Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19

ISO 14001 sertifikası hakkında beyan

Plastikleri işlemenin ve plastik ürünleri pazara sürmenin çevre için sonuçları olduğunun bilincindeyiz. Ekonomik verimliliği uygun bir seviyede tutarken bu etkileri en aza indirmek için büyük çaba gösteriyoruz. Bu görev için igus'ta departmanlar arası bir ekip, bu etkileri tanımlayacak yolları ve bunları azaltacak çözümleri bulmak için çalışıyor.
 
Çevre ve iklim korumasını eylemlerimizin önemli bir unsuru olarak görüyoruz. Bu sebeple kurumsal sorumluluğumuzun ayrılmaz bir parçası mevcut sınırlı kaynakların kullanımında dikkatli olunmasıdır.
 
Bizim için kullanım açısından ana çevresel unsurlar, plastik üretiminde enerji tüketimi seviyeleri ve plastik atık oluşumudur. Şirket içi enjeksiyon kalıp atıklarımızın %99'luk bir geri dönüşüm oranıyla çoktan önemli bir adım atmış bulunuyoruz.
 
Bunun yanı sıra ekibimiz, geri dönüşümü çok daha verimli hâle getirecek, igus ürünlerinden kaynaklanan kirlenmeyi önleyecek ve bunların üretiminde enerji tüketimini azaltacak yollar üzerinde çalışıyor.
 
Şunları yaparak evre korumasına hepimiz katkıda bulunuyoruz:

  • Yürürlükteki kanunlara ve yönetmeliklere uymak
  • Planlama yaparken ve yeni üretim ekipmanları satın alırken her zaman çevre direktiflerini göz önünde bulundurmak
  • Özel eğitim tedbirleri vasıtasıyla çalışanlarımızın çevre farkındalığını artırmak
  • Çalışanlar, müşteriler, sözleşme ortakları ve kamu ile ilişkilerimizde şeffaf bir çevre politikası sürdürmek
  • Çevrenin korunması için uygun tedbirlerin tanımlanabilmesi amacıyla ürünler ve hizmetler de dahil olmak üzere mevcut ve yeni faaliyetlerin çevresel etkilerini belirlemek
  • Kaynakları ve enerjiyi dikkatli bir şekilde kullanmak ve bunların kullanımını azaltacak tedbirleri uygulamak
  • Gürültü, artık malzeme, atık ve pissu gibi çevre için zararlı emisyonların azaltılması için teknik ve kurumsal tedbirleri uygulamak
  • Uygun ihtiyati tedbirler vasıtasıyla riskleri ve acil durumların insanlar ile çevre üzerindeki sonuçlarını azaltmak için yetkili merciler ve kurtarma teşkilatları ile sürekli işbirliği hâlinde olmak
  • Üretim atığını önlemek için sıfır hata felsefesini benimsemek
Tüm yöneticilerimiz rol model olacak şekilde davranmakta ve çalışanlarımızı da aynı şekilde uygun davranış sergilemeye teşvik etmektedir.
 
1.4.2020 itibariyle / Frank Blase


Logo ISO 14001 DQS

Sertifika

ISO 14001 : 2015
DQS tarafından verilmiştir

Sertifika

ISO 14001 : 2015
IQNet tarafından verilmiştir