Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

Aşınmaya dayanıklı
polimerler ile 3D baskı

Geleneksel malzemelerin hizmet ömrünün 50 katına kadar


Çevrimiçi 3D baskı hizmeti

Gerekli bileşenin bir 3D modeline sahibim ve bunu igus baskı servisinden çevrimiçi olarak sipariş etmek ve bir ila üç gün içinde imal ettirmek istiyorum.
3D baskı hizmetine gidin

3D baskı malzemeler

Bileşenleri kendim yazdırmak istiyorum ve FDM, lazer sinterleme ve DLP yazıcılarda kullanıma uygun, aşınmaya dayanıklı malzemeler arıyorum.
Malzeme dükkanına

Çevrimiçi CAD yapılandırıcıları

Uygulamamı biliyorum ve çeşitli tasarımlar için ayrı bir 3D modeli yapılandırmak ve indirmek için CAD yapılandırıcıyı kullanmak istiyorum.
CAD yapılandırıcılara gidin

igus'ta 3D baskı

Mevcut malzemeler ve igus'un sunduğu eklemeli üretim süreçleri hakkında daha fazla bilgi arıyorum.
Daha fazla bilgi
Tasarım talimatları içeren 3D baskı tasarım kılavuzu

3D baskı tasarım rehberi

3D baskı hizmetinde işlevsel parçaların üretiminde tasarlamaya ilişkin pratik ipuçları.
İçecek endüstrisi için 3D baskı uygulama kıskacı

3D baskı uygulamaları için

3D baskılı igus® parçaları sayesinde uygulamalarındaki gelişmeler karşısında şaşıran müşteriler hakkında bilgi edinin.
3D baskı yenilikleri

3D baskı haberleri

Aşınmaya dayanıklı plastiklerle eklemeli üretim için yeni ürün ve hizmetleri keşfedin.

Ücretsiz bir 3D baskı numune kutusu sipariş edin

Örnek bir parça seçin ve tribolojik olarak optimize edilmiş 3D baskı malzemelerini test edin

3D baskı malzemelerimizin kalitesini ve faydalarını kendiniz görün: 3D baskılı bileşenlerle ilgileniyor, ancak nihai bir karar vermeden önce bunları elinizde tutmak mı istiyorsunuz? Bizden ücretsiz bir numune sipariş edebilirsiniz.

Mucize silindir

İç silindirli 3D baskı silindiri Bir baskı işleminden iç döner silindir
Malzeme: iglidur® i3 (lazer sinterleme malzemesi)

Karmaşık 3D yazdırılmış bileşenler hakkında daha fazla bilgi
Hemen ücretsiz bir numune isteyin

Kılavuz vidalı tahrik somunları

3D baskı ile dişliler Baskılı kılavuz vida üzerinde baskılı tahrik somunu
Malzeme: iglidur® i3 (lazer sinterleme malzemesi)

3D baskılı dişliler hakkında daha fazla bilgi
Hemen ücretsiz bir numune isteyin

Elastik kıskaç

3D baskılı elastik kıskaç Baskılı elastik kıskaç
Malzeme: iglidur® i3 (lazer sinterleme malzemesi) ve elastik malzeme (mavi)

3D baskılı kıskaçlar hakkında daha fazla bilgi
Hemen ücretsiz bir numune isteyin

Sonsuz dişli

3D baskılı sonsuz dişli Sonsuz dişli
Malzeme: iglidur® i6 (lazer sinterleme malzemesi)

3D baskılı dişliler hakkında daha fazla bilgi
Hemen ücretsiz bir numune isteyin

Konik dişli

3D baskılı konik dişli Konik dişli
Malzeme: iglidur® i6 (lazer sinterleme malzemesi)

3D baskılı dişliler hakkında daha fazla bilgi
Hemen ücretsiz bir numune isteyin

Renkli dişliler

3D baskılı dişliler, sarmal Dişliler, sarmal ve renkli
Malzeme: iglidur® i3 (lazer sinterleme malzemesi)

3D yazdırma hizmetinde sonradan işleme hakkında daha fazla bilgi
Hemen ücretsiz bir numune isteyin

print2mold® kaymalı yatak ve dişli

3D baskılı bir kalıptan yapılan enjeksiyonla kalıplanmış kaymalı yatak ve dişli 3D baskılı enjeksiyon kalıbından yapılmış kaymalı yataklar
Malzeme: iglidur® G
3D baskılı enjeksiyon kalıbında yapılan dişli
Malzeme: iglidur® X

print2mold® işlemi hakkında daha fazla bilgi

İki bileşenli numune

Çoklu malzemeli 3D baskılı kaplin bağlantısı Sürtünme için optimize edilmiş ve maksimum güç için oldukça sert bir filamentten yapılmış çok malzemeli bileşen.
Malzemeler: iglidur® i150 ve igumid® P150 filament

Çoklu malzemeli 3D baskı hakkında daha fazla bilgi
Hemen ücretsiz bir numune isteyin

ESD örnek parçası

ESD bileşeni Elektrostatik boşaltma silindiri. Yüzey daha sonra son işlemde kimyasal olarak pürüzsüzleştirildi.
Malzeme: iglidur® i8-ESD (lazer sinterleme malzemesi)

ESD 3D yazdırma hakkında daha fazla bilgi
Hemen ücretsiz bir numune isteyin

SSS: igus 3D baskı hizmeti ve iglidur materyalleri hakkındaki sorularınız ve cevaplarımız

Toz baskı (lazer sinterleme)

Hangi 3D yazıcı iglidur lazer sinterleme tozlarını işleyebilir?
igus, EOS Formiga P110 kullanmaktadır. Temel olarak, CO2 lazerli lazer sinterleme 3D yazıcıları, baskı parametreleri ayarlanabiliyorsa iglidur i3 ve iglidur i6'yı işleyebilmelidir. Şimdiden, EOS Formiga P100 ve 3D sistem ekipmanlarına sahip müşterilerden olumlu geri dönüşler alındı. Farklı lazer enerjisi emilimi, Sinterit Lisa ve Formlabs Fuse 1 gibi düşük maliyetli sistemler için uygun değildir. iglidur i8-ESD siyah rengi ile uygundur ve müşteriler şimdiden olumlu geri bildirimde bulunmuştur.
Bugüne kadar, hep PA12 veya MJF işlemleri ile üretilmiş bileşenler satın aldım; hangi igus lazer sinterleme tozu bunlarla karşılaştırılabilirdir?
Tüm iglidur lazer sinterleme malzemeleri temelde uygundur, ancak özel gereksinimler için en uygun malzeme seçilebilir. iglidur i3, igus 3D baskı hizmetinde en sık seçilen ve en düşük maliyetli lazer sinterleme malzemesidir.
Vida dişlileri basılabilir mi?
Sabitleme dişlileri doğrudan M6 veya karşılaştırılabilir boyutlarda yazdırılabilir. Bunun için geometrik şekil 3D modele entegre edilmelidir. Alternatif olarak, dişler de kesilebilir veya ağır gerilimli veya sıkça vidalanan dişlerde diş uçları takılabilir. Lütfen bunun için ayrı bir fiyat teklifi isteyiniz.
Peki ya tahrik dişlileri?
igus, talep üzerine trapez veya dryspin kılavuz vidalar için diş delikli bileşenler üretebilir. Trapez dişler için kılavuz vidalı dişler igus CAD konfigüratörleri ile oluşturulabilir. Korumalı bir geometrisi olması sebebiyle dryspin dişlileri için igus irtibat yetkilinizle iletişime geçin.
Malzeme öğütülebilir veya mekanik olarak işlenebilir mi?
Uygun mekanik yeniden işleme yapılması mümkündür. Tezgah üzerinde işleme için, doldurulmamış plastikler için olağan önlemler (örn. POM) uygulanır; burada, sıkıştırma sırasında parçanın deformasyonunu önlemek için bir fikstür yapılması gerekebilir. iglidur malzemelerinin yüksek aşınma direnci nedeniyle taşlama standart plastiklere göre daha zorludur.
Hangi iglidur lazer sinterleme malzemesi dişliler için en uygundur?
iglidur I3, tüm igus 3D baskı malzemelerinin en uzun kullanım ömrüne sahip olanıdır. Sonsuz dişliler için iglidur I6, karşı ortaklar arasındaki kayma göreli hareketi nedeniyle daha uygundur.
Bileşenlerin yüzeyi düzleştirilebilir mi?
igus 3D baskı hizmetinde lazer sinterleme bileşenlerinin düzleştirilmesi için titreşimli taşlama/rotofinish ve kimyasal düzleştirme kullanılır. Titreşimli taşlamada, bileşenin yüzeyi küçük tekerlekler yardımıyla dengelenir ve böylece pürüzlülüğü azaltır. Kimyasal düzleştirmede, bileşenin yüzeyi bir kimyasal yardımıyla çözülür, böylece yüzeyi düzleştirilir ve kapatılır.
Yüzey düzlemesinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?
Titreşimli bitirme işlemi, parçacıkları yüzeyden minimum düzeyde uzaklaştırır ve bu sayede örneğin kaymalı bir rulmanın çekmesi öngörülebilir. Uygun maliyetli ve hızlı bir işlem sonrası formudur, ancak kayan cisimlerin ulaşmadığı yerlerde etkisizdir (örn. iç kenarlar, kanallar). Proses sadece basit geometrilere sahip küçük parçalar için uygundur.
Kimyasal düzleştirme işlemi, bileşenin yüzeyindeki plastiği eritir. Solvent buharlaştıktan sonra yoğun bir yüzey kalırken, işlenmemiş bileşen daima yağlayıcılar, yapıştırıcılar, basınçlı hava ve vakum kullanımında rol oynayan belirli bir gözenekliliğe sahiptir. Bu yüzey işlemiyle titreşimli taşlamadan daha pürüzsüz yüzeyler elde edilir, ancak aynı zamanda daha yüksek bir ek ücret ve bileşeninin 9-12 iş günü sonra teslim edilmesi anlamına gelir.
Her iki yüzey işlemi de "Finishing" sekmesindeki iglidur Tasarımcısı'nda doğrudan çevrimiçi olarak yapılandırılabilir ve sipariş edilebilir.
Vakum ile kullanılırken neye dikkat edilmelidir?
Entegre katı yağlama sayesinde igus kaymalı yataklar vakum içinde de çalışır. Uygulamaya bağlı olarak, plastik bileşen üzerinde izin verilen maksimum gaz salınımı minimuma indirilmelidir. Yüksek yoğunlukta olması nedeniyle, burada FDM işlemi yerine lazer sinterleme işlemi önerilir. Lazer sinterleme plastik bileşenlerin gaz salınımı, ilk kurutma ve daha sonra parçaların infiltrasyonuyla azaltılabilir. Her ikisi de igus tarafından sunulabilir ve doğrudan üretim sırasında gerçekleştirilebilir.
3D baskılı bileşenler gaz geçirmez midir?
igus bugüne kadar lazer sinterleme işlemi kullanılarak üretilen bileşenler ile deneyim kazanmayı başarmıştır. İşlenmemiş bileşenlerin yüksek gaz sızdırmazlığına sahip olmadığı bilinmektedir. Gaz sızdırmazlığı, bir infiltrasyon işlemi veya müşteri geri bildirimleriyle onaylanmış olan kimyasal düzleştirme ile önemli ölçüde iyileştirilebilir. Ancak, gaz sızdırmazlığı her zaman duvar kalınlığına bağlıdır; duvar kalınlaştıkça bileşen aynı ölçüde gaz sızdırmaz hale gelir. Filament baskı ile üretilen bileşenler için, daha düşük bir gaz sızdırmazlığı kabul edilebilir, bu nedenle burada lazer sinterleme işlemi yapılması önerilir.
Renkli toz mevcut mudur/ hangi renkler mevcuttur?
igus'ta renkli lazer sinterleme tozu bulunmaz. Malzemelerin değiştirilmesindeki artan zorluklar nedeniyle, lazer sinterleme bileşenleri genellikle üretminden sonra renklendirilir. iglidur malzemelerden yapılmış bileşenler için de mümkündür. 20'den fazla standart renk mevcuttur ve özel renkler de mümkündür. Malzemenin tribolojik özellikleri renklendirmeden etkilenebilir.
iglidur tribo-malzemeleri temelde beyazdır (iglidur I6, I10), sarı/bej (iglidur I3) veya antrasit/siyah (iglidur I8-ESD). Siyah bileşenler için iglidur I8-ESD bazen renkli bileşenlere kıyasla daha iyi bir seçimdir, çünkü parça boyanır ve teslimat süresi ve parça maliyetleri etkilenmez. Sonuç olarak siyah renk hava koşullarına karşı daha dayanıklıdır.

Filament baskı (FDM/FFF)

igus hangi filament 3D yazıcıyı öneriyor?
Piyasada bulunan çok sayıda sistem nedeniyle net bir öneride bulunmak mümkün değildir. Temel olarak, yazıcı yeterince geniş ve kapalı bir kurulum alanının yanı sıra ısıtılmış bir baskı yatağına da sahip olmalıdır. Buna ek olarak, iki nozullu bir baskı kafası veya 300°C'ye kadar ısınabilen iki bağımsız baskı kafası olması önerilir.
Cihaz ayrıca serbestçe yapılandırılabilir olmalıdır, örn. işlem parametreleri ayarlanabilir olmalı ve üçüncü taraf üreticilerin filamentleri işlenebilmelidir. Diğer kullanışlı özellikler arasında değiştirilebilir manyetik plakalar, ağ bağlantısı, doğrudan tahrikli ekstrüder ve otomatik baskı yatağı tesviyesi sayılabilir.
Filamentlerimizi en yaygın kullanılan yazıcılarda hiçbir sorun olmadan işleyebilmelisiniz. Bir yazıcı satın aldıysanız size malzeme örnekleri göndermekten de memnuniyet duyarız - bizimle iletişime geçebilirsiniz.
3D yazıcımda igus filamentlerini işleyebilir miyim?
Çoğu durumda, 3D yazıcı üçüncü taraf malzemelerin işlenmesine izin verdiği sürece evet. Baskı parametreleri (hızlar, sıcaklıklar vb.) ayarlanabiliyorsa, buna karşı söylenecek bir şey yoktur.
igus filamentleri Stratasys/Makerbot/Markforged yazıcılarda işlenebilir mi?
Hayır, çünkü diğerleri gibi, sadece tescilli filamentlerin kullanılmasına izin verir.
igus hangi filament çaplarını sunuyor?
igus filamentleri 1.75 mm ve 2.85 mm çaplarda mevcuttur. Bazı 3D yazıcılar için 3 mm çaplı filament gerekir. Pratikte, bu 2.85mm çapını ifade eder, bu nedenle eşanlamlı olarak kullanılmalıdır. Bu nedenle, igus "3mm filament 2.85mm veya 3mm filament gerektiren yazıcılarda" kullanılabilir.
Sadece yüksek sıcaklık filamentleri (iglidur RW370, A350 vb.) şimdiye kadar sadece 1,75 mm'de mevcut olmuştur.
Tribofilamentlerin makaralarının boyutları nelerdir?
Filament makaralarının boyutları mağazadaki ürün sayfalarında görülebilir.
Cura profilleri çalışmıyor, ne yapabilirim?
iglidur i150, i180 ve diğer tribofilamentlere yönelik profiller marketplace aracılığıyla Cura'ya yüklenebilir. Yazılım bu durumda yeniden başlatılmalıdır. Profiller yalnızca Ultimaker 3D yazıcılar için çalışır (3, S3, S5) ve malzemeler yalnızca Cura'da böyle bir cihaz kuruluysa seçilebilir. Cura'da diğer 3D yazıcılar için indirilecek profil yoktur.
3D yazıcı x için tribofilamentlerde bir profil/parametre ayarı var mı?
igus, çoğu 3D yazıcı için indirebileceğiniz ilgili tribofilamentlerin genel işleme talimatlarını sunar. Mağazadaki ilgili malzemenin ürün sayfasındaki indirme bölümünde bulunabilir.
igus'un elyaf takviyeli filamenti var mı?
igumid P150 ve igumid P190, tribo-filamentlerin sahip olduğundan çok daha yüksek sertlik ve mukavemete sahip karbon fiber takviyeli filament malzemeler kullanır.
Tribofilamentlerde destek malzemesi olarak hangi malzeme uygundur?
Tribofilamente bağlı olarak, çeşitli üçüncü taraf tedarikçilerden edinilen, PVA gibi suda çözünür olanlar da dahil olmak üzere çeşitli çözünür filamentler kullanılabilir. Daha yüksek işleme sıcaklığına sahip iglidur i180, i190 ve J260 gibi filamentler, daha yüksek sıcaklıklar için uygun bir destek malzemesi gerektirebilir (örneğin Formfutura Helios).
Bir alternatif, 3D baskıdan sonra elle kolayca çıkarılabilen "ayrılabilir" destek malzemeleridir. iglidur i150 gibi bazı tribofilamentler için PLA da uygun bir destek malzemesidir. Baskıdan sonra fazla çaba harcamadan manuel olarak çıkarılabilir.
Şu anda yüksek sıcaklık tribofilamentleri (iglidur RW370, A350, vb.) için herhangi bir öneride bulunamıyoruz.
Dişliler için en uygun filament hangisidir?
Tribofilament hizmet ömrü karşılaştırmasında en iyi sonuçlar ve bazı standart 3D baskı filamentleri iglidur i190 ve igumid P150 ile elde edilmektedir. Şu anda ayrıntılı bir rapor mevcut değildir, ancak gelecekte bir rapor hazırlanması planlanmaktadır.
igus filamentlerinin baskı plakasına yapışmasını nasıl sağlıyorsunuz?
Tribo-filamentler için igus, mağazadan sipariş edilebilen tribo-filamentler ve yapışkan film için yapıştırıcı sunar. Yapıştırıcı, bir baskı yüzeyine (cam gibi) sıvı olarak uygulanır ve plaka soğuduğunda yapışma ortamı ve ayırma yardımcısı görevi görür. Film baskı plakasına yapıştırılarak daha iyi yapışma sağlar. Yapışma kuvvetlendirici Ultimaker 3D yazıcılar için uygun olan tek üründür.
Toz farklı renklerde mevcut mu? Hangi renkler var?
Bunlar teknik malzemeler olduğundan renk ikinci plandadır. Bu nedenle filamentler yalnızca beyaz (iglidur i150, i180) veya bej/sarı (iglidur J260, i190, RW370) renklerde mevcuttur. Özel uygulamalar için, iglidur i180'in bir çeşidi olan iglidur i180-BL siyah renkte ve gıda endüstrisine yönelik iglidur i151 ve A350 mavi renkte mevcuttur.
Bileşenlerin yüzeyi düzleştirilebilir mi?
Bazı tribofilamentler için bu mümkündür ve zaten test edilmiştir. Bireysel uygulamanızın değerlendirilmesi için igus irtibat kişinizle iletişime geçiniz.
Filamentlerin kurutulması gerekiyor mu?
Filamentlerin kurutulması, yüksek yüzey kalitesi ve optimum mekanik özellikler ile malzeme basılabilirliği sağlamak için zaman zaman tavsiye edilmektedir. iglidur Ii90, iglidur A350 ve iglidur RW370 gibi bazı filamentler daha sık kurutulmalıdır. Filament makaraları standart bir ev tipi konveksiyonlu fırında veya bu amaç için özel olarak tasarlanmış bir kuru hava fırınında kurutulabilir.
Maksimum kurutma sıcaklığı nedir?
Temel kural olarak, plastiklerin maksimum uygulama sıcaklığını aşmayan, aynı zamanda plastik makaraya zarar vermeyen bir kurutma sıcaklığı uygulanır. Mat siyah plastik makaralar üzerindeki filamentler için max. 70°C, saydam makaralar üzerindekiler için maks. 90°C ve parlak siyah makaralardakiler içinse (yüksek sıcaklıklı filamentler) maks. 125°C ve en az 4-6 saat kuruma süresi gerekir.
Lazer sinterleme işleminde olduğu gibi işlem sonrası aşamalar FDM bileşenleri için de mevcut mudur?
FDM prosesi kullanılarak yapılan parçalar için mekanik ince talaş işleme (delme, tornalama, frezeleme) ve diş uçlarının ayarlanması gibi işlem sonrası adımlar da mümkündür. Bu konuda uygulamanız için desteğe ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
igus 2K veya 4K baskı hizmetinde hangi malzemeleri sunuyor?
Tribofilamentlere ek olarak, çok malzemeli 3D baskı hizmeti için esnek malzeme (TPU) ve diğer malzemeler gibi çeşitli filamentler de mevcuttur. İlgileniyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.
Hangi malzemeler birleştirilebilir?
Bazı filamentler moleküler bileşimi nedeniyle bir malzeme bileşiği oluşturabilir. Diğerleri birbirleriyle kolayca birleştirilemez, böylece burada form-fit bir bağlantı kurulmalıdır. Daha fazla bilgi için, çoklu malzeme baskısı ile ilgili blog yazımıza bakabilirsiniz.

Katkı maddesi imalatı hakkında daha fazla soru

Ne tür 3D baskılar var?
En iyi bilinen 3D baskı işlemleri eriyik yığma modelleme (FDM), seçici lazer sinterleme (SLS), seçici lazer ergitme (SLM), stereolitografi (SLA), dijital ışık işleme (DLP) ve multi-jet modelleme/polijet modellemedir.
igus® 3D baskı hizmetinde malzemeler SLS, FDM ve DLP süreçleriyle işlenir. print2mold® bileşenleri için enjeksiyon kalıpları da SLM işlemiyle üretilebilir.
3D baskı işlemi ne zaman mantıklı?
3D baskı, karmaşık geometrili parçalar, küçük seriler ve prototip geliştirme için tercih edilen üretim sürecidir, çünkü sabit maliyetler geleneksel üretim süreçlerinden çok daha düşüktür. Bununla birlikte, bileşen geometrisine bağlı olarak, 3D baskı aynı zamanda büyük seri uygulamalarda en ucuz süreç olabilir. Kalıp döküm veya enjeksiyon kalıplama, yalnızca belirli bir parçayı üretmek için kullanılabilen bir kalıp gerektirir. Bir sonraki parça üretilmeden önce kalıp değiştirilmeli ve makine yeniden takılmalıdır. Bu maliyetler öncelikle üretilen parça sayısına göre hesaplanmalıdır.
3D baskılı nesneler de çok kısa sürede üretilebilir. Örneğin, 3D yazdırılan bir yedek parça, daha çabuk elde edilebildiği ve genellikle üretimi daha ucuz olduğu için, kusurlu bir parçadan kaynaklanan makine arızası maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir ve hatta ortadan kaldırabilir.
3D baskı hizmetinin faydaları nelerdir?
  • Düşük üretim maliyetleri:Bir 3D baskı hizmeti, kendi endüstriyel 3D yazıcınızı satın alma, malzemeleri depolama ve şirket içi bir uzmanı işe alma maliyetlerinden kurtulmanızı sağlar; ayrıca üretimin aldığı zamanı harcamaktan da kaçınmış olursunuz.
  • Kalite ve hız: 3D baskı hizmet sağlayıcıları, kapsamlı deneyimleri sayesinde hızlı çalışır ve çok iyi sonuçlar verir. Prototiplerin ve küçük serilerin üretimi, özellikle çevrimiçi siparişler için çok hızlı ve kolaydır: Tek yapmanız gereken, istenen nesneyi bir CAD dosyası olarak tarayıcıya yüklemek ve bitmiş parçayı birkaç gün içinde kullanıma hazır hale getirmektir. Parçaları üretmek ve yeniden işlemek için gereken zaman ve personel konusunda endişelenmenize gerek yok.
  • Baskı süreci esnekliği: Bir 3D baskı hizmetinde genellikle birkaç farklı 3D yazıcı bulunur, böylece basılacak parçanın istenen türü ve işlevi için mükemmel baskı süreci seçilebilir.
  • Eklemeli imalatta uzmanlık: Yüksek kaliteli, fonksiyonel prototipler veya küçük seriler üretmek genellikle bir 3D yazıcıyı çalıştırabilmekten daha fazlasını gerektirir. Profesyonel bir 3D baskı hizmeti, tasarım, süreç ve malzeme seçimi ve basılacak parçanın mekanik özelliklerinin belirlenmesi sırasında size tavsiyelerde bulunacak ve destek olacaktır.
  • Net maliyet yapısı: Sipariş verildi, teslim edildi, ödendi - hepsi bu kadar! 3D baskı hizmetlerinin maliyetleri önceden kolayca ve kesin olarak belirlenebilir, bu da bütçe planlamasını büyük ölçüde kolaylaştırır. Harici olarak yazdırılan nesneler için faturalandırma da hızlı ve kolaydır, diğer projelere yatırılabilecek zaman ve paradan tasarruf sağlar.
  • Düşük miktarlar ve yedek parçalar: Bireysel bileşenlerin veya yedek parçaların ek bir süreçte yalnızca ara sıra (hatta yalnızca bir kez) üretilmesi gerekiyorsa, 3D baskı hizmetleri açık cevaptır. İstenilen parça lazer sinterleme işlemi ile üretiliyorsa adetlerin az olması durumunda ek maliyetler söz konusu olabilir. Profesyonel bir baskı hizmeti, farklı müşteriler için tek seferde büyük parça partileri üretebilir ve bu da fiyatı büyük ölçüde düşürür.
3D yazıcının faydaları nelerdir? Bir yazıcı satın almak ne zaman buna değer?
Şirketler, yalnızca gerekli bilgi birikimine sahip kurum içi uzmanları varsa kendi 3D yazıcılarını satın almalıdır. Kârlılığı göz önünde bulundurarak bir 3D yazıcı satın alın - satın alma maliyetlerine ek olarak, malzeme, yazılım ve kusurlu parça maliyetleri de vardır. Bir şirket kendi 3D yazıcısını satın almadan önce, sonuçların uygulamaya uygunluğunu değerlendirmek için farklı süreçler kullanarak farklı dış sağlayıcılar tarafından yazdırılan birkaç 3D modele sahip olmalıdır.
igus® SLA/DLP işlemi için reçine var mı?
Evet, igus®, DLP ve LCD yazıcılarda işlemek için tribolojik olarak optimize edilmiş bir 3D baskı reçinesi geliştirdi. Özellikle ince ayrıntılara ve pürüzsüz yüzeylere sahip çok küçük bileşenlerin üretilmesi için çok uygundur. Bu reçineden yapılmış aşınmaya dayanıklı parçalar, 3D baskı hizmetinde sipariş edilebilir. Malzeme, igus® çevrimiçi mağazasında da mevcutur.
Muhafazalar için en iyi seçim hangi malzemedir?
igus minimum sürtünme ve aşınma için özel olarak optimize edilmiş malzemeler kullandığından, bu tür parçaları igus hizmetiyle üretmek diğer hizmet sağlayıcılara göre daha pahalı olabilir. iglidur i8-ESD, rengi ve antistatik özellikleri nedeniyle iyi bir seçimdir ve igumid P150 ve P190, elyaf takviyesine sahiptir.
igus yedek parça üretebilir mi?
3D model varsa ve orijinal üreticiden yasal talepleri yoksa üretebilir. Ticari müşteriler için igus arızalı bileşenleri yenilemeyi teklif ediyor. Özel müşteriler, bileşenin 3D onarım için yerel girişimler aracılığıyla yeniden tasarlanmasını ve üretilmesini sağlama fırsatına sahiptir. Kaymalı yataklar ve dişliler gibi basit parçalar için igus CAD konfigüratörleri de kullanılabilir.
igus'ta şeffaf malzemeler var mı?
Hayır. igus sadece hareketli uygulamalar için malzeme ve bileşenleri işler ve geliştirir.
igus 3D baskı hizmetini kullanarak metal parçalar da üretiyor mu?
Hayır.
igus'ta iletken 3D baskı malzemeleri var mı?
Evet ve hayır. Modifiye plastikler metallere kıyasla çok yüksek bir dirence sahiptir. Yaklaşık 1x107 ohm x cm direnciyle iglidur I8-ESD, "antistatik dissipatif aralığındadır", ancak gerçekten iletken değildir.
igus 3D baskı malzemelerinin alev geciktirici olanları var mı?
iglidur RW370 ve A350 tribofilamentleri UL94 V-0'a göre alev geciktiricidir. iglidur RW370 ayrıca demiryolu araçları için EN45545 standardına da uygundur. iglidur i3 lazer sinterleme malzemesi, araç içi için FMV SS 302 ve DIN 75200 standartlarına uygundur. Sertifikalar, mağazada bulunan ürün sayfalarındaki "Yüklemeler" sekmesinden indirilebilir.
FDA uyumlu igus 3D baskı malzemesi var mı?
iglidur i10 lazer sinterleme malzemeleri ve iglidur i151 ve A350 tribofilamentler FDA ve EU 10/2011'e göre gıda ile temas için onaylanmıştır. Sertifikalar, mağazada bulunan ürün sayfalarındaki "Yüklemeler" sekmesinden indirilebilir.
Su altında kullanım için hangi malzeme uygundur?
Su altında dönen ve döndürme uygulamalarında iglidur malzemelerle yapılan testler , iglidur i8-ESD lazer sinterleme malzemesinin, ortamdaki aşınma oranı çok düşük olması sebebiyle, özellikle bu çevresel koşullara uygun olduğunu göstermiştir.
Hangi malzeme UV ışınlarına dayanıklıdır?
Hava koşullarına dayanıklılık testinde (toplam 2.000 sa/ASTM G154 Döngü 4 olmak üzere 50°C'de sekiz saat UV-A ile ışınlama ve dört saat yoğunlaştırma), iglidur® i8-ESD lazer sinterleme malzemesi eğilme mukavemetinde sadece yaklaşık % -9'luk bir değişiklikle uzun vadede hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dirençli olduğunu kanıtladı. iglidur® i3 lazer sinterleme malzemesi ve iglidur® J enjeksiyon kalıplama malzemesi, eğilme mukavemetinde yaklaşık -14%'lük bir değişiklik sergiledi ve bu nedenle hava koşullarına dayanıklı olarak da sınıflandırılabilir.
iglidur 3D baskı malzemelerinin kimyasal direnci nedir?
Tribofilamentlerin ve lazer sinterleme malzemelerinin kimyasal direnci, "Daha Fazla Bilgi" bölümündeki malzemelerde yer alan iglidur Tasarımcısındaki mağazada  bulunan ürün sayfalarında veya iglidur'daki "Teknik veriler" sekmesindeki aranabilir listelerde görülebilir.

Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Photo
Cihan Doğan

Dry-Tech® Ürün Müdürü

E-posta yaz

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h


"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.