklı basınçlara sahip kablolar için güvenli bir destek sağlar ve özellikle tasarımları, kablolara özen gösterecek şekilde gerçekleştirilmiştir. Sürekli hareketlerde bile malzeme aşınması azalır ve güvenlik artar.
Son derece küçük bir alanda Hareketli Kablo Kanalına sahip Grove Manlift

Sorun:
En küçük montaj alanlarında kabloları ve hortumları yönlendirme

Bir teleskopik uzatma veya kaldırma kızağının yer aldığı uygulamalar esnasında enerji beslemeleri için çok küçük bir alan kalır. Bu, her kablo/hortum ve Hareketli Kablo Kanalı tarafından sağlanamayan son derece dar bükülme yarıçaplarının gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda oldukça uzun kullanım ömrü de istenmektedir.
işaretli bükülme yarıçaplı e-chain E4Q

Çözüm:
En dar bükülme yarıçapları ve son derece yüksek dayanıklılık

igus e-chainler ve fail-safe chainflex kablolar, çok dar bükülme yarıçapları sağlayarak yerden büyük ölçüde tasarruf sağlayan ürünler sağlar. Demetler halinde sarılmış  çekirdekleri ile chainflex kablolar, aşırı bükülme durumunda bile son derece dayanıklıdır.
Yüksek bakım gerektiren teleskopik taşıma noktaları

Sorun:
Yanlış veya yetersiz yağlama

Teleskopik taşıma noktaları, düzenli bakım ve yağlama gerektirir. Bu, ekipmanın güvenli kalmasını ve düzgün çalışmasını sağlamak için sürekli bakım çalışması yapılmasını kapsar.
iglidur® çubuk stoku ile yağlama gerektirmeyen yatak

Çözüm:
iglidur® ile bakım gerektirmeyen teleskopik taşıma noktaları

Teknik iglidur polimerlerinin kullanımı, teleskopik yatak noktalarını yağlama ve bakım gerektirmez hale getirir. Malzemenizi kendiniz işleyebilir veya igus®'tan özel tasarım şekiller üretmesini talep edebilirsiniz. iglidur polimerlerinin hizmet ömrü çevrimiçi olarak hesaplanabilir.

igus ürünleri ile en büyüleyici projeler


Daha fazla bilgi

Çalışma platformları broşürü

Çalışma platformları broşürü

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında önemli bilgiler
Hemen indirin

igus test laboratuvarı

3.800m 'de toplam 15.000'den fazla testle kanıtlanmış kalite.
Daha fazlasını öğrenin


"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.