Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Sahne teknolojileri için güvenilir enerji beslemesi ve bakım gerektirmeyen kaymalı yataklar

Sahne teknolojilerinin sağlam, güvenli ve hafif olması, mümkün olduğunca sessiz, güvenilir ve göze çarpmayan şekilde çalışması gerekir. En ideal haliyle, montajı kolay olmalı ve herhangi bir bakım veya onarım çalışması gerektirmemelidir. Yüksek performanslı plastikten üretilen enerji besleme sistemlerimiz ve yağlama gerektirmeyen rulman teknolojimiz, bu gereksinimleri karşılayan ve yıllar boyunca kendini kanıtlamış uygun maliyetli çözümler sunar. Ürünlerimiz, çok çeşitli ortamların yönlendirilmesi gereken AV teknolojileri uygulamalarının (ses, video, aydınlatma ve kamera gibi görsel-işitsel teknolojiler) hareketinde ve taşınmasında kullanılmaktadır. Ayrıca sahne platformlarında, üst sahne makinelerinin kablolu vinçlerinde ve hareketli ışıklarda kullanılırlar. Son teknoloji üretim, – minimum sipariş miktarı olmadan –kişiselleştirilmiş özel parçalar üretmemize ve böylece özel gereksinimlerinize mükemmel şekilde karşılık vermemize olanak tanır.

Kullanım alanları

Tiyatroda kullanılan igus ürünleri

Sahne makineleri

Hareketli aydınlatma vinçleri, portal kuleleri, sahne platformları ve daha fazlası için ürünler

Sahne aydınlatması

Spot ışıkları, lazerler ve diğer ışık efekti cihazları için bakım gerektirmeyen rulman teknolojisi ve sessiz çalışan e-chainler
Şimdi keşfedin


En iyi 3 sahne teknolojileri ürünümüz

1. e-chain'ler için kablo tamburu – kontak halkası olmaksızın

e-spool, hareketli sahne teknolojilerine kesintisiz olarak çeşitli ortamlar sağlar. Sistem sahne podyumları, hareketli aydınlatma vinçleri ve video küpleri için kullanılır. Takılan kablolar, bir kontak halkası gerektirmeyecek şekilde bir twisterband içinden geçirilir ve veri aktarımı için özel bir avantaj sağlar. Sarılmış hareketli kablo kanalının uzunluğu, 15 metreye kadar stroklar için bir geri çekme yayı ve 25 metre ve üzeri stroklar için bir motor ile ayarlanır. Sahne dekor mekanizmasına, salonun üzerindeki asma tavanlara veya sahne altına yerleştirilen sistem, izleyicinin görüş alanının dışında göze çarpmadan çalışır.
 • Farklı ortamları tek bir sistemde yönlendirin: elektrik... veri... fiber optik...
 • Hareketli kablo kanalının yönü çeşitli kullanımlar için değiştirilebilir
 • Sessiz ve düşük titreşimli
 • Kolayca kablo ekleyin veya değiştirin
 • Talep üzerine kablolar ve konnektörlerle tamamen harnesslenebilir
 • DIN EN 17206 ve DGUV Prensibi 315-390'a uygun şekilde üretilmiştir
e-spool'u şimdi keşfedin
e-spool

2. Zig-zag sistemi

e-spool'a alternatif olarak, uzun yıllardır sahnede kendini kanıtlamış klasiğimiz olan (örneğin 1998'den beri Londra'daki Royal Opera'da) zig-zag sistemini sunuyoruz. Yerden tasarruf sağlayan bu sistemle, farklı ortamlar kesintisiz ve kontak halkası olmadan birlikte yönlendirilebilir. Hareketli kablo kanalı, sahne makinesinin dikey hareketi sırasında açılır. Üst kademe makineler için zig-zag kutusu rot koluna veya dayanak kirişine monte edilir; sahne altı makinelerde ise podyumun altındaki zemine monte edilir.
 • Sessiz ve düşük titreşimli
 • Kablolarda çekme gerinimi yok
 • Kolayca kablo ekleyin veya değiştirin
 • Farklı ortamları tek bir sistemde yönlendirin: elektrik... veri... fiber optik...
 • 40m ve üzeri mesafelere kadar olan projelerde
15 metreye kadar hareket mesafesine sahip standart komple sistem olarak mevcuttur:
 
Zig-zag'ı iSet olarak şimdi keşfedin
Zikzak sistemi

YENİ: Kılavuz kutusu olmayan düşük maliyetli model

[Tasarım çalışması]
Standart versiyona göre yaklaşık %50 daha hafif ve düşük maliyet
Daha fazla bilgi edinin

3. İki bileşenli ağır hizmet tipi kaymalı yatak

iglidur Q3E çok bileşenli yataklar, makaslı platformların bağlantı noktalarındaki gibi ağır yükler için doğru seçimdir.
 • Yüksek mekanik yük kapasitesi ve düşük aşınma oranı
 • Enjeksiyon kalıplama sayesinde uygun maliyetli
 • Yağlama gerektirmeyen kuru çalışma
iglidur Q3E'yi şimdi keşfedin
iglidur Q3E
Sahne podyumun için kaymalı yataklar

Turuncu hat

YENİ: Motorlu Mikrofon Makarası, 30 metre [tasarım çalışması]

 • Kontak halkası olmadan kesintisiz ses iletimi
 • Kablolar kolayca değiştirilebilir
 • Kolay ve yer tasarrufu sağlayan kurulum, ilave yük taşıma elemanına gerek yok
 • Yüksekte manuel çalışma gerektirmez.
 • DIN EN 17206 ve DGUV Prensibi 315-390'a uygun şekilde üretilmiştir
Makara hakkında daha fazla bilgi edinin
Turuncu hat

Ürünleri sanal olarak deneyimleyin - kendi başınıza veya kişisel rehber eşliğinde

Sahne teknolojileri fuar standı

Tiyatro teknolojilerine yönelik son fuarı kaçırdınız mı? Çözüm bizde. Köln'deki sahne teknolojileri fuar standımızı online olarak ziyaret edebilirsiniz. Ya da sanal fuar standı turumuz için buradan kayıt oluşturabilirsiniz.

▶ Sanal fuar standımızı şimdi deneyimleyin
Sanal ticaret fuarı standı

Müşterilerimiz tarafından başarıyla kullanımda

Moskova GES-2 salonu

GES-2 salonunda multimedya kurulumu için kablo kılavuzu

Moskova'nın prestijli bir bölgesinde yer alan bu modern etkinlik salonunda son teknoloji ekipmanları güvenle taşıyoruz. Karmaşık, özel kablolamanın uzun mesafelerde salon tavanına güvenli bir şekilde taşınabilmesini sağlamak için, kompakt bir e-spool üzerinde sarılabilen ve açılabilen plastik hareketli kablo kanalı kullanılır.
Budapeşte Hungexpo çok amaçlı salonu

Budapeşte'deki çok amaçlı kullanılan salonda yerleşmiş oturma podyumları için e-chainler ve kablolar

Budapeşte'deki çok amaçlı kullanılan Hungexpo, esnek şekilde hareket edilebilen 43 platform üzerinde sıra sıra koltuklara sahip bir salondur. Karmaşık şekilde yönlendirilmiş birçok kablo için sorumlular igus proje ekibini devreye aldı ve E4 ve E2 e-chain'lerimizi ve chainflex kontrol, veri ve veri yolu kablolarımızıkullandılar.
Sahne teknolojileri müşteri uygulamaları

... ve daha fazla başarı öyküsü

Birçok müşterinin etkinliklerinde kullandıkları teknoloji ürünlerinin hareketlerini geliştirmelerine yardımcı olduk. Oturma alanı ve sahne podyumları, sahne setleri, akustik ve aydınlatma sistemleri, robotik kameralar ve karmaşık multimedya kurulumlarının hareketi için ürettiğimiz hareketli kablo kanalı sistemlerinin, esneyebilir kabloların ve kaymalı yatakların kullanıldığı müşteri projelerimize göz atın. 

Kullanım için test laboratuvarında test edilmiştir

Tüm ürünler, sektörün en büyüğü olan igus test laboratuvarında gerçek kullanım koşulları altında aşınma ve dayanıklılık için test edilir. Sonuçlar kullanım ömrü hesaplama araçlarımıza aktarılır ve dayanıklılık yönünden kesin tahminler yapılmasını sağlar.

Talep üzerine igus, özel koşullar altında ürün kullanımını kontrol etmek için müşteri testleri gerçekleştirir.


"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.