Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
Sahne ekipmanları
için igus® çözümleri

Sahne ekipmanları için igus® plastik çözümleri

Güvenilir, sessiz ve görünmez – dekoru, sahne ekipmanlarına yönelik motion plastics® ile kurun

Her sahne benzersizdir, yani her bileşen yalnızca güçlü, dayanıklı ve verimli olmakla kalmayıp aynı zamanda birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olmak zorundadır. Tiyatro ve sahne inşaatı, özel teknik zorluklar ortaya koyar. Bu zorluklar arasında çapraz kirişler, sahne ışıkları, sahne kurulumları veya tüm sahne platformu üzerine uygulananlar gibi güvenli ve güvenilir şekilde hareket etmesi gereken yüksek yükler yer alır. Bununla beraner teknik ekipmanların performansı engellememesi için sessiz ve gözden uzak bir şekilde çalışması gerekir. igus®, bu gereksinimleri tam olarak karşılayan enerji besleme sistemleri, son derece esnek kablolar ve plastik yataklar sunar. igus® modüler sistemler ve geniş bir bileşen yelpazesi sunduğunda özel olarak tasarlanmış uygulamaların hızlı ve kolay bir şekilde hayata geçirilmesi mümkündür.

Sahne ekipmanları ve sistemleri için igus® ürünlerinin sunduğu avantajlar:

  • Tek bir sistemde yönlendirilen enerji ve veri kabloları ve hidrolik hortumlar
  • Düşük gürültülü 32 db(A) ve düşük titreşimli
  • Hafif
  • Kısıtlı alanlar veya çok yüksek yüklere uygun
  • Yüksek hızlar ve hızlanma
  • Dayanıklı ve montajı kolay
  • Basit montaj ve hızlı bakım veya onarım
Bizimle şimdi iletişime geçin!

PA hoparlörlerde igus® e-spool® ile güvenli ve güvenilir enerji beslemesi.

 

Referans projeler

Sahne üzerinde hareketli tavan inşaatı

Uygun maliyetlidir ve yerden tasarruf sağlar

Bu uygulamada igus® marka zikzak Hareketli Kablo Kanalları kullanılmaktadır. Bu sistem dikey olarak asılı uygulamalar için sadece uygun maliyetli değil, aynı zamanda yerden tasarruf sağlayan ve "göze çarpmayan" yaratıcı bir çözüm olanağı sunar.

Çapraz kirişler

Hareketli sahne platformları

Kısıtlı montaj alanlarında güvenli ve güvenilir enerji beslemesi

Sahne platformları dünyanın her yerinde tiyatrolarda ve konser salonlarında kullanılmaktadır. Sahne altındaki alan çok sınırlı olduğundan veri ve güç kablolarının güvenli ve güvenilir bir şekilde yönlendirilmesi gerekir. Bu, yerden tasarruf sağlayan dar metal konteynerler içerisinde muhafaza edilen zikzak
Hareketli Kablo Kanalları
kullanılarak başarılabilir.

Hareketli sahne platformları

e-spool®, tavan arasında (fly loft)

Sorunsuz ışıklandırma ekipmanı çalışması

Toruń'da (Polonya) bulunan Kültür ve Kongre Merkezi'neki mobil galerinin flay walk platformuna on adet igus® e-spool® sistemi monte edildi. Söz konusu alan için gerekli esnekliği her durumda sağlayabilmektedirler.

e-spool, tavan arasında (fly loft)

Robot kamerai haber stüdyolarında

Sessiz enerji beslemeleri

Sessiz çalışma, düşük titreşim seviyesi ve yüksek aşınma direnci, stüdyo ekipmanlarının her bir bileşeni için önemli kriterlerdir. Almanya merkezli Camerobot Systems GmbH şirketi, robot bilimi sistemlerini haber ve televizyon stüdyosunda yönlendirmek için igus® E6 serisi Hareketli Kablo Kanallarını kullanıyor.

Robot kamerai haber stüdyolarında

Endüstri çözümleri

Üst makine aksamı

Üst makine aksamı  

Üst makine aksamı arasında ışıklandırma sistemleri, PA hoparlör sistemleri ve  çapraz kirişler yer alır. Bu, igus® enerji besleme sistemlerinin neler yapabileceğini gösterdiği başka bir alandır.

Alt makine aksamı

Alt makine aksamı  

igus® enerji besleme sistemleri, sahne altı makine aksamında değerini kanıtlamıştır. Sahne platformları ve döner tablalara yönelik güç besleme sistemlerine yerleştirilirler.

Işıklandırma ekipmanları

Işıklandırma ekipmanları  

Işıklandırma ekipmanları alanında yanızca Hareketli Kablo Kanalları değil, aynı zamanda bakım ve yağlama gerektirmeyen lineer kılavuzlar, döndürme halkası yatakları ve kaymalı yataklar kullanılmaktadır.

Genel sahne ekipmanları

Genel sahne ekipmanları  

igus® ürünleri aynı zamanda diğer sahne ekipmanı sistemlerinde de değerini kanıtlamıştır. Örnepin sahne ekipmanlarının bir bölümünü oluşturan vinçlerde ve kaldırma cihazlarında kullanılırlar.

igus® test laboratuvarı  

Laboratuvarda test edilmiştir

Tüm ürünler aşınma ve dayanıklılık açısından gerçek koşullar altında endüstrinin en büyük laboratuvarı olan igus® test laboratuvarında kontrol edilmektedir. Bu, kullanım ömürlerinin doğru şekilde tahmin edilmesini mümkün kılmaktadır. Talep üzerine igus®, ürünlerin tamamen benzersiz koşullar altında kullanımını test etmek için müşteri adına testler gerçekleştirir.

Bizimle şimdi iletişime geçin

Sahne sistemleri için igus® ürünlerinin kullanımı hakkında herhangi bir sorunuz veya daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Uzmanlarımız size her zaman memnuniyetle yardımcı olacaktır.
 
Bizimle şimdi iletişime geçin!

Daha fazla bilgi için

Teslimat süreleri  

İlgili web siteleri