Teslimat noktanızı seçin

Ülke/bölge sayfasının seçimi, fiyat, nakliye seçenekleri ve ürün mevcudiyeti gibi çeşitli faktörleri etkileyebilir.
Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19
TR(TR)

igus® Robot Kontrolü
ile Robot kontrol sistemi

igus Robot Kontrolü düşük ve orta performans aralığındaki otomasyon görevlerini esnek ve verimli bir şekilde çözmek için ilk tercihtir.Kontrol sistemi ile aynı isimli yazılım arasındaki iletişim, Ethernet veya Wi-Fi üzerinden gerçekleşir. Ayrıca kontrol sistemi, Modbus veya şirket içinde geliştirilen CRI arabirimi gibi entegre işlevler üzerinden farklı iletişim protokolleri aracılığıyla çeşitli arabirimler sunmaktadır. Entegre G/Ç modülleri ve güçlü iletişim arabirimleri, hem basit hem de gelişmiş makine konseptlerini mümkün kılar. igus Robot Kontrolü, otomasyona başlamayı kolaylaştırarak basit, sezgisel robot programlaması ve kontrolüne olanak tanır. Modüler tasarım ile kullanıcılar, delta robotlar, lineer robotlar veya mafsallı robotlar gibi çeşitli igus kinematiklerini kontrol edebilir.

Haberler 2024 - igus Robot Kontrol uygulamasındaki yenilikler

Vision Uygulaması

Vision Uygulaması

Kamera uygulamanızın entegrasyonu

Vision uygulaması - yuvarlak, kare veya dikdörtgen konturları kavramanız gerekip gerekmediğine bakılmaksızın, hat sonundaki çok çeşitli görevleri ayarlamayı kolaylaştırır.
 • Basit ve uygun maliyetli entegrasyon, bileşen başına yalnızca beş dakika
 • Birçok üreticinin uygun maliyetli USB kameralarının bağlantısı 
 • Şirket içi fabrika otomasyonunda kullanımın yanı sıra doğrudan igus® Robot Kontrol yazılımında grafiksel yapılandırma

App Connect

App Connect

Uzantılarınız için arayüz

Yeni arayüz kendi uygulamalarınızı yazmanızı destekler, örn. özel hareket algoritmaları, harici cihazlara veya yazılımlara arayüzler. Python veya C++ kullanarak kendi uygulamalarınızı yazabilirsiniz.
 • Robotunuza işlev ve uygulamalar eklenmesi.
 • Doğrudan yazılım entegrasyonu yoluyla ek donanım ve sistemlerin azaltılması
 • Şirket içi fabrika otomasyonunda kullanım

Basit dosya dönüştürme

iRC dönüştürücü

Sürükle ve bırak yoluyla dosyaları içe aktarma

igus® Robot Kontrol Dönüştürücü, kullanıcıların programlanmış koordinatlarını bir CSV, SVG veya DXF dosyasından doğrudan robot koordinatlarına aktarmalarını sağlamaktadır. Bu arayüz özellikle yapıştırma ve dozajlama uygulamaları için uygundur.
 • Bileşen konturları için hareketin manuel olarak programlanması gerekmez
 • CSV, SVG veya DXF dosyalarının bir robot programına hızlıca aktarımı
 • CSV dönüştürücü igus® şirket içi üretimde kullanılmaktadır

Hızlı bir başlangıç için tak ve çalıştır çözümü

igus Robot Kontrolü basit, sezgisel robot programlama ve kontrolüne izin vererek otomasyona başlamayı kolaylaştırır. Kısa bir öğrenme aşamasından sonra, çalışanlarınız basit uygulamaları kontrol edebilir ve programlayabilir. Modüler tasarım ile kullanıcılar, delta robotlar, lineer robotlar veya mafsallı robotlar gibi çeşitli igus kinematiklerini kontrol edebilir.

Avantajlarınız:
 • Uygun maliyetli
 • Kompakt ve hafif
 • Sistemde gereksiz bileşen yoktur

Tüm kinematikler için tek bir robot kontrol sistemi

igus® Robot Kontrolü, bir top-hat (DIN) ray versiyonu (kontrol kabininize entegre) veya bir kontrol kabini versiyonu (bağımsız çözüm) olarak mevcuttur. Tüm versiyonlar, geliştirdiğimiz igus Robot Kontrol yazılımımızla kontrol edilebilir. Modüler tasarım ile kullanıcılar, delta robotlar, lineer robotlar veya mafsallı robotlar gibi çeşitli igus kinematiklerini kontrol edebilir.
 • Öğretme: El kontrol fonksiyonları
 • Arayüzler: Modbus TCP/IP, 7 dijital G/Ç, Ethernet CRI, ROS ve daha fazlası
 • İletişim: Ethernet veya Wi-Fi
 • Hareket dizileri: Dairesel hareket, hız komutları, eğer-öyleyse-değilse, matris hesaplaması, vb.
 • Örnek programlar: igus® lineer robotlar, delta robotlar, mafsallı kollu robotlar, Scara ve çok daha fazlası için 100 'den fazla örnek program. 
Şimdi kontrol sistemi için donanım isteyin
igus-robot-kontrol-donanımı

igus robot kontrolü

Entegre kontrol yazılımı içerir

Ücretsiz, lisanssız igus Robot Kontrol yazılımı, kontrol sistemine entegre edilmiştir ve bu nedenle, bir sistemin birçok bileşeni için tek tip işletim konseptinden ve tutarlı iletişim hizmetlerinden yararlanır. Bu, proje planlama çabalarını azaltır ve devreye almayı kolaylaştırır.
 • Yazılımdaki tüm igus® kinematiğini önceden test edin
 • Tüm igus robotları, tek eksenler ve AGV için önceden programlanmış projelerle
 • Robot simülasyonu ile sezgisel 3D arayüz
Yazılım hakkında daha fazla bilgi

Örnek programlar

Örnek programlarımızla zamandan ve paradan tasarruf edin:
Basit bileşenleri ve igus® örnek programlarını birleştirerek makineleriniz için igus® Robot Kontrolünün daha hızlı entegrasyonu.
 • İsteğe bağlı eğitim videoları
 • Birçok eğitim videosu içeren medya kitaplığı
 • Her bir robot kinematiği uygulamasıyla ilgili videolar
 • Tüm içerik isteğe bağlı olarak sunulmaktadır
Örnek programlara
Örnek programlara genel bakış

igus® Robot Kontrol yazılımı

Robot programlama daha kolay olamazdı.
Yazılımımız, basit ve sezgisel robot programlama ve kontrolüne izin vererek otomasyona başlamayı kolaylaştırır. Modüler tasarım sayesinde, örneğin delta robotları, lineer robotlar ve çok eksenli eklem robotları gibi farklı robot kinematiklerini kontrol etmek mümkündür. Yazılım ile kullanıcılar, robotun bireysel hareketlerini 3D arayüz üzerinde simüle edebilir.
Yazılımı şimdi ücretsiz test edin


"Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" ve "yes" terimleri, igus® GmbH/ Köln'ün Federal Almanya Cumhuriyeti'nde ve bazı yabancı ülkelerde yasal olarak korunan ticari markalarıdır. Bu liste, igus GmbH'nin veya igus'un bağlı şirketlerinin Almanya, Avrupa Birliği, ABD ve/veya diğer ülkeler veya yargı bölgelerinde korunan ticari markalarının (örn. bekleyen ticari marka başvuruları veya tescilli ticari markalar) kapsamlı olmayan bir listesidir.

igus® GmbH, Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber şirketlerinin ve bu web sitesinde adı geçen diğer tüm tahrik üreticilerine ait hiçbir ürünün satışını yapmadığını ifade etmektedir. igus® tarafından sunulan ürünler, igus® GmbH'nin ürünleridir.