Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
igus® - yüksek kaliteli
lehimleme işlemleri kullanıma hazır
Ücretsiz tanıtım belgesi

Lehimleme ile tam olarak ne kast ediliyor?

Lehimleme, lehim vasıtasıyla malzemeler arasında sökülemeyen bir bağlantı oluşturan termal bir prosedürdür.
Lehim kalay ile bakır veya gümüş gibi diğer metallerden oluşur ve malzemeler arasında bağlayıcı görevi gören kolayca eriyebilen bir metal alaşımdır. İki metal bileşeni bağlamak için lehim kalay eritilir ve kablo demetine uygulanır.

Lehim bağlama teknolojisi esnektir ve yalnızca tek bir gereksinime odaklanır: tekrar edilebilirlik. Kalite, farklı parametrelere bağlıdır - ör. sabit sıcaklığa, kullanılan lehime veya bileşenlerin boyutuna. Bu nedenle, elle temas edilen galvaniz değişir. igus olarak bizler, profesyonel lehimleme istasyonları aracılığıyla  lehim bağlantılarınısabit bir seviyede gerçekleştirmek istiyoruz.


Sıkça sorulan sorular


▲ Teknolojinizi geliştirin

Kullanılan lehimleme yöntemleri nelerdir?

Lehimleme yöntemleri farklı yönlere ayrılmıştır (DIN 8505'e göre). İki çeşit lehimleme vardır: yumuşak lehimleme ve sert lehimleme Yumuşak lehimlemede lehimlerin sıvılaşma sıcaklığı 450 °C'nin altındadır. Sert lehimlemede lehimlerin sıvılaşma sıcaklığı 450 ile 900 ° C arasındadır. Genellikle sert lehimli bağlantılar, yumuşak lehimli bağlantılara göre mekanik olarak daha kararlıdır.


Neden manuel lehim bağlantıları iyiyken, teknik olarak desteklenenler daha iyidir?

Manuel çalışmada bile kalite ve güvenlik nasıl artırılır?

Elektrik bağlantıları oluşturmak için hem kıvrımlı hem de lehim bağlantıları uygundur. Uzun bir süre boyunca sabit elektrik iletkenliği sağlamak gerektiğinde veya bağlantı noktasının kalıcı olarak kapatılması gerektiğinde, genellikle ikincisi tercih edilir. 
 
Ancak şuna dikkat edin: lehimleme yaparken ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. İlk bakışta kolay gibi görünse de uzmanlaşmanız gereken karmaşık bir işlem olduğu ortaya çıkar. Teknik raporda lehim bağlantıları yaparken yapılan en önemli hatalar açıklanmıştır. Endüstriyel ortamlarda neden teknoloji destekli lehim bağlantılarının manuel olanlara tercih edilmesi gerektiğini açıklamak için kablo ve enerji besleme sistemlerinin kullanılması örneğini kullanır.
 
Ayrıca raporda, lehimleme sonuçlarının tekrarlanabilirliğinin sağladığı ekonomik avantajlar da açıklanmaktadır. Son olarak insanlar ve malzemeler için manuel lehimlemenin risklerinden ve bu risklerin nasıl en aza indirilebileceğinden bahsedilir.
 

Şimdi teknik raporu indirin

Makine destekli lehimlemenin avantajları igus readychain'de profesyonel lehimleme istasyonu

Makine destekli lehimlemenin avantajları nelerdir?

Makine mühendisleri ve sistem entegratörleri tam olarak kıvrımlı konnektörlere güvenemediğinde, lehim bağlantılarının kalitesine özel dikkat göstermeleri gerekir. Uzun bir süre boyunca sabit elektrik iletkenliği sağlamanın ve bağlantı noktasını örn. gazlara veya sıvılara karşı kalıcı olarak korumanın tek yolu budur.
 
Makine destekli lehimlemenin farklı avantajları da vardır:

  • Tekrarlanabilir kalite
  • Entegre ekstraksiyon sistemleri sayesinde iş yerinde artırılmış güvenlik


Kalite kazanacak!

Kullanımda olan readychain uygulama örnekleri


▼ Maliyetinizi düşürün

Readycable üretimine hızlı bakış

Endüstriyel kablo demetlemenin avantajları

Kablo kanallarında kullanıma uygun olan sürüş kabloları düşünüldüğünde dünyanın 1 numarasıdır

igus readycable kablo yelpazesi, Siemens, SEW veya Beckhoff gibi çeşitli üreticilerin standartlarına uygun çok çeşitli kablolardan video/görüntü ekipmanı kablolarına ve CAT7'ye kadar demetlenmiş Ethernet kablolarına kadar uzanır. Her bir kabloyla aşağıdaki maliyet avantajlarını gerçekleştirebilirsiniz:

  • Doğrudan kablo üreticisinden bağlantıya hazır
  • Aynı elektriksel özelliklere sahip 7 fiyat sınıfına kadar
  • Tam olarak istenen uzunlukta (doğru cm ile kesilir)
  • Minimum sipariş değeri veya adedi yok
  • 24 - 48 saat içinde sevkiyata hazır
  • Özel demetleme formları günlük işimizin bir parçasıdır


Ürünlerimiz neden verdikleri sözü tutar?

UL onaylı: igus®, dünyaca ünlü test kuruluşu tarafından en yüksek tanınırlığı alır

3.800m² alana sahip test laboratuvarımızdaki 30 yılı aşkın deneyimimiz ve eşzamanlı olarak gerçekleştirdiğimiz 700 deney sayesinde kablolarımızın kullanım ömrü ve bağlanmaya hazır demetlenmiş uç sistemlerle ilgili güvenilir tahminlerde bulunabildiğimizden, kablolarımıza 36 ay garanti veriyoruz.
 
Şu anda bu taahhüdümüzü kablolarımız için onaylatan ilk Alman firmasıyız. Karmaşık bir sertifikasyon sürecinde, ABD "Underwriters Laboratories" enstitüsü, "igus® 36 aylık chainflex® kablo garantisi ve hizmet ömrü hesap makinesinin yılda iki milyar test döngüsüne" verdiği uygunluğu doğruladı. Bu da, Köln merkezli şirketimizi Avrupa'da bir test kuruluşu tarafından onaylanan bir reklam beyanının doğruluğunu gösteren ilk şirket yapmaktadır. Gelecekte, Dünya'nın herhangi bir yerinde bulunan fabrikadan çıkan her chainflex® kablosu, igus®'u temsil eden benzersiz numarasının (B129699) yer aldığı UL pazarlama etiketi ile tanımlanacaktır.
 
Bu ifadeler tüm yatırım süreciniz için güvenilirlik ve planlama güvenliği sağlar; ayrıca, bir dış kuruluş tarafından da onaylanmıştır! UL onayı ve ilgili sertifikasyon süreci hakkında her şeyi buradan ücretsiz olarak okuyabilirsiniz:


Teknolojinizi geliştirin, Maliyetinizi düşürün

Montaj süresinden %88'e varan tasarruf sağlamak, ağırlığı %48'e kadar düşürmek veya depolama maliyetlerinden tamamen kaçınmak için size çözümler göstereceğiz.
 
Söz konusu teknolojiyi iyileştirmek ve maliyetlerden tasarruf sağlamak olduğunda size özel tasarruf potansiyelini ve optimum çözümü belirleyin.

Size özel tasarruf potansiyelini şimdi keşfedin

Ürünlere buradan gidin:

Endüstriyel konnektör

Yüksek performanslı konnektörler, tak-çıkar konnektörler, sinyal tak-çıkar konnektörler ve binlerce konnektör bileşeni - igus kısa teslim süreleriyle yüksek düzeyde bulunabilirlik sağlar.

Metre olarak satılan kablolar

Hareketli kablo kanallarında hareketli uygulamalar için metre olarak satılan kablolar: chainflex kablolar, elektromanyetik uyumluluk için mevcut tüm gereksinimlerin yanı sıra UL, CSA, VDE, EAC ve çok daha fazlası gibi standartları ve yönergeleri karşılar.

Bağlantıya hazır sürücü kabloları

Yaklaşık 4.600 adet demetlenmiş motor, servo, sinyal ve kodlayıcı kablosu sunan igus, kablo kanallarında kullanım için demetlenmiş kablolar söz konusu olduğunda dünyanın 1 numarasıdır.  

Kuruluma hazır enerji besleme sistemleri

Tek bir kaynaktan demetlenmiş enerji besleme sistemleri: igus readychain kablolarımızın sunduğu avantajlarla proses maliyetlerinde %80'e varan tasarruf sağlayın.  Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h