Kişisel irtibat yetkilisi
igus® Turkey

Güzeller Org. San. Bölg. Galvano

Teknik San. Sit. Cumhuriyet Cad. 2/32

P.K. 41400 Gebze / Kocaeli

+90-444 63 51
+90-262 502 14 19

Akıllı 3D baskılı aşınmaya karşı dayanıklı parçalar

Baskılı sensörü bulunan aşınmaya karşı dayanıklı iglidur I150 malzemesinden yapılmış kaydırma elemanı Bileşen üstündeki yük ve aşırı yüklenme durumu ölçülebilir.

Entegre sensörler, bakım durumunu gösterir ve kritik aşınma oluşmadan önce uyarı verir.

igus 3D baskı ekibindeki mühendisler önemli bir adım daha attı: sensörler çoklu malzeme baskısı aracılığıyla tribo bileşenine yazdırılıyor. Arızalanmadan çok önce, değişim zamanının geldiğini bildirir. Ayrıca, makinenin derhal durmasını sağlamak ve böylece yatak noktasına ve tüm makineye daha fazla zarar gelmesini önlemek için aşırı yükü algılamak mümkündür. Bu özellik özel parçalar için de kestirimci bakım yapılmasını sağlar ve bunun sonucunda makinenin arıza süresi ve bakım çalışmaları azaltılabilir. Katmanlı imalat sayesinde, bu tür akıllı 3D isense bileşenleri artık beş iş günü içinde uygun maliyetli bir şekilde teslim edilebilir.
 
3D isense, akıllı kaymalı yatakların, kaymalı elemanların, kılavuz vidalı millerin ve sürtünme ve aşınmaya duyarlı diğer tüm özel parçaların üretimi için uygundur.

Bir proje isteği gönderin

3D baskı isense - akıllı ve aşınmaya karşı dayanıklı

Teknolojinizi artırın

Teknolojinizi artırın

 • Çok malzemeli 3D baskı ile üretilen sensörlü aşınmaya dayanıklı parçalar
 • Aşınma sınırına ulaşıldığında uyarı
 • Aşırı yük oluşmadan önce uyarı ► Hasarı önleyin
 • Hesaplanabilir kullanım ömrü

Maliyetinizi azaltın

Maliyetinizi azaltın

 • Minimum sipariş miktarı, alet maliyeti yok
 • Yalnızca 3 iş günü ve daha fazlası (talep üzerine) içinde nakliyeye hazır
 • Plansız aksaklık süresi yoktur
 • Arıza maliyetlerini azaltır

Dayanıklı

Dayanıklı

 • igus test laboratuvarında test edilmiştir
 • Kendiniz görmek için kendi uygulamanızda deneyin; igus, beta test aşamasında 3D isense bileşenlerinin ücretsiz numunelerini sunuyor.

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

 • Yağlama gerekmez
 • 3D baskı:
  atık ya da cüruf olmadığı için daha az malzeme gerekir
 • igus  plastiklerin döngüsel ekonomisini destekler
  ve kimyasal geri dönüşüme yatırım yapar.
  [Link pagenr="23192" title="Plastikten yağa konusunda detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz." ]


Geliştirme

igus 2016 yılından beri aşınmaya karşı dayanıklı akıllı parçalar geliştirmektedir ve bu parçaları hareketli kablo kanallarında, kaymalı yataklarda ve lineer kılavuzlarda kullanmaktadır. Bu aşınma parçalarını tasarlarken, geliştiricilerimiz aşınmaya dayanıklı parçalar için igus 3D baskı hizmetini kullanmıştır.
Bu şekilde, özel gliders lazer sinterleme ile üretilmiş ve iglidur I3'ten yapılmıştır; zeka, daha sonra ikinci bir süreç adımına dahil edilmiştir.
 
Bu akıllı yedek parçaların çok kompleks olmasına ve az sayıda üretildiğinde maliyetli olmasına neden olmuştur; çünkü aşağı yönlü çalışma adımları çok özeldir ve bireysel bileşene göre uyarlanır. 3D baskı geliştiricileri bu zorluğu kabul etmiş ve söz konusu aşınmaya karşı dayanıklı akıllı parçaların 3D baskıyla tek bir iş adımında üretilmesi için bir prosedür hazırlamıştır. Artık, ayrıca işlem adımı gerekli olmadığı için, aşınmaya karşı dayanıklı akıllı parçalar beş iş gününden itibaren maliyet etkin olarak üretilebilir.

igus 3D baskı ekibi igus mühendisleri, akıllı 3D baskı bileşenleri geliştirmek için malzeme ve prosedür araştırma ve geliştirme üzerinde çalışmaktadır.
Sensörlü 3D yazıcı 3D baskı nedeniyle aşınmaya karşı dayanıklı parçalar isteklerinize göre tasarlanabilir ve akıllı hale getirilebilir

İşlev açıklandı

Baskı sırasında sensör katmanı, bileşenin yüke maruz kalacak parçalarına uygulanır. Kullanım sırasında, sensör malzemesinin elektrik direnci sürekli olarak ölçülür, böylece aşırı yüklemeden önce veya aşınma sınırına ulaşılmadan önce bir uyarı verilir.
 
Çok malzemeli baskı prosedürüne dayalı olarak, entegre sensör katmanlarına sahip aşınmaya dayanıklı parçalar geliştirilmiştir. Bileşenler aşınmaya karşı dayanıklıiglidur I150 ya da iglidur I180 filamanlarından ve tribofilamente iyi yapışan, özel olarak geliştirilmiş, elektriksel olarak iletken bir 3D baskı malzemesinden yapılmıştır.
 
Mevcut durumda iki uygulama alanı vardır:
► Aşırı yükleme olmasan önce uyarı: Elektriksel olarak iletken malzeme, aşınan tabakalar arasında bulunur. Yük değişirse, direnç de değişir. Yük sınırlarını belirlemek için yatağın uygun olarak kalibre edilmesi gerekir. 
► Aşınma sınırına ulaşma: iletken yol kayar yüzeyde bulunur, aşınma, direncin değişmesiyle ölçülür.  
 
Beta testine katılın ve 3D isense'i ücretsiz deneyin: seçtiğimiz on müşteriye akıllı özel parçaların ücretsiz numunelerini deneme fırsatı sunuyoruz.  

Projenizi bize gönderin ve beta testine katılın

igus ürünlerinde daha fazla akıllı plastik çözümleri


Neden igus 3D baskı?

Katmanlı imalatımız, dünyanın çeşitli yerlerindeki sayısız müşteri için kendinden yağlamalı yüksek performanslı polimerlerden yapılmış aşınmaya karşı dayanıklı bileşenlerin endüstriyel imalatındaki  50 yıllık uzmanlığımıza dayanmaktadır. Özellikle 3D baskı için geliştirilmiş bileşiklerle artık prototipleri, özel parçaları ve küçük hacimleri hızlı ve alet maliyeti olmadan üretmek mümkün.  iglidur filamentleri ve SLS tozu normal 3D baskı malzemelerine göre çok daha fazla aşınmaya karşı dirençlidir - enjeksiyon kalıplama yöntemiyle yapılan iglidur kaymalı yataklarla aynı seviyededirler. Bu da uzun ömürlü, fonksiyonel performans gösteren parçalar olarak endüstriyel kullanım için uygun olduklarını gösterir.
 
Çeşitli şekillerde kullanılabilir tribolojik özelliklere sahip malzemelerin yanı sıra, FDA uygunluğu, ESD koruması ve yangın geciktirme konularında da özel çözümler sunuyoruz ve çok malzemeli baskı ve kestirimci bakıma yönelik entegre sensörlü 3D baskı gibi ileri imalat teknolojileri kullanıyoruz. Malzemelerimiz bağımsız ileri işleme için çevrimiçi mağazamızdan satın alınabilir veya bileşenler çevrimiçi 3D baskı hizmeti aracılığıyla bir STEP dosyası ile yalnızca birkaç tıklamayla sipariş edilebilir. Ürünler genelde 1 ila 3 gün içinde teslim edilir.  
 
İglidur 3D baskı polimerleri igus kurum içi test laboratuvarı nda aşınma ve sürtünme açısından kapsamlı bir şekilde test edilir, böylece dişliler ve kaymalı yataklar gibi igus 3D baskı bileşenlerinin kullanım ömrü önceden çevrimiçi hesaplanabilir. Özel polimerlere ek olarak, uzman danışmanlık hizmeti, pratik çevrimiçi araçlar ve yapılandırıcılar, eğitim materyalleri ve üretilen malzeme ve ürünlerimizin ücretsiz örneklerini sunuyoruz.Danışma

Sorularınızı şahsen yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Photo
Cihan Doğan

Polimer Yataklar ve Lineer Sistemler Ürün Sorumlusu

E-posta yaz

Nakliye ve danışmanlık

Şahsen:

Pazartesi-Cuma, sabah 7 - akşam 8 arası.
Cumartesi sabah 8 - akşam 12 arası.

Online:

24h