Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19

Özel tasarım yatağınız yüksek performanslı plastikten dilediğiniz şekilde, miktarda ve en uygun malzeme kullanılarak üretilir

"Bana size sorun çıkaran plastik parçayı gösterin. Ben de size bir çözüm sunayım!" Günter Blase, 50 yıldan uzun bir süre önce igus®'u bu fikirden yola çıkarak kurdu ve bu fikir bugün hâlâ gerçekliğini korumakta: müşteriye özel seri üretim çözümler, standart parçalar kadar gündelik işimizin bir parçasıdır.  Tam olarak ihtiyacınız olan parçalar için pek çok üretim yöntemine sahibiz. Teknik ve ekonomik olarak en verimli üretim yöntemi hakkında size tavsiyede bulunmaktan ve özel isteğinize uygun mükemmel yüksek performanslı polimer malzemeler önermekten mutluluk duyarız.

igus®'tan size özel plastik kaymalı yatak:

Hemen bir istek gönderin ve sonsuz olasılıklardan faydalanın

  • En yüksek kalide standartlarına göre üretilmiştir
  • ten seri üretime kadar
  • İhtiyaçlarınıza uygun parti boyutları ve açık siparişler
  • FDA'ya uygun parçaların üretimi, gündelik işimizin bir parçasıdır
  • Dilediğiniz şekilde, dilediğiniz miktarda ve dilediğiniz malzemeyle
Özel bileşeniniz için hemen bir istek gönderin

Plastik enjeksiyon kalıbı yöntemi ile seri üretim: verimli, esnek, ölçeklendirilebilir

Avantajlarınız: 

  • Birkaç binden birkaç milyona kadar değişen miktarlarda seri üretim bileşenlere ihtiyaç duyulduğunda.
  • Bakım gerektirmeyen, kimyasallara ve sıcaklık uç değerlerine kadrşı dirençli ... iglidur® malzemelerimiz benzersiz özelliklere sahip, aşınmaya karşı dirençli yüksek performanslı polimerlerden oluşur. Uygulamanız için mükemmel malzemeyi seçiyoruz.
  • enjeksiyon kalıpları, kendi işleme atölyemizde üretilir.
  • İmalat resimlerini oluşturmak için sizinle birlikte çalışıyoruz.
Bileşenleriniz enjeksiyon kalıbı yöntemi ile üretilsin

igus® fabrikasında mevcut enjeksiyon kalıbı makineleri  

Size özel bileşenler ve özel tasarım yataklar için diğer üretim yöntemleri

Bileşenler lazerli sinterleme ile 3D olarak basılır.  
3D baskı bileşen

Her bileşeninizi yağlama gerektirmeyen, aşınmaya dayanıklı iglidur® yüksek performanslı plastikleri kullanarak basıyoruz.  Yalnızca istek formunu doldurun, dosyayı ekleyin - örn. CAD, STEP - ve gönderin. Daha sonra uzmanlarımız size tavsiyede bulunacaktır.
En uygun miktarda: 1  ile 1000 arasında

iglidur® yüksek performanslı polimerlerden üretilmiş bir bileşeni tornalama  
Çubuk stoğundan üretilmiş, tornalanmış, frezelenmiş veya delinmiş bileşen

Size özel bileşenler, yüksek performanslı polimerlerden oluşan iglidur® çubuk stoğundan üretilir. CAD veya STEP givi sağladığınız bilgilerden ve verilerden yola çıkarak bir fiyat teklifinde bulunur ve talep üzerine bileşeni üretiriz.  
En uygun miktarda: 1 ile 500 arasında

Bileşenin içerisinde üretildiği 3D baskı enjeksiyon kalıbı aleti  
3D baskı enjeksiyon kalıbı ile bir bileşen üretin

3D yazıcıda size özel bileşen için yüksek performanslı polimerden enjeksiyon kalıpları üretiyoruz. Bu, zamanden ve maliyetlerden %80'e kadar tasarruf sağlar. Özellikleri sayesinde kalıp malzemeleri, enjeksiyon kalıbı sürecinin yüksek sıcaklıklarına dayanabilmektedir. Bu, tek bir kalıptan 500 parçaya kadar üretim yapılabilieceği anlamına gelmektedir.
En uygun miktarda: 1  ile 500 arasında

Bileşenin içerisinde üretildiği alüminyumda üretilmiş enjeksiyon kalıbı aleti  
Alüminyum aletlerle bileşenlerin enjeksiyon kalıplanması

Bu yöntem durumunda size özel bileşenler alüminyum takımlarla üretilir. Bu işlem oldukça karmaşık gruplar durumunda bile yalın üretim yöntemi sayesinde zamandan oldukça tasarruf sağlar.  Aynı zamanda aletle işleme maliyetleri çok düşüktür. Yalnızca bir 3D model gönderin ve hemen bir fiyat teklifi alın.
En uygun miktarda: 200 ile 10.000 arasında

İki adımda size özel bileşen

1. Özel danışmanlık isteyinUzmanlarımız sizin için mükemmel çözümü bulacaktır! Uygulamanızın kilit gereksinimlerini veya kendine has özelliklerini açıklamanız ve örn. bir CAD dosyası eklemeniz yeter.2. Sipariş verinUzmanlarımız sağladığınız bilgileri inceledikten sonra size özel uyglama için uygun bir iglidur® malzeme ve uygun bir üretim yöntemi öneriyoruz. Seri üretim için numune ve prototipler istenebilir.
 
 
Dilediğiniz bileşen için hemen bir istek gönderin

 
 
iglidur® kaymalı yataklar numune kutusu  
Ücretsiz numune kutusu

Bu kutuda bir bakışta bağımsız bileşenler hakkında tüm önemli bilgilerin yanı sıra numuneler yer almaktadır.

Çok yönlü iglidur® malzemeleri  
iglidur® malzemelerinin avantajları

Özel olarak geliştirilmiş yüksek performanslı polimerlerimizin her biri, benzersiz özelliklere sahiptir.

iglidur® online mağaza  
igus® online mağaza

Burada sayısız iglidur® malzemesi ve bunların özelliklerinin yanı sıra tüm standart parçaları bulabilirsiniz.  

Ücretsiz igus® çevrimiçi araçlar  
Çevrimiçi araçlar

Ücretsiz çevrimiçi araçlar ile ürünlerimizin kullanım ömrünü hesaplayabilir ve bunları yapılandırabilirsiniz.  

Müşterilerimizin uygulama örnekleri

Enjeksiyon kalıplama ile üretilmiştir: diz eklemi protezlerinde en yüksek düzeyde konfor ve güvenlik

Protezler için sadece güvenilir malzemeler ve bileşenler kullanılır. Özellikle bacak protezlerinde kullanıcının koşarken veya ayakta dururken protezine güvenebilmesi önemlidir. Bu nedenle teknik ortopedi alanında dünya pazar lideri olan Otto Bock SE & Co. KGaA, 20 yıldan uzun bir süredir yüksek performanslı polimerlerden üretilmiş iglidur kaymalı yataklara güvenmektedir.  

3D baskı ile üretilmiş: ambalaj endüstrisi için bakım gerektirmeyen takım tutucu

Düşük fiyatla hızlı ulaşılabilirlik ve hijyenik koşullar altında kullanım, bu 3D baskı takım tutucu için önemli ön koşullardır. Kozmetik ürünlerin ambalajlanması için kullanılır ve kendine has ek yağlama gerektirmeden çalışma avantajına sahiptir ve bu sayede hijyen gereksinimlerini karşılar.

Enjeksiyon kalıplama ile üretilmiştir: ağır işe uygun tarım aletleri yapımında toleransları telafi eden yataklar

Tarım makineleri üretim endüstrisinde ot tırmıkları zorlu koşullarda sürekli strese maruz kalır. Bunlar özel igus® parçaları için hiç sorun olmamakla birlikte: sadece aşınmaya dirençli olmakla kalmaz, aynı zamanda bakım gerektirmezler ve montaj maliyetlerini düşürürler.

Çubuk stoğundan üretilmiştir: eritme probu için özel iglidur® bileşeni

"IceMole", kutup bölgelerinin, buzulların ve uzun vadeli bir hedef olarak dünya dışı bölgelerin keşfinde kullanılan bir eritme probudur. Buz vidasının muhafaza edilmesi için suya ve kire karşı dirençli ve  termal olarak yalıtılmış bir bileşene ihtiyaç vardı. Bu nedenle iglidur® A180 çubuk stoğundan üretilmiş bir yatak kullanılmaktadır.

3D baskı ile üretilmiştir: saatler içinde numune toplamaya hazır özel tasarım kaymalı yatak

Ticaret fuarına giderken sergi için önemli bir yedek parça aniden kaybolursa ne yaparsınız? Bir kamera hareket sisitemi üreticisi olan, berlin merkezli Blackcam şirketinin cevabı, igus 3D baskı hizmetine başvurmak oldu.

Çubuk stoğundan üretilmiştir: göz bilimlerinde en yüksek hassasiyet için özel yataklar

iglidur® çubuk stoğu, göz muayeneleri için bir mikroskop kolu üretmek amacıyla kullanılır. Nedeni: muayeneler için gerekli hassasiyeti sağlamak üzere μm biriminde ölçülen boyutlara kadar özel tasarım kaymalı yataklar üretmek amacıyla işlenebilir.

Elektrikli otomobillerin şarj sistemi için 3D baskı plastik dişliler

Graz merkezli bir şirket olan Easelink, iki bileşenden oluşan bir şarj sistemi olan "Matrix Charging"'i geliştirdi. Elektrik şebekesine bağlanan bir şarj standı otoparka kurulur. Elektrikli otomobilin altındaki bir konnektör, otomobil stand üzerine park edildiğinde açılarak ortaya çıkar. Şarj işlemi, şoförün bir kablo bağlaması gerekmeden otomatik olarak başlar. Yüksek kaliteyi garanti ederken prototip geliştirmelerinin uygun maliyette kaldığından emin olmak için igus® 3D baskı hizmetini kullanın.

igus® 3D baskı hizmeti kullanılarak üretilmiş özel tasarım bileşen

Formula 1'den esinlenilen "Formula Student Germany" yarış arabası yapımı yarışmasına katılan öğrenci ekibi, birbiriyle mücadele ediyor.  Yarış arabalarının yapımı için Ravensburg'un yakınındaki Weingarten'dan gelen Formula Student ekibinin diğer parçalar arasında özel olarak tasarlanmış plastik pinyonlara ihtiyacı vardı. igus®'un 3D baskı hizmeti ile bu bileşenler yalnızca hızlıca üretilmekle kalmadı, aynı zamanda aşınmaya dayanıklı iglidur® malzemesinden üretildi.

Çubuk stoklarından işlenmiştir: parmak protezleri için dayanıklı ve aşınmaya dirençli kaymalı yataklar

Bu protez, elektrik gücüyle çalışan bir parmaktır. Parmağın yuvasındaki mafsal, esnek bir bağlantı vasıtasıyla hareketi orta mafsala kadar taşıyan bir dişli motoru ile doğrudan hareket ettirilir. Bu harekette kullanılan tüm eksenler iglidur® J malzemesinden üretilmiş plastik yuvalara monte edilir. 8 yatağın tamamı tek bir parmağa entegredir.

Çubuk stoklarından üretilmiştir: iglidur® malzemesinden üretilmiş bileşenler, bakım maliyetlerini azaltır

Bir lastik sabunlama istasyonunda şimdiye kadar düzenli olarak sistem arızasına neden olan metal yataklar kullanılıyordu. Artık bu yataklar igus® çubuk stoklarından üretilmiş plastik yataklarla değiştirildi. Bu, yılda birkaç bin Euro tasarruf sağlıyor.