Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19

Endüstriyel araçlar için özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı polimerler

Endüstriyel araçlardaki kusurlar, bakım için gereken tamirat veya aksama süreleri can sıkıcıdır ve makinelerin hizmet dışına alınması gerektiğinde maliyet oluştururlar. Bu nedenle aksama sürelerini önlemek ve dolayısıyla gereksiz maliyetleri azaltmak için sağlam ve güvenilir bileşenler gerekir. İster taşıma noktalarında 250 MPa'ya kadar varan yüksek yükler, ister kablolar için çok küçük bükme yarıçapları olsun: igus®, forkliftler, endüstriyel traktörler veya sürücüsüz taşıma sistemleri gibi endüstriyel araçlar için gerçek anlamda bakım gerektirmeyen, uzun kullanım ömrüne sahip çözümlere sahiptir. Pek çok uygulamada metal burçlar veya bilyeli yatak kılavuzları, kendinden yağlı polimer yataklı ve lineer kılavuzlar ile değiştirilebilir! Size teknolojinizi nasıl geliştireceğinizi ve aynı zamanda maliyetten nasıl tasarruf edeceğinizi göstermek istiyoruz.
 
Hemen bir uzmanla iletişime geçin
 


igus® ürünleri ile kabinli endüstriyel araç

Çevrimiçi yapılandırın ve kullanım ömrünü hesaplayın

chainflex® kabloları

chainflex® kabloları

36 ay igus® garantisi

Demetlenmemiş veya demetlinmiş

Hareketli uygulamalar için geliştirilmiştir

Öngörülebilir kullanım ömrü

iglidur® Q2

iglidur® yataklar

Uzun ömürlü ağır iş yatağı

Aşınmaya dayanıklı ve yüksek yüklerde boyutsal açıdan kararlı

Ek yağlayıcı gerekmez

Bakım gerektirmez

drylin® N lineer kılavuz

drylin® N

Kompakt tasarım

Ray üzerinde değişken boşluklar için yay ön yükü

Tıkırtı yapmaz ve hassas şekilde ayarlanabilir

Tutma bırakma etkisi yok

igus® tarafınızdan özel gereksinimlerinize göre üretilmiş çeşitli özel tasarım yataklar

Size özel tasarımla dilediğiniz miktarda ve malzemeyle üretilmiş bileşeniniz

Özel çözümler, standart parçalar olarak igus® ürün yelpazesinin öenmli bir bölümünü oluşturur. Uzmanlarımız üretim süreci ve bileşen malzemesi tercihini tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlar. Amaçlarınıza uygun doğru malzeme, aşınmaya dirençli ve bakım gerektirmeyen yüksek performanslı polimerlerden oluşan geniş bir yelpaze içinden seçilir.
 


igus® test laboratuvarında gerçek kullanım koşulları için kontrol edilmiştir

Bir bakışta chainflex® ve Hareketli Kablo Kanalı test laboratuvarıYılda 10 milyar çevrim yapılan testlerin yürütüldüğü chainflex® ve Hareketli Kablo Kanalı test laboratuvarımıza göz atın.
Bir bakışta dry-tech® test laboratuvarıEndüstrinin en büyük test laboratuvarında iglidur® yataklar ve drylin® lineer teknoloji, asit testine tabi tutulur.
Titreşim testiBu test sırasında Hareketli Kablo Kanalları, 30 ve 60 Hz arasında titreşime tabi tutulur.
Önden yükleyici test standı Maksimum 500 kg yük ile ağır iş testinde polimer yataklar.
» Daha fazlasını öğrenin

Forkliftlerde başarıyla kullanılan igus® ürünleri

Otomatik taşıma sistemleri için lineer çözümler: drylin® ZLW

Esneklik ve çalışma verimliliği genellikle 24/7 kullanılan sistemler için öncelikli olduğundan otomatik taşıma araçlarında yüksek güvenilebilirlik ve bakım gerektirmeme büyük öneme sahiptir. Bakım gerektirmeyen igus® çözümleri yalnızca tedarik ve işletim sürecinde maliyetleri düşürmekle kalmaz, aynı zamanda Knapp'ta uygulanmakta olduğu gibi tesis kullanılabilirliğini de artırır.

Kaldırma platformunda drylin® ZLW dişli bant akslarının kullanıldığı Knapp DTS
Makaslı kaldırıcılarda iglidur® kaymalı yataklara sahip DTS

DTS makaslı kaldırıcı, bakım gerektirmez

iglidur® kaymalı yataklar, örneğin, sürücüsüz taşıma sistemlerinin makaslı kaldırıcılarında kullanılabilir. Polimer kaymalı yataklar ek yağ kullanma gereksinimini ortadan kaldıran katı yağlayıcılar içerir. Bu, gereken bakım miktarını azaltabilir.  

dryspin® kılavuz vidaların kullanıldığı DTS

Kaldırma ünitesi, kolay ve hızlı bir şekilde ayarlanabilir

dryspin® kılavuz vidalar özellikle sürücüsüz taşıma sistemlerindeki kaldırma ünitelerinin basit bir şekilde ve sessizce ayarlanmasını kolaylaştırır. Mevcut seçenekler arasında yüksek performanslı polimerlerden üretilmiş kılavuz vidalar gibi çeşitli kılavuz vida malzemeleri yer almaktadır.

iglidur® PRT döndürme halkası yatakları döndürme ünitesinde

Burulma rijitliği ve modülerlik sağlar

iglidur® PRT döndürme halkası yatakları, sürücüsüz taşıma sistemlerindeki döndürme ünitesinde kullanılmaktadır. Burada bu yataklar burulma rijitliğini ve modülerliği garanti eder. Buna ek olarak bakım gerektirmeyen, kompakt ve hafif özellikleri ile öne çıkarlar.

Kaldırma tertibatında chainflex® kablolu kılavuz makara

Kılavuz makaralarla yönlendirilen kablolar

Still şirketi, chainflex® kabloları kılavuz makaralarla 12 metrelik bir strok yüksekliğinde yönlendiriyor. Kablolar özel yapıları sayesinde çok küçük bükme yarıçaplarına dayandığından ve aşınmaya karşı son derece dayanıklı olduğundan kabloların burgu hâlinde dolanması önlenir.

Kaldırma mekanizmasında iglidur® yataklara sahip forklift

Daha düşük bakım maliyetleri ve aksama süresi

Kaldırma mekanizmasında kirin birikebileceği yağlanmış bronz yataklar, sürekli aksama sürelerine neden oluyordu. Bakım gerektirmeyen iglidur® yataklar yüksek yükler için kullanıldığından bakım maliyetleri ve aksama süreleri azaldı.

Sürgülü kapısı drylin® lineer teknolojiye sahip kabin

Zorlu çalışma koşulları için lineer teknoloji

Geleneksel kılavuzlar kir, darbe ve titreşim nedeniyle her zaman sıkışıyordu. Lochmann Cabine S.R.L. bu nedenle sürgülü kapıları darbeleri ve titreşimleri absorbe eden ve ayrıca kirli ortamlarda güvenilir şekilde çalışan drylin® lineer teknoloji ile donatmaya başladı.

Hareketli Kablo Kanallı koltuk

Hareketli Kablo Kanalı sayesinde daha az kablo aşınması

igus® enerji beslemesi, uzun kullanım ömrü ve güvenli kablo yönlendirme özellikleri ile tanımlanmaktadır. Bu nedenle en küçük montaj yerlerinde bile kabloların uzun kullanım ömrüne sahip olmasını garanti ettikleri oturma yeri sistemleri için kullanılırlar.

Kameralar ve monitörler için özel chainflex® kablolar

2.800 Newtonda mükemmel veri iletimi

Endüstriyel araçlar verilerin kameralara ve monitörlere iletilmesi için 2.800 Newtonluk çekme dayanımında kusursuz şekilde çalışan özel chainflex® kablolar geliştirilmiştir. Buna ek olarak yağa ve UV ışınlarına dayanıklı ve alev geciktiricidirler.

Çatal dişlerinde iglidur® çubuk stoğu

Yağlama ve bakım maliyeti yok

iglidur® çubuk stoğu, çatal dişi süspansiyonunu yağlama gereksinimini ortadan kaldırır. Malzemesi mükemmel sürtünme katsayılarına sahip olduğundan çatal dişleri sorunsuz bir şekilde hareket ettirilebilir. Yağlama nedeniyle meydana gelen aksama süreleri ve yağlayıcı maliyeteleri de dolayısıyla ortadan kalkar.


Endüstriyel araçlar numune kutusu

Sizin için numune kutusu ücretsiz!

Ürünlerimizin en yüksek kalitede olduğunuz kendi gözlerinizle görün. Endüstriyel araçlar numune kutusu, bu endüstri için en önemli igus® ürünlerini ve forkliftler ve benzer araçlardaki uygulamaları hakkında bilgi içerir.
 
Ücretsiz numune kutusunu hemen isteyin

 


Daha fazla bilgi

i

Bizimle şimdi iletişime geçin

igus® yüksek performanslı polimerlerin endüstriyel araçlarda kullanımı hakkında sorularınız mı var veya bu konu hakkında bilgi mi istiyorsunuz? Uzmanlarımız size her zaman memnuniyetle yardımcı olacaktır.
 
Hemen bir uzmanla iletişime geçin
 


İlginizi çekebilecek diğer konular


Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h