Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-262 502 14 08
+90-262 502 14 19

3D yazıcı yapısı: 3D yazıcılar için yağlama ve bakım gerektirmeyen ürünler

Bileşenler veya kuruluma hazır sistem çözümleri - tüm kurulum alanlarına uygun

igus®'un yağlama ve bakım gerektirmeyen teknolojileri zaten 3D yazıcılara yönelik çoğu montaj kiti ve tasarımda merkezi bir rol oynamakta. Tribolojik olarak en iyi hâle getirilmiş yüksek performanslı plastikler, daha iyi 3D baskı kalitesi sağlar ve maliyetleri düşürür. Modüler motion plastics® sistemi sayesinde igus®, 3D baskı alanında bağımsız uygulamalar için maksimum tasarım özgürlüğü sunar: drylin® lineer yataklar hiç metal yatak kullanılmadığından neredeyse tamamen sessizdir ve dryspin® kılavuz vida somunları, baskı yatağının etkili ve hassas şekilde ayarlanmasını sağlar. Buna ek olarak igus®'un enerji besleme kanalları, burgu hâlinde dolanmanın ve genel kablo arızalarının tarihe karışması sonucunda makine çaışma sürelerini artırır. Son derece kısıtlı montaj alanları, çok küçük bükülme yarıçapları, kısa montaj süreleri – en az sipariş miktarı sınırı olmadan geniş ürün yelpazemizden kâr sağlayın.

 
Bir bakışta avantajlarınız:

Yağlama gerektirmez

Sessiz çalışma ve sorunsuz kayma

Kire dayanıklılık

Uzun kullanım ömrü

Korozyona dirençli

Geniş çeşit ve malzeme tipi yelpazesi


Özellikle 3D yazıcılarda kullanıma uygundur

igus® ürünlerinin 3D yazıcı uygulamanızı nasıl iyileştirdiğini görmek için buraya bakın.
3D yazıcılar  

Müşterilerimizin uygulama örnekleri

Kanal gövdesi  
Çeşitli ve pratik

3D baskı ve gövde yapısı? Birbirine uyumlular mı? Amsterdam'ın deniz kuvvetleri karargâhındaki Hollanda "Avrupa Binası" örneği, bunun işe yaradığının bir göstergesi. Bunu mümkün kılan, drylin® E köprü vinç robotları ve igus®'un mühendislik uzmanlığıydı.

EVO-tech GmbH  
Düşük gürültülü, yağlama ve bakım gerektirmez

EVO-tech GmbH marka 3D yazıcı, motion plastics® uzmanı igus®'un montaja hazır bir sistem çözümünü kullanmakta. drylin® lineer teknolojiye ek olarak hareketli kablo kanalları ve chainflex® kablolar da kullanılmaktadır.

Cobot 3D yazıcı  
Uygun maliyet ve yüksek kalite

Cobot 3D yazıcı, geniş montaj alanının yanı sıra yenilikçi tasarımı ile öne çıkıyor. Yazıcının içinde kullanılan igus® marka drylin® lineer teknoloji, tamamen yağlama ve bakım gerektirmeden çalışmayı yapılmasını garanti eder.

Kühling&Kühling 3D yazıcı  
Olağanüstü çalışma performansı ile birlikte uygun maliyetli

Kühling&Kühling GbR, bir 3D yazıcı için yağlama gerektirmeyen, olağanüstü dayanıklılık ve iyi sıcaklık direnci sunan özel ürünler arıyordu. drylin® ürün yelpazesi bunu mümkün kılmaktadır.

Lazerli sinterleme malzemesinin yıpranma direnci ve Tribo Filaman'ın aşınma direnci test edilmiştir.

Prototipler ve küçük seriler için lazerli sinterleme (SLS) yöntemi veya filamanların (FDM/FFF) yardımı ile eklemeli üretime yönelik yıpranmaya ve aşınmaya karşı son derece dirençli Tribo plastikler, baskı yatağın doğrudan kullanılmasını veya baskı yatağın güvenilir şekilde ve kesin olarak çalıştığını test etmeyi mümkün kılar. Kendi igus® test laboratuvarımızda Tribo optimize malzemeler aşınma ve yıpranma direnci açısından test edikmekte ve geleneksel malzemelerle karşılaştırılmaktadır.

Lazerli sinterleme testi  
Test: Lazerli sinterleme malzemesinin yıpranma direnci

Tribo-Filaman testi  
Test: Tribo Filaman'ın aşınma direnci

İrtibat yetkilileri

Michael Hornung  
Ürün Müdürü

drylin® lineer teknoloji ve tahrik teknolojisi
Michael Hornung
+49 2203 9649 156
 

Tom Krause  
İş Birimi Başkanı

Eklemeli üretim
Tom Krause
Tel.: +49 2203 9649 975
 

Daha fazla bilgi

İlgili web siteleri