Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19

Yüksek performanslı polimerler drylin® lineer teknolojisini daha da güçlü kılar

Optimum yüzey yükü ile yüksek performanslı plastiklerden üretilen kayar elemanlar ve lineer yatak astarları drylin®'i özellikle aşınmaya dayanıklı ve güçlü kılar.

Yüksek performanslı polimerlerden üretilen kayar elemanların kullanımı sayesinde drylin® lineer teknolojisi özellikle aşınmaya dayanıklı ve sağlamdır. Yüksek mekanik yükler ve 150 MPa önerilen maksimum yüzey basıncı ile bile plastikler, titreşimleri sönümler ve şiddetli darbeleri bile emer. Bu özellikleri sayesinde drylin®, herhangi bir kısıtlama olmaksızın kapalı ve açık alanda kullanıma uygundur. Bu avantajlar, fizik terimleriyle kolayca açıklanabilir. Kayar elemanlar ve/veya lineer yatak astarları sayesinde drylin® lineer teknolojisi, mil veya ray ile çok daha geniş bir yüzey alanında temas halindedir ve aynı zamanda yüzey basıncı, bilyalı yatak kılavuzlarına göre daha düşüktür. Böylece yük, kayar elemanların ve lineer yatak astarlarının tüm yüzey alanına yayılır ve bilyalı yatak kılavuzlarında olduğu gibi noktasal yük şeklinde tek bir yere yoğunlaşmaz.
 
Bununla sınırlı değil. 70 ila 85 arası Shore D sertliğine sahip yüksek performanslı polimerler ve optimum yük dağılımı, kayar elemanların mili yemesini önler ve böylece sertleştirilmemiş malzemelerin kullanımına imkan tanır. Örneğin en iyi sürtünme ve aşınma karakteristikleri için alüminyumdan yapılan miller, düşük ağırlık için fiber karbondan yapılan miller veya maksimum kimyasal direnci için VA paslanmaz çelikten yapılan miller kullanılabilir. Böylece drylin® lineer teknolojisi üniversal olarak kullanılabilir ve korozyona maruz kalmaz. Aynı zamanda bakım ve arıza sürelerini minimum seviyeye indirir.
 
Bilyalı yatak kılavuzlarındaki bileşenler, kılavuzları darbelere karşı son derece hassas kılar. Kısa mesafeler tek taraflı gerilime neden olur ve bunun sonucunda önemli ölçüde hızlı şekilde aşınır. drylin® lineer teknolojisi için kayar elemanların ve lineer yatak astarlarının yüksek performanslı polimerlerden üretilmesinden dolayı bu, sorun oluşturmaz. Basit yapı, sistemin dış etkilerden etkilenmemesini sağlar. Yüksek hızlar ve yüksek ivmelenme ve ani hareket değişimleri de drylin® ile mümkündür. 10 m/s ve 100 G mümkün olduğundan drylin® sadece mobilya, fitness aleti, dişçilik ekipmanı e kamera teknolojisinde kullanılmakla kalmaz aynı zamanda yüksek yük ve kirli ortam koşullarını içeren uygulamalarda da kullanılır.
 

Kanıtlandı ve test edildi!

Esnek sağlamlık  
Daha fazla bilgi: